Rick a Morty - ZáBethní Dvojstinkt (2022) (epizoda)

Som rád, keď sa seriál zameria aj na iné postavy. V tomto prípade je hviezdou Beth, za čo som rád, lebo mám pocit, že za celú existenciu seriálu mala asi najmenej priestoru z rodiny. To ako s ňou tvorcovia v tomto diely pracujú je zaujímavé (lepšie slovo ma nenapadne). Čo viac dodať, aby som nespoilerol? Jerry je ťulpasko ako vždy a ku koncu sa to celé nádherne zvrhne. A vtip s realistickou hrou potešil. A priznávam, že hentakého Street Fightera by som si rád zahral.

Predátoři (2010)

Pohodový akčňák s celkom sympatickými postavami (aj ten Gogginsov vrah je sympaťák), ktoré sa snažia prežiť v džungli. Vlastne je to variácia na ,,ľudské safari", len tentoraz ľudí nelovia nejakí psychopati, ale Predátori. Bez zbytočných rečí, hneď skáčeme do akcie. Škoda Treja, ktorý mal tak málo priestoru. Mal tasiť mačetu a to by si Predátori ani neškrtli. P.S.: Je tu ešte niekto, komu sa tá Predátorska krv zdala až moc výrazne zelená?

Kim Possible: Velký drámo (2005) (TV film)

Bavilo ma to. Vo svojej podstate je to normálny diel Kim Possbile roztiahnutý na hodinový film. Drakken a Shego majú nový plán, Kim ich musí zastaviť a pritom si zohnať partnera na tancovačku. Samozrejme niektoré prvky by sa dali rozviť, ako napríklad vzťah Rona ku Kim, alebo to, odkiaľ má Kim ten super oblek, ktorý mi pripomenul Actimel team. Ale vzhľadom k tomu, na aké publikum je film mierený, sa to dá odpustiť. Akcia je v pohode, postavy sympatické a bavilo ma sledovať Rona, ktorý väčšinou býva komediálnym prvkom, ako sa snaží vyrovnať s tým, čo ku Kim cíti a s tým, že má soka v láske, ktorý je omnoho lepší ako on. Tiež Dr. Drakken je tu stvárnený asi najnebezpečnejšie, ako kedy bol. Jeho plán je premyslený, takmer dokonalý a ani Shego sa tentoraz nezmôže na sarkastické poznámky. Záverečná akcia je potom možno kratšia, ako by som si prial, ale nevadí. Celkovo sa jedná o fajn prírastok do série o Kim Possible. Ak máte radi pôvodný seriál, toto vám sadne určite. SPOILER NA ZÁVER: Ron to dokázal. Dostal sa z friendzonu. Respekt! KONIEC SPOILERu.

Rick a Morty - Dobře prožitý Mort (2022) (epizoda)

Mám rád Die Hard a preto som sa na tento diel tešil. A ostal som sklamaný. Linka s Die Hard Summer bola zo začiatku celkom fajn, ale zvrhlo sa to. Miesto fajn odkazu na akčnú klasiku sme dostali sériu vtipov založených na tom, že Summer likviduje teroristov neznajúc Die Hard a záporák je fanda, ktorý rozpráva o jednotlivých scénach. A linka vo videohre ma nebavila vôbec. Máme tu x-té rozoberanie toho, že napriek všetkému Rickovi na Mortym záleží. Nebola to náhodou jedna z hlavných myšlienok dvojdielného finále piatej série? Prečo to zase autori riešia? Tento diel za mňa nebol dobrý. Máme tu paródiu na jeden z najlepších akčných filmov, ktorá šla spraviť ďaleko lepšie a nezaujímavo podanú myšlienku, ktorá bola v tomto seriáli už pár-krát rozobraná (ďaleko lepšie).

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

Zvláštny seriál. Na jednej strane detský, na druhej melancholický, cynický a miestami ba až depresívny. Úžasné bratské duo. I keď pravda, Greg mi z počiatku liezol na nervy, ale taký mal byť. Jeho detská naivita a nádej bola pekne v protiváhe k Wirtovmu strachu a skľúčenosti. Taktiež Netvor potešil. Bytosť, o ktorej nič nevieme a i napriek tomu jej prítomnosť cítiť celým seriálom. Je to skoro až hororové. A to celé podtrhnuté pekným vizuálom, animáciou a hudbou. Hlavne tá v úvode bola skvelá a pekne stanovila tón celého seriálu.

Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Z Ricka a Mortyho sa stala zmes meta-humoru, paródie a odkazov na iné diela. Nie, že by to v predchádzajúcich sériách nebolo, ale mám pocit, že v tejto epizóde sa s tým až tlačilo na pílu. Začíname úvodom parodujúcim Avengers: Engame a nasleduje dobrodružstvo, v ktorom sa niekoľkokrát spomenú ,,predchádzajúce série" (Presne takto. Rovno sa povie, že nejaká vec bola v nejakej sérií). Nesťažujem sa, ja takéto odkazovanie a búranie 4. steny mám rád. Potešil návrat k dejovým linkám z minulých sérií. A som zvedavý, ako si poradia s tou vecou v potitulkovej scéne (SPOILER: Teraz bude tento Zlý Rick ako Zlý Morty? Stane sa predmetom rôznych konšpirácií a nakoniec sa jeho vyskytovanie zníži na jednu epizódu za sériu? KONIEC SPOILERu).

Kim Possible: Problém s časem (2003) (TV film)

Štandardné ,,dlhšie" dobrodružstvo Kim Possible. Bavilo ma to. Musím uznať, že úvod, keď sa rozdelili, bol celkom emotívny. Samozrejme hneď na to prišlo dobrodružstvo naprieč časom, čo bolo zaujímavé. Hlavne vidieť Kimine počiatky (a mladý Rúfus bol rozkošný). Popravde by som sa v tej minulosti ešte zdržal a lepšie ju preskúmal. Rovnako ako temnú budúcnosť. Mám pocit, že to šlo až moc ľahko. A čo sa stalo s originálnou Kim v budúcej časovej linke? Že sa len stratila? Mohli ísť do trochu temnejších vôd. Ale inak som spokojný, ako som písal v úvode, štandardné Kim Possible dobrodružstvo. Videné rozdelené na tri epizódy. P.S.: V popise ma pobavilo ,,Shego a její zlotřilí spojenci", lebo to znie, že Shego je ten veliteľ a pritom sa k nej tí traja chovajú ako k poskokovi (i keď vieme, ako to nakoniec dopadlo).

Šípková Růženka (1959)

Mám rád túto starú animáciu a vizuál jednotlivých prostredí. Čo sa týka postáv, tak hlavnými postavami sú tri sudičky, ktoré spravia všetku robotu. Šípková Ruženka spieva a potom si dá šlofíka. Princ (s pomocou) na konci spraví to, čo typický princovia z rozprávok robia - pobije armádu, zlú vílu (či čo vlastne Maleficent je) a získa ruku princeznej. Maleficent je klasický rozprávkový zloduch s fajn dizajnom. A tí dvaja králi ma počas toho malého priestoru, ktorí mali, bavili. A zdá sa mi, že je tu nábeh na posolstvo, že máme pokrokovú dobu a netreba sa držať tradícii. Že princ si nemusí nutne zobrať princeznú (a naopak). Že si zoberie koho miluje a nie koho musí. Nakoniec ale vieme ako to dopadne.  Ako celok ma to tak neoslovilo a aj preto len tri hviezdičky, i keby som rád pridal aj tú štvrtú.

Scoob! (2020)

Jedná sa o mix superhrdinského príbehu a honby za pokladom s tým, že hlavnými postavami je Scoobyho gang. A poviem vám, tá parta mi bola nesympatická. A to som na nich vyrastal. Scooby a Shaggy sa správali typicky, i keď tá Shaggyho žiarlivosť mi prišla od veci. Tvorcovia zrejme chceli ústredné duo rozhádať, ale mohli to postupne budovať, takto Shaggy pôsobí ako blbec. Plus sa mi nepáčil jeho hlas, bol by som za zmenu dabéra. Z Freda nie je vodca skupiny a plánovač, ale tupý krásavec spoliehajúci sa na svaly, ktoré aj tak moc nepredviedol. Daphne je klasická pekná tvárička skupiny, však v závere aj pomohli jej simpovia. A Velma je mozog celej skupiny, mierne arogantná (alebo len mne tak občas prišla?) chodiaca encyklopédia, ktorá si nezabudne zakričať o ,,toxickej maskulinite". Och, a čo sa týka trojice okolo Blue Falcona. Blue Falcon je dement, jeho pes je z neho otrávený a najšikovnejšia z trojice je černoška. Hmm, chlapi sú hlúpi a baby všetko vyriešia. Že by sa na Scoobym podpísal novodobý trend? Ale klamal by som, keby som povedal, že ma to nebavilo. Je tu pár vtipov, na ktorých som sa dobre zasmial (F-bombs). Taktiež je preč klasická schéma gaunera skrytého za maskou, gauner je známy takmer od začiatku. A som s ním spokojný. Dick Dastardly je zábavný animovaný zloduch s fajn motiváciou. Ako celok nie je Scoob! to, čo by som od Scoobydua čakal, ale bavilo ma to a pokračovaniu by som sa nebránil.

Wonder Woman: Bloodlines (2019)

Zas úplne márne to nebolo. Najprv som si myslel, že je to mierené na mladších. Dej totiž rýchlo uteká a skoro stále je tu nejaká bitka medzi Wonder Woman a nejakým jej nepriateľom. Skoro to až pripomína hru, v ktorej Wonder Woman niekam príde, zmláti bossa a ide ďalej. Ale na to, aby to bolo mierené na mladšie publikum, tak sa tu nešetrí krvou a je tu tá scéna ku koncu (SPOILER: Wonder Woman si vyleptá oči. KONIEC SPOILERu). Tak potom, na koho to je mierené? Na fanúšikov komiksov, ako som ja? Akože som pokojný, na akciu sa dobre pozeralo, bola prehľadná, ale asi by bolo lepšie, keby jej bolo menej a viac by bolo príbehu. Taktiež by sa stačilo venovať asi len jednému záporákovi (napríklad tej Silver Swan), miesto celej skupine. Čo sa týka postáv, tak Wonder Woman je klasická hrdinka, ktorá sa trápi minulosťou. Steve Trevor a Etta sú potom komický pomocníci, ktorí by mali zabaviť. Nestalo sa, i keď asi dvakrát som sa pousmial. Hudba v záverečných titulkoch bola skvelá. Mala správny bojový nádych. Aby som to zhodnotil, tak je to celkom ok akčný animák s dobrou akciou, ok postavami a príbehom, ktorý by si zaslúžil viac rozviť, spracovať. P.S.: Ako tak čítam komentár NinadeLa, tak nie som jediný, kto si všimol, že Etta je lesbička. Malá, pri tele, čierna a lesbička, máme to všetko v jednom balení :-D.