Love, Death & Robots - Azyl (2021) (epizoda)

Pripomenulo mi to prvý diel. Aj tu máme ,,bezbranného" človeka a pokazeného robota. Ale na rozdiel od Automated Customer Service, Life Hutch mi prišiel lepší. Máme tu zraneného muža, ktorý sa nemôže pohnúť a musí  prísť na spôsob, ako sa nejak zbaviť robota. Ono je to napínavé, len keby sa tomu tvorcovia viac venovali. Pokojne sa mohli vynechať pasáže spred havárie a ich čas sa mohol venovať budovaniu atmosféry beznádeje. Lebo takto mám pocit, že kým sa tá atmosféra vybudovala, tak hlavný hrdina stihol daný problém vyriešiť. V tomto súhlasím s prvými dvoma vetami komentára od užívateľa (alebo užívateľky) ALIENKa. Aj preto len tri hviezdy.

Co kdyby...? - What If... the World Lost Its Mightiest Heroes? (2021) (epizoda)

Zasiahla ma nostalgia pri tom, ako sme sa v tomto diele obzreli na prvú fázu MCU. A k tomu je to celé zabalené do detektívnej zápletky, v ktorej niekto ide po krku najmocnejším hrdinom sveta. Bol som spokojný celkovým ,,temnejším tónom". Trocha zamrzí, že vďaka tomu, že ide o projekt na Disney platforme, tak sa nedočkáme aspoň kvapky krvi.  (SPOILER: Napríklad Hulk umrie tak, že sa nafukuje až kým nepraskne, ale vďaka absencii krvi to pôsobí, ako keď len puknete balón. KONIEC SPOILERU) Nájde sa tu aj pár vtipných momentov, prípadne pokus o ne. Niektoré boli fajn (celkovo Nick Fury a jeho hlášky podávane hlasom Samuela L. Jacksona ma dokázali pobaviť), niektoré menej. SPOILER: Potešila ma identita vraha. Je zaujímavé vidieť, ako z niektorých hrdinských postáv je v iných vesmíroch kruté vraždiace monštrum. KONIEC SPOILERU. S týmto dielom som spokojný a viem si ho predstaviť aj s dlhšou minutážou.

Zabít dítě (1953)

Zvláštny film, na ktorý som natrafil pri surfovaní na Netflixe. Komentár užívateľa Flego potvrdil moje podozrenie, že sú za jeho vznikom nejaké poučné motívy, konkréte snaha viesť k zodpovednosti za volantom a následnému zníženiu dopravných nehôd. Čo sa týka spracovania, tak si nepamätám, že by som dakedy videl niečo podobné. Sled scén, ktoré sú komentované, skoro ako keby sa jednalo o audioknihu s obrázkami na pozadí. Nahovorené to bolo v pohode, možno s výberom hudby by som sa trochu pohral, pretože na to, že sa má jednať o výstražný snímok, tak mi prišla celkom...kľudná/pohodová, proste mi príde, že nepodtrhovala tú tragiku.

Mesiáš (2020) (seriál)

Herci sympatickí a žiaden mi nevadil. Dejové linky taktiež zaujímavé. Či už Evina, Aviramova, Felixovej rodiny, alebo aj mikro-linka ohľadom Silvie. Aj celková záhada, že čo je Mesiáš vlastne zač. Je to naozaj mesiáš? Alebo sa tu jedná o komplikovaný plán na rozvrátenie svetového poriadku? Problémom je, že tých epizód je veľa a deju chýba nejaká dynamika. Nehovorím akcia, ale dynamika. Celý čas som mal pocit vlečenia sa, v tom negatívnom zmysle slova. Čo je škoda. Potešil ma ale koniec. Ukončili to lepšie, ako keby som čakal. Možno nejaké posledné minúty by som odstrihol, ale čo už.

Diova krev (2020) (seriál)

Tieto anime seriály od Netflix mám rád. Grécku mytológiu mám rád. Takže Diova krv sa mi musela trafiť presne do vkusu. Nie je to celkom tak. Hlavné postavy, Heron a Alexia, si ma vôbec nezískali. Za to Zeus si ma so svojimi problémami, ktoré súvisia s jeho záľubou v zahýbaní manželke, získal hneď a bavil ma počas celého seriálu. Chválim taktiež antagonistu Seraphima, od ktorého som čakal obyčajného zlého démona. Tvorcovia si ale dali tú prácu a predviedli nám jeho zrod, takže divák chápe, čo ho viedlo k tomu, čím je a trochu s ním aj sympatizuje. Taktiež som spokojný s dizajnom niektorých obrov. Nie všetci, ale niektorí vyzerali fajn. Ako celok je Diova krv celkom v pohode seriál, čakal som ale viac. Aspoň zaujímavejšie/sympatickejšie hlavné postavy.

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Táto variácia na Santu sa mi páčila. Taktiež určite nie som jediný, kto sa spýtal to isté, čo to dievča na konci: Čo by sa stalo, keby boli zlí? A táto otázka je, vďaka výzoru Santu, nádhernou desivou bodkou za celým dielom.

Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Tie ázijské názvy ma trocha plietli a neraz som musel vracať na začiatok, aby som sa uistil, o čom je reč. Potom na to, že je to Kráľovstvo zombie, tak sme sa daných zombie dočkali až na konci. Ale stálo to za to. Taktiež mi príde, že sa to volá Ashin, ale samotná Ashin sa stane centrom diania až od nejakej štyridsiatej minúty. Celkom som bol sklamaný, ale potom prišiel ten koniec. A to bol masaker. Nie len to, ale aj samotná Ashin a to, čo sa z nej stalo, bolo trocha až desivé. Taktiež body za naviazanie na zvyšok seriálu. Inak ma to ale veľmi nenadchlo. Nevadí, chuť mi (hádam/dúfam/verím) napraví tretia séria. Nech už je tu!

Love, Death & Robots - Vysoká tráva (2021) (epizoda)

Mám rád tieto hororovejšie ladené epizódy. Príbeh je jednoduchý, ale to nevadí. Na nič sa nehrá, je presne o tom, o čom hovorí názov - o vysokej tráve a niečom v nej. Viac netreba. Animácia sa mi ľúbila, rovnako ako dizajn potvor. Záverečný dialóg, ktorým sa autori snažili trochu ,,osvetliť" celú záhadu mi prišiel zbytočný podľa mňa nebolo treba nič vysvetľovať. Mohli to nechať v ,,opare tajomna". Celkovo som s týmto dielom veľmi spokojný.

Love, Death & Robots - Sníh na poušti (2021) (epizoda)

Téma nesmrteľnosti a transhumanizmu by sa dala tak pekne rozviesť. Miesto toho ju autori využili len ako dôvod, pre ktorý idú hlavnej postave po krku hrdlorezi. Taktiež prostredie púštnej planéty, kde je nedostatok vody, za ktorej krádež je celkom brutálny trest neponúkne viac, ako len kulisu pre akciu. A dizajn mimozemšťanov? Tých pár, ktorých vidíme, je zaujímavých, ale drvivá časť postáv sú ľudia. Takže na celej epizóde sa dá pochváliť len animácia a akcia, ktorá je fajn, i keď škoda, že je v noci. Potenciál tejto epizódy bol určite omnoho väčší.

DOTA: Dračí krev - 1. kniha (2021) (série)

Dota dostala seriál? A na Netflixe, na ktorom už máme jednu skvelú seriálovú adaptáciu hry (Castlevania)? No nepozri to! Po dopozeraní vo mne ostali zmiešané pocity. Celá tá linka ohľadom elfov, mesačného kultu a tej ich ,,náboženskej vojny" ma nebrala, i keď mala pár dobrých momentov. Tvorcovia sa snažili, aby obe strany konfliktu boli na tom, čo sa týka činov, rovnako. Obe strany sú teda voči nepriateľovi brutálne. Oceňujem toto ,,reálnejšie" zobrazenie vojny. Oceňujem, že sme nedostali ,,dobrú stranu, ktorá dokáže ušetriť" vs. ,,úplne zlá genocídna strana". Čo sa týka postáv, tak trojica Dragon Knight, Mirana, tiché dievča sú fajn, ale niečo mi chýbalo, aby som si ich úplne zamiloval. A čo je to s Lunou? Nikdy som si ju, ani keď som za ňu hral, nepredstavoval takto. Som šokovaný. Nie, neberte to tak, že mi vadí, ako je Luna zobrazená. Len ma prekvapilo, že tvorcovia sa rozhodli pre takéto zobrazenie. Ako najlepšiu postavu volím Invokera so zaujímavým príbehom. Som zvedavý, ako s ním budú tvorcovia pokračovať. Keď sme pri postavách, trochu ma sklamalo, koľko ,,hrdinov" z hry tvorcovia použili. Však Dota ich má niekoľko a oni ich do seriálu dali, ak dobre rátam a dúfam, že to nebude spoiler, len päť. Preto ma trochu zamrzela, tvorcami novo vymyslená, postava Fymryn. Nešlo by miesto nej použiť niektorú postavu z hry? Nechápte ma zle, Fymryn nie je zlá postava, len moje srdiečko by rado videlo viac postáv z predlohy. Tak hádam nám ich druhá séria predstaví. S animáciou som nemal problém, Castlevania ma pripravila :-). Niektoré veci, scény sa mi síce nepáčili, ale zas akcia vyzerá v tomto štýle fajn. Celkovo som ale viac spokojný, ako sklamaný a do druhej knihy sa určite pustím.