Rick a Morty - A Rickconvenient Mort (2021) (epizoda)

Môže obsahovať spoileri: Štandardný dej s dvoma dejovými líniami. Tá s Rickom a Summer ma až tak nebavila, i keď mala celkom dobrý nápad.  Omnoho viac ma ale zaujala druhá dejová línia.  V tej nám autori predstavujú mierne extrémistickejšiu variácia na Captaina Planeta. Zaujíma ma, či sa jej ešte dočkáme? Chudákovi Mortymu túto sériu nejak s tými dievčatami nepraje.

Rick a Morty - Mortyplicity (2021) (epizoda)

Škoda len, že sa podobnému konceptu (kto je návnada a kto reálny) venovali predchádzajúce série, aspoň čo sa týka Beth. Takto tento diel pre mňa stráca ten ,,wau efekt". Čo ale musím pochváliť, je potitulková scéna. Už len kvôli nej som premýšľal, že dám aj tu 4. hviezdičku. Najlepšia vec na celej epizóde.

Rick a Morty - Mort Dinner Rick Andre (2021) (epizoda)

Prekvapilo ma, koľko toho sa dokáže narvať do jednej epizódy (i keď Rick and Morty to už neraz previedli). Máme tu paródiu na Namora z Marvelu, klasickú komediálnu mustru ,,dôležitá večera, tak sa niečo pokazí" (pracoval s tým aj WandaVision) a, pre mňa najzaujímavejšie, dimenziu s inak plynúcim časom. A princ Nimbus je zaujímavá postava, ktorá pekne zapadá do sveta Ricka a Mortyho. Dobrý štart piatej série.

V pravé poledne (1952)

Nebavilo ma to tak, aby som dal viac ako tri. Zas ale malo to pár scén, kvôli ktorým nemôžem dať menej ako tri. Celkovo ten nápad sa mi páčil. Blíži sa nebezpečný zločinec a šerif pobehuje po meste, aby našiel pomoc. Je zúfalý. Preto pôsobí trochu zvláštne, keď vo finále väčšinu nepriateľskej bandy (tvorenú štyrmi hrdlorezmi), ktorej sa celý film obával, pobije takmer sám. Za najlepšiu považujem scénu v kostole, v ktorom sa ľudia dohadovali, či pomôcť alebo nie. Taktiež záver, kedy sa šerif pozrie na ľudí a nič nepovie (samotný pohľad povie viac ako slová) považujem za skvelý. Taktiež musím pochváliť hlavnú pieseň. Zas ale v niektorých momentoch ma to až tak nebavilo. A preto si myslím, že tri hviezdičky sú ideálne.

Harley Quinn - Season 2 (2020) (série)

Už prvá séria ma nadchla menej, ako zvyšok internetu. Mám rád ale animáky pre dospelých a komiksy z DC, rovnako sa mi páčila práca s postavami (pri niektorých originálne poňatie) a preto som pozrel aj druhú sériu. Je slabšia ako tá prvá. Má hluché miesta, niektoré linky nie sú zaujímavé, celkovo si to nedokázalo udržať moju pozornosť. Taktiež mám pocit, že ako séria pokračovala, zvyšok tímu nemal toľko priestoru ako v prvej sérií.  Nebola to ale katastrofa, lebo rovnako ako v prvej sérií, aj tú sa našli pozitíva, kvôli ktorým to nezatracujem. Medzi tie patrí opäť hudba, viac priestoru pre Gordona, spracovanie Mr. Freeza, zrada. Tretia séria je ohlásená, určite jej dám šancu. Už len kvôli tomu, lebo som zvedavý, ako spracujú to, čo sa stalo vo finále.

Casino.sk (2019) odpad!

Ako môže film s toľkými dejovými linkami byť o ničom? Najprv, podľa názvu, som tipoval, že Slováci idú vykrádať Scorseseho dielo. Potom z prvých minút to vyzerá na zaujímavý film o hight-tech podvode v kasíne. A potom sa tam začne miešať politika. Lebo na Slovensku sa točia len dva druhy filmov - romantické komédie alebo filmy o tom, ako v politike každý kradne. Problém nastáva, keď politická linka začne byť dlhšia a zaujímavejšia, než tá pôvodná s podvodom v kasíne. Celkovo som mal na konci pocit, že sa to kľudne mohlo volať Kaviareň a nič by sa nezmenilo. A celkovo mohli tú linku s kasínom vynechať. Potom tie ďalšie linky. Je super, že tu riešime agentov KGB a podvody s tendermi, čo na tom, keď sa to utne a ,,nech si divák domyslí". Pri nástupe tituliek potom vo vás ostane pocit, že aj napriek tomu, že sa v celom filme diali nejaké veci, tak sa vlastne absolútne nič nestalo. Aj som sa pohrával s tým, že tomu dám nejakú hviezdičku, ale film, po ktorom mám pocit, že bol absolútne zbytočný a o ničom, si nezaslúži ani tú jednu.

Harley Quinn - Season 1 (2019) (série)

Je to krvavé, vulgárne, má to vývoj postáv a je to zo sveta DC Comics. Okrem toho treba pochvalu dať aj za hudbu v titulkoch a zaujímavé spracovanie niektorých postáv (napríklad takéhoto komisára Gordona už zrejme nikdy neuvidíme). Niečo ale tomu chýbalo. Niektoré epizódy mali hluché miesta, alebo mali nevyužitý potenciál (Harleyina rodina, strach Poison Ivy). Ale som celkom spokojný. Tak na 3 hviezdy.

Noví mutanti (2020)

Slovíčko horor by som na tento film nemíňal. Nenapadá ma žiadna hororová scéna, to akože tí cgi bubáci? I keď zase, tí smajlíci boli cool. Čo sa týka príbehu, tak je to také ťahavé a nie veľmi zaujímavé. Dejú sa tam veci, ale že by ma 2x bavili, sa povedať nedá. Aby som ale nekritizoval, tak hlavná skupina bola celkom sympatická. Najviac Maise Williams, ktorá si pre mňa ukradla celý film.  A Anya Taylo-Joy je pekná bad-ass. A ani antagonistka dr. Cecilia Reyes nebola márna. Jasné, nie je to Magneto alebo Sebastian Shaw, ale Dr. Zandera Ricea z Logana a aj tú ufónku z Dark Phoenix v pohode strčí do vrecka. Trochu divné ale na mňa pôsobí, že celý ústav má na starosti len ona a noví mutanti s ňou majú taký problém. A záverečný CGI fight bol úsmevný. Akože, film som dopozeral, pozitíva tu boli, však som ich aj vypísal, ale pocit, že séria X-Men sa s nami mohla rozlúčiť dôstojnejšie, pretrváva.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Tak po pozretí tunajších komentárov som čakal film kvalitne na úrovni produkcie Asylumu. A dostal som celkom priemerný mix katastrofického filmu a sci-fi detektívky. V ktorom hrá jeden z mojich obľúbencov, Gerard Butler. Áno, dej je celkom tupý, ale má to nálepku sci-fi, preto je mi to celkom aj jedno, že sa to celé točí okolo satelitov na ovládanie počasia. Čo zamrzí, sú zloduchovia, ktorý majú málo priestoru a o celej ich motivácií sa dozvieme cez ich priznanie. A celkom málo bolo tých katastrof. Inak sa nejedná o nejaký hrozný snímok. Je to len ďalší, celkom priemerný film, v ktorom prírodné (v tomto to ale asi celkom neplatí) katastrofy likvidujú svet. Na večer s pivom fajn.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Spojenie ,,buddy komédie" (lepší výraz ma nenapadol) a Sawu. No...ono to tak nejak funguje, aspoň pre mňa. Len by to chcelo dlhšiu stopáž. Totiž, ústredný hrdina nie je veľmi sympatický, ale tak nejak je tam, prečo je taký-aký je, ale nie je to moc rozvedené. Potom sú tu pasce, teda to, kvôli čomu primárne na Saw pozeráme. Tých je tu tak-akurát a niektoré sú fajn, iné moc nie. Pritom tá najlepšia sa objavila na internete pred premiérou. Áno, je to tá s jazykom. Mám pocit, že sa trochu vrátili ku koreňom. Jednička bola totiž mix hororu a krimi-trileru. Ale s pribúdajúcimi dielmi táto séria na to ,,krimi-triler" nejak pozabudla. Špirála sa k tomu ako-tak vracia. Ako ale vravím, potrebovalo by to dlhšiu stopáž na to, aby sa jednotlivé veci rozvili. Taktiež zamrzí nevyužitý motherfucker Jackson. Tak som sa tešil, že sa tento matkojeb dostal do mojej obľúbenej hororovej série a nakoniec má takú malú úlohu. To naozaj zamrzí. Čo sa týka konca, tak mám pocit, že moc nesedí do tónov,,Hello Zepp" (znie to divne, ale predchádzajúce konce tak pekne sedeli s touto zvučkou), inak som s ním ale celkom spokojný, i keď chýba ,,Game Over". Koniec otvorený, tak dúfam, že sa tvorcovia k tejto linke nejak vrátia a nedopadne to ako v prípade Jigsaw, kde je otvorený koniec stále neuzavretý. Jasné, veľa vecí by sa dalo spraviť lepšie, zas to ale sérií hanbu nerobí a ja, ako fanda, som celkom spokojný. I keď chápem to malé %.