Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Kuskanie do perí? Ach jaj, tento film som doslova pretrpel. Verím, že sa to ženám páčilo... I keď si nie som istý čo sa im vlastne z tohto filmu páčilo, tá predstava, že ste namiesto kuskajúcej alebo, že ten chlapík si vždy len skoro vyzlečie nohavice a vždy keď už ich má skoro dole príde strih alebo to je tými hračkami? Fakt netuším, každopádne viem, od ktorej režisérky si už nemám nič pozrieť. Pokúšam sa na tento film zabudnúť. Fakt si radšej pozriem niečo o opiciach ako to. Zhrnutie: Sorrky, odpad! Totálna kravina.

Dokonalý šéf (2015)

Hodnotím pozitívne. No na mňa to bolo málo, čakal som viac, nielen dĺžku filmu, ale aj viac do hĺbky príbehu. Trochu nazrieť, čo sa skrýva v tom šéfovi. Síce klasika, ale nie nejak hrozná. Nuž, čakať niečo viac bolo fakt zbytočné. Film mi síce chutil, ale tentoraz ho nie že prekorenili, ale oni tam tak nejak zabudli dať korenie... Škoda, je to tuctovka, ktorá si zase len prezliekla svoj kabát. Snáď si dnes ešte ukuchtím nejaký lepší filmík. Zhrnutie: Tri puntíky, jedna za Bradleyho Coopera.

Noční jízda (2013)

Za prvé: Páči sa mi tá myšlienka, kedy v podstate vidíme len jediného herca. Za druhé: Tak obyčajný príbeh a ako ma dokázal upútať. Za tretie: Milujem britský prízvuk! :) To, prečo tu niektorí asi čakali viac je možno ten milý plagát, ktorý pôsobí tak trochu "akčne". Ale nie, je to skutočne len pomaly sa rozbiehacia dráma na BMW. Betón. Veru, aj ja som spadol na betón z tohto filmu. A rovno na zadok, pretože som nedával pozor..až tak som bol zažratý do tohto filmu. Zhrnutie: 5 hviezd pripínam na bundu pána Hardyho. Ale patrí to celému týmu. :-)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Predošlý film Alejandra, teda Birdman bol pre mňa prepadák. No teraz si u mňa neskutočne stúpol. Je pravda, že v Birdmanovi sa mi najviac páčila kamera, ale The Revenant ma uchvátil natoľko, že doteraz neviem či ten film bol naozaj tak skvelo natočený alebo sa mi to len snívalo. Tá kamera je jednoducho famózna a Alejandro vie presne čo robí, vie presne čo divákovi ukázať. Toto nie je len film. Toto tvorí novú históriu kinematografie. Vážne. Vlastne nerozumiem prečo je Emmanuel Lubezki až 4. najobľúbenejší kameraman. Tie strhujúce zábery, kedy kamera sníma chudáka Lea, roztrhaného na frankurce a zbesilý medveď si ho pomaly očucháva... To jednoducho musíte vidieť. A to, ako tú kameru medveď zarosil, zimomriavky. Ale aj po hereckej stránke je to zážitok. Leo sa prekonáva a prekonáva... Ja myslím, že už na sošku bol pripravený v minulosti, no doteraz to nevyšlo. Tak snáď to už teraz konečne vyjde. Takisto Tom Hardy, ten taktiež v každom filme vyniká. "Padoucha" zahral na výbornú. Zhrnutie: 4 hviezdičky, jedna dole za to, že to bolo krátke.

Hon (2012)

Film, ktorý je natočený, pre mňa, v úplne inom prostredí. Ja vravím konečne! Konečne je tu film, ktorý nie je hoolywoodsky korenený. Film tak zo života, až mi prišlo Madsa niekoľko krát ľúto. Ako to vyzerá, keď malá lož dokáže zničiť celý život. Ako detailne natočené. Všetky emócie vo filme vyzerajú tak realisticky, že realistickejšie to nemôže byť. Presne v tomto filme vidieť správanie, ak sa blbou náhodou ocitnete v hraničnej situácii. Je to herecky skvelo podané. Tá malá je naozaj skvelá herečka a je zlatá. Veľmi dobre prepracované, suprovo napísané a naozaj excelentne natočené. Už sa opakujem... Zhrnutie: Čo viac než 5*! Tento film si chcete pozrieť viackrát.

Nejvyšší nabídka (2013)

Ako ja len milujem britský prízvuk! Tento film je pre mňa niečo veľmi neobyčajné. Je to vlastne veľmi drahé umelecké dielo. To, s akou vážnosťou to Goeffrey hraje je niečo nezabudnuteľné. Krásny film so všetkým čo by človek čakal. Aj to, čo nečakal. Niekedy sa do tohto filmu zapozerám natoľko, že sa zobudím na konci filmu a ani si nestihnem uvedomiť, že ten film už končí. Musím si pozrieť viac filmov od Tornatore-ho, ale mám strach, že nebudú tak dobré ako bol tento. :( Zhrnutie: Zážitok, zážitok, excelentný kúsok, dávam 5 neohrozených!

Klub rváčů (1999)

Presne v tomto filme som zistil, že si vlastne nie som istý, či som to pochopil aj na ten 11. raz. (smiech) Veľké boom v mojej hlave. Takto som to nečakal! Veď som si chcel pozrieť, len-tak, tento klub bitkárov. Prvé pravidlo klubu bitkárov: Nehovoriť o klube bitkárov. Druhé pravidlo klubu bitkárov: Nehovoriť o klube bitkárov.... Čo to je za film? Viete, prísť na to, že David Fincher je génius mi trochu trvalo. Ale stálo to za to. Klub bitkárov je niečo ako šialene rýchly príbeh rozprávača, ktorý sa nevie ani predstaviť. To boom v mojej hlave tam je doteraz. Takže mám dva úplne najobľúbenejšie filmy a jedným z nich je práve tento Klub bitkárov. Edward bol jednoznačne srdce tohto filmu, no Brad a Helena B. Carter nezaostávali veľmi. Geniálna pocta patrí ale D. Fincherovi, vďaka za tento filmo-zážitok. Zhrnutie: 5 hviezdičiek, + ešte jedna za to, ako ma tento film poplietol. 6*!

Osm hrozných (2015)

Tarantino ma jednoducho nikdy nesklame. Keď som na začiatku filmu videl, že trvá 2 hodiny a 47 minút, vravím si, to asi nedám.. Ospravedlňujem sa za toto príliš prchké vyjadrenie... Dlho som nevidel Tarantinov film a teraz mi prišiel tak vhod, až mám slzy na krajíčku, ako som mohol odsúdiť tento film hneď na začiatku. Ako veľa, veľa ľudí hovorí o tom, že na Tarantinov štýl treba prísť a niekto ho má a niekto nie, tak ja som ten, ktorý sa v tých filmoch vyžíva... To, ako dokážu dlho postavy hovoriť bez toho, aby som zabudol na to, že je to nuda, to je to umenie! Pri týchto zdĺhavých dialógoch vás proste ten film vtiahne do deja. To ako hovoria postavy, to ako sa pri tom tvária. Samozrejme, Tarantino má svojich obľúbených, ako každý režisér, ale o tom to je. Na plátne to vyzerá tak zohrane, réžia, herci, zjavne celý štáb.Preto je moje hodnotenie také, aké je. Zhrnutie: Plný počet *. Tarantino sa v žiadnom žánre nestratí.