Vetřelci a lovci - Krutá nevěra (2012) (epizoda)

50% - Tento film/druhe pokracovani serie, jejiz prvni dil jsem nevidel, vysilany jednoho nedelniho vecera Cekou televizi, mne zaujal natolik, ze jsem zmenil plany a zacal se na nej aktivne divat. Nedokazu presne popsat, co me k nemu pritahlo. Bohuzel, kouzlo postupne upadalo, a to vinou tragickych hereckych vykonu skoro vsech hercu (snad s vyjimkou Stasove, Kukury a Wilhelmove) a cimdal za vlasy pritazenejsich dejovych zvratu. Na druhe strane se i presto jedna o nepochybne zajimave dilko vycnivajici z radove televizni tvorby. Zajimave, i kdyz me hodnoceni v zadnem smeru neovlivnujici, byly ruzne moderni "triky" jako dva obrazy nad sebou, prekliky a pod. (zel nejsem v tomto oboru moc znalec). Skoda scenare a rezie, ktere z fascinace v prvni puli filmu presly do nevericneho krouceni hlavou v polovine druhe.

Zemřít je snadné (2009)

35% - Nejsem fandou akcnich filmu, lec tentokrat jsem premozen unavou a zenou udelal vyjimku. Starnouci Dolph Lundgren jako rockova hvezda zachranujici ruskeho prezidenta me sice momentalne relativne dobre zabavil, ale po tydnu uz si z nej nepamauju skoro nic, krome par absurdnich situaci, ktere zrejme v akcnich filmech podle jejich pravidel nasmi chybet.

Planeta opic (1968)

90% - Videt Planetu opic poprve ve svych triceti sesti letech v roce 2012 je asi trochu ostuda, ale lepsi pozde nez nikdy. Je to veru krasny zazitek. Do detailu propracovane exteriery ohromuji svoji bezchybnosti. Obecne nemam rad filmy, kde se mluvi malo, ale v tomto pripade jde o jasnou vyjimku. Myslenka je v dnesni dobe vlivem mnoha pozdeji vzniklych filmu na podobne tema mirne vycpela a samozrejme muj dojem hrube kazilo to, ze jsem zaverecnou scenu jiz videl ci znal. Nicmene, pravem se jedna o klasiku!

Vyměřený čas (2011)

85% - Zajimava ustredni myslenka propracovana do detailu tak, ze me neurazila a nenasel jsem zadne zasadni rozpory. Jak jiz napsali mnozi recenzenti a mne nezbyva nez se k nim pripojit - Justin Timberlake opravdu umi hrat a ve sve roli exceluje. Po dlouhe dobe jsem byl v kine a byl jsem nadmiru spokojeny s vyberem filmu (ba co vic, spokojena byla i moje zena, ktera byla se mnou ;-)).

X-Men: První třída (2011)

60% - Slusny film, pri kterem jsem se nenudil a ac nejsem skalnim fanouskem serie, pusobil na me pomerne familierne. Rekl bych, ze natocit takovyto prequel byl ve vsech ohledech vcelku dobry napad.

Správci osudu (2011)

80% - Ustredni myslenka filmu, i kdyz ne uplne dotazena do konce, pusobi zajimave a je elegantne zpracovana. Libily se mi nektere detaily, ktere nebyly ve filmu vyrceny uplne nahlas a ponechaly prostor pro divakovo myslenkove zkoumani. Svym zpusobem zabavna mi prisla byrokraticka hierarchie mezi Strazci. Co se tyce hereckeho obsazeni, Mat Damon bez vyhrady, Emily Blunt taktez. Libil se mi Anthony Mackie.

Blbec k večeři (2010)

40% - Bylo to docela zabavne, chvilemi jsem si i pochechtaval. Na druhou stranu mi ale obcas bylo trapno. Nicmene zdaleka nejhorsi na tomto filmu je standardni americka moralitka, zejmena ke konci, ktera snizila moje hodnoceni minimalne o 25%.

Šéfové na zabití (2011)

50% - Decentni zabava, ktera dokaze roztahnout koutky, sem tam naznak myslenky, ale na druhe strane bizarni tezko uveritelne dialogy na nepravych mistech. Z hlavnich tri hrdinu se mi vubec nelibil asistent Jennifer Aniston (hraje ho Charlie Day), zbyli dva byli ok. Perfektni mensi rolicku si zahral Jamie Foxx, sefove v cele s Kavinem Spacey-em jsou na velice slusne urovni.

Mateřské galeje (2009)

45% - Dalo se na to koukat a vzhledem k tomu, ze ted mame malou dcerku, tak jsem citil i jiste sympatie k hlavni predstavitelce, ale nanestesti tam bylo mnoho klise a slabsich mist.

Román pro muže (2010)

40% - Vylozene slaby scenar se spoustou tezko uveritelnych mist, trapnosti a zadrhelu. Donutil jako obvykle nedokazal opustit svoji jedinou parketu, kterou opakuje ve vsech svych rolich. Ostatni me take moc nepresvedcili, ale hlavni vinu na tom zrejme bude mit jiz zmineny scenar.