Koně se také střílejí (1969)

95% - Smutne, silne, dechberouci, ani chvili nenudici. Na tenhle film hned tak nezapomenu. Libilo se mi prolinani casovych vrstev, kde mi az na konci docvaklo, ze druha rovina nebyla minulost ale budoucnost. Nadhera.

Předčítač (2008)

80% - Silny, dobre vystaveny pribeh spise komorniho razu. Nevim, jestli muzu verit tomu, ze hlavni hrdinka by se radsi nechala na dlouho zavrit, nez by priznala negramotnost a nebo tomu, ze by jeji byvaly milenec nesel svedcit v jeji prospech. To jsou spis ale namety na zamysleni nez nedostatky, takze je akceptuji. Jinak se jedna o herecky koncert a film me doslova vtahl do sebe.

Jumper (2008)

30% - Vzdy mi hrozne zkazi zazitek z filmu, kdyz je mi nesympaticka ustredni postava. Tady to platilo naprosto beze zbytku. Hayden Christensenovi bych neveril ani amputovanou ruku, kdyby na me maval pahylem. Dej filmu je nudny, divny, prejednoduchy a konani postav vesmes nelogicke a nesympaticke (az na jednu drobnou vyjimku, na kterou tu poukazuji jini).

První rytíř (1995)

50% - Artusovska legenda je memu srdci blizka. Priznam se, ze okolnosti mi nedovolovaly sledovat tento film peclive, nicmene muj dojem je v podstate neutralni - hezky natoceno, herecke vykony vyborne, pribeh pomerne zajimavy, ale tak nejak chybi cokoliv vyjimecneho.

Temný rytíř (2008)

80% - Pekna akce, Ledger ve sve roli opravdu exceluje. Presto jsem nebyl tak unesen, jak jsem ocekaval podle ohlasu. Ale mozna ze prave kvuli ohlasum byla moje ocekavani prilis velika.

Byl jsem při tom (1979)

95% - Naprosto fantasticky Peter Sellers dava filmu, ktery by byl bez jeho ucasti mozna polovicni, fantasticky naboj. Ziral jsem s otevrenou pusou od zacatku do konce, naprosto vtazen do deje a pln litosti s tim nebohym clovekem, ktereho prevalcoval svet. A on zaroven zmenil tento svet podle sve jednoduche logiky, kterou tento pokriveny svet nechape a interpretuje naprosto zcestne. Must see.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

65% - Mam velice rad Johnnyho Deppa i Tima Burtona, na druhou stranu ale nemam rad muzikaly. A tak se to ve mne pralo :-) Film je opravdu hodne morbidni. Pribeh je muzikalove jednoduchy, ale pusobivy. Stylizace je velice vyrazna a v podstate mi ladila. Barevne ladeni, liceni a tomu odpovidajici temne tony byly skvele. Presto ale nejsem s vysledkem prilis spokojen, pisnicky me prilis rusily (coz neni ani tak problem filmu jako muj, uznavam).

Dannyho parťáci 2 (2004)

55% - Dej byl prilis slozity az prekombinovany, jednani postav podstatne mene prirozene, tempo prepinani zaberu prilis hekticke. Oproti jednicce jednoznacny pokles dolu.

Dannyho parťáci (2001)

75% - Velice zabavna odpocinkovka, samozrejme vynikajici herecke obsazeni, krasne (ale ne prilis) zamotany plan, uzil jsem si to.

U mě dobrý (2008)

45% - Na Hrebejka poslednich let jsem byl vcelku prijemne prekvapen, jinak ale slo o spise podprumerny film. Pocatecni pulhodina byla nudna slepenice nesourodych zaberu, kde se autori krome jineho snazi nastinit charaktery postav. Ty jsou vsak do velke miry ploche a nevyvinute. Past nastrazena na skorapkare zavani silne Dannyho Partaky, ale uprimne receno, kam se na ne Hrebejk hrabe. Ani ten Polivka me tentokrat prilis nepresvedcil. Zaverecny idylicky vylet - no, posudte radeji sami...