Mamas & Papas (2010)

60% - Nebylo to tak hrozne, jak by se mohlo zdat z nekterych zdejsich komentaru. Pravdou ale je, ze me film nikterak vyrazne neobohatil a z nabizenych pribehu ruznych dvojic se jiste dalo vytezit podstatne vic.

Nejlepší ženská mého života (1968)

80% - Mam rad filmy, ve kterych nam jejich hrdinove umoznuji poslouchat svuj vnitrni hlas. V realnem zivote mame moznost porovnavat svuj hlasovy projev s hlasovym projevem ostatnich lidi, ale svuj vnitrni hlas nemame z pochopitelnych duvodu s cim porovnavat. Mozna z toho prameni zajimavost takovehoto skryteho naslouchani ve filmu. Nejlepsi zenska meho zivota naplnuje tuto touhu mirou vice nez vrchovatou. Jiri Sovak zde exceluje a diky jeho vnitrnimu hlasu dochazi k mnoha "uchechtavym" situacim. Byl jsem filmem prijemne vtazen a to i presto, ze jsem nemel moznost se na nej stoprocentne soustredit.

Sexy 40 (2009)

45% Dalo se na to koukat, nenudil jsem se, ale pribeh neni nijak svetoborny, chybi temer jakakoliv originalita, konec je divny, hlavni hrdinove k sobe tak nejak nepasuji...

Přeber si to (1999)

75% - Docela prijemna pohodova zabava. Bohuzel byla na nekterych mistech az prilis schematicka a nemyslim si, ze by to bylo zamerem.

Gran Torino (2008)

90% - Ze zacatku bylo trosku obtizne se do filmu "dostat", ale jakmile jsem uz jednou byl uvnitr, tak jsem ho nedokazal opustit jeste dlouho po titulcich. Drsne, silne, paradni konec!

Prokletý ostrov (2010)

95% - Ja proste miluju tyhle filmy, ve kterych se pred divakem postupne odkryvaji dalsi a dalsi moznosti interpretace a az do jejich uplneho konce neni vlastne jasne, ktera z nich je spravna. Prefektne natocene, velmi atmosfericke, DiCaprio je velky machr a mam ho cimdal radeji.

Protektor (2009)

80% - Dalsi zajimava studie, jak se lide chovaji ve stretu s totalitou a v nebezpeci zivota pro sebe a sve blizke. Velmi prijemnym objevem pro me je Plodkova, nicmene i Daniel ve sve velke roli zari.

Sicko (2007)

65% - Pravou objektivitu bych zde rozhodne nehledal. Presto ale nektera fakta pusobi verohodne a nuti k hlubsimu zamysleni.

Sherlock (2010) (seriál)

100% - Skvele natocene, atmosfericke, prechod do soucasnosti zvladnuty bravurne. Fantazie. Ustredni dvojice odvadi silne nadprumerny vykon.

96 hodin (2008)

90% - Skvele natocena akce, kterou trochu degradoval snad jen ne uplne zvladnuty zaver. Neeson je zde skvely a scenar me nadchl zejmena Neesonovymi presnymi rychlymi rozhodnutimi.