Nespoutaný Django (2012)

70% - Film jsem bohuzel videl v ceskem dabingu, cimz jsem byl asi hodne ochuzen. Za nejvetsi pozitivum urcite povazuji Christopha Waltze a to jak herce, tak jeho postavu. Propracovana, zabavna, skvele zahrana. Konec byl trochu pritazeny za vlasy, ale predpokladam, ze to tak bylo schvalne. Vlastne proc ne. Bavil jsem se.

Muži v černém (1997)

60% - Videl jsem film az v roce 2013 a musim rict, ze jsem cekal neco mnohem horsiho. Humor vcelku fungoval, napad to byl jiste dobry, jen ten zatrachtily happy-end sem nejak nepasoval.

Mezi námi přáteli (2006) odpad!

10% - Tak tohle byla tak nehorazna blbost, ze jsem na to fascinovane vydrzel koukat az do konce. Mysleli to autori vazne nebo si byli vedomi, jak trapny cely film je?

Vedlejší účinky (2013)

70% - Na filmu jsem byl v kine. Je to uz trosku dele, takze musim horko tezko lovit v pameti stripky vzpominek. Ale jako dukaz toho, ze film nebyl nezajimavy se mi postupne vynoruji dalsi a dalsi. Tema psychoanalyzy je mi blizke, nebot je to muj tajny konicek. Proto jsem byl na film velmi nateseny. Nenaplnil uplne nadeje, ktere jsem do neho vkladal, ale na druhou stranu me ani prilis nezklamal a urcite vybocuje z prumeru. Velky dojem na me udelalo zaverecne vyuctovani se zlymi "hochy". Trochu nedotazena, resp. ponekud derava byla linie kritiky vyrobcu leku. Je to ostuda, ale doted jsem si nevzpomnel, kdo hral v hlavni muzske roli. Vzdavam to a jdu se podivat. Nojo, sakrys, Jude Law. Byl dobry. Rooney Mara byla extremne dobra. Catherine nemela ve filmu zase tolik prostoru, ale urcite si to uzila. Film doporucuji, zapletka i rozuzleni nejsou bez zajimavosti.

Ve stínu (2012)

80% - Libila se mi atmosfera. Libilo se mi pomerne necekane rozuzleni. Slabsi byla postava nemeckeho vysetrovatele - nepochopil jsem misty uplne jeho chovani a jeho tajemnost se take uplne nepovedla. Trefne podany byl Svehlikuv poddustojnik. Trojan byl jako jiz tradicne skvely. Z filmu mi bylo smutno a potaji doufam, ze to prece jenom bylo v ramci dramatizace a zajimavosti pritazene za vlasy.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

80% - Severske filmy maji neco do sebe. Jejich zakaboneni hrdinove, kteri za cely film temer nepromluvi a presto tvori mocny pribeh odplyvajici pomalym tempem do dali jsou navykovi. Nektere sceny byly extra-drsne, ale celkovy dojem z filmu je hodne, hodne dobry. Zajimavy je prerod kacatka na labut :-)

Jedna ruka netleská (2003)

60% - Je to vtipne, gagy jsou vypointovane, ale hlavni pribeh misty pokulhava. Nejvic se mi zde libi Matasek.

Zdrojový kód (2011)

80% - Nastesti uz je pryc doba, kdy drtiva vetsina sci-fi filmu byly bezduche akcnarny majici budouci dobu jen jako plastik pro ospravedlneni nemoznych efektu. Zdrojovy kod se mi velmi libil, mel myslenku, mel stavu a dokonce po jeho prvnim shlednuti nejsem stoprocentne presvedcen o tom, ze jsem ho "spravne" pochopil. A to je velke pozitivum.

Čtyři slunce (2012)

70% - Slamovy postavicky jsou pomerne rozmanite, ale jedno maji spolecne - nic se jim nedari spravne. Trochu me tento losersky styl vypraveni odrazuje, nicmene Slama s nim dokaze pracovat tak, ze neurazi. Plesl si u me vyslouzil klobouk dolu. Roden si dokaze uzit zrejme jakoukoliv roli. Celkove je casting jednim z nejvetsich pozitiv filmu. Moc se mi nelibi pomerne negativni recenze "mestskych pisalku" (rady z nichz si jinak velmi vazim) ;-) Jsou podle me spise o stretu svetonazoru nez o samotnem hodnoceni filmu.

Skyfall (2012)

100% - Predchozi Bondovky ve me casto vyvolavaly smisene pocity. Na jednu stranu jsem se bavil, na druhou stranu mi prisly stat ve slepe zone mezi satirou a branim se vazne. Skyfall je vsak jinde a rozkrocil se obema nohama tak, aby kazdou z nich stal na jedne strane teto zony. Craig se prekonava, spoustu Bondovskych mytu je "zboreno", ale hlavne - je to setsakrametsky zabavne!