Úpis (2005)

Už první scény byly přetažené, digitální triky ubohé... Vůbec to neodpovídalo tomu, co člověk čekal od tolik očekávaného filmu. Ovšem, opět šlo pouze o to, že není chybou filmu, že člověk čeká něco jiného. Úžasná až dokonalá fantasy s hlubokým příběhem. Dokonalá.

Otošimono (2006)

Úžasně mrazivá a japonským klišé se vymykající hororová paráda. Otoshimono má všechno, co čekáte od dobrého hororu - hodně opravdového strachu, trochu lekaček, slušný pozadní příběh a postavy, které si diváka získají. To ostatní? Možná to v Otoshimonu chybí. Vadí to? Ne, tenhle film má všechno co potřebuje, aby byl dokonalý.

Geomeun jib (2007)

Jak takovýhle film zhodnotit bez spoilerů? Nabízejí se pouze fráze. Co nechybí je atmosféra, alespoň po nějakou část filmu. Stylizace je ale přestylizovaná, takže všechny ty šedé filtry a absence hudby vedou spíše k tomu, že se divák (já) nudil. Na druhé rovině, už od začátku bylo jasné, že se film bude odvíjet předem daným směrem, a o chvíli později... jiným předvídatelným směrem. Což nakonec vyústilo v něco tak přeplácaného, že průměrný americký teenagerský krvák dává větší smysl. Podtrženo a sečteno, tohle mohl být opravdu dobrý film, nebýt toho, že ho natočili dle novokorejského střihu - uvař gulášek toho, co chce divák vidět, on to spolkne.

Odplata (2006)

Sakebi sice místy postrádá tempo, ale jinak jde o pěkně vyrobené nízkorozpočtovější dílečko s krásně ponurou atmosférou a zapleteným dějem. Sice jsem původně nechtěl dávat pět knedlíků, ale závěr filmu mě utvrdil v tom, že si je zaslouží i s oblohou.

Čarodějky (1998) (seriál)

Je jasno, že tohle je seriál pro cílovou skupinu, jako je to u většiny takových, co mají hlavu a patu a přitom dostává od všech hvězdičky a odpady. Já tenhle seriál zbožňoval od začátku, mám prostě rád serály o nadpřirozenu v našem světě. Problémy postav a postavy jsou udělaný tak, že se do všecho snadno vžiju, a v delší perspektivě má Charmed i dobře rozpracovanej děj (zatím, neviděl jsem ještě všechny série). Každopádně, pro mě super zábava s prima zážitkama, a hlavně, s hodně velkou dávkou fantazie jak nabízenou, tak zřejmě požadovanou.

Parangjooeuiboo (2005)

Prázdná, zbytečná a nudná adaptace příběhu, který byl dříve zpracován uvěřitelněji, krásněji a ne tak křečovitě. Důkaz toho, že korejci by se měli od spousty věcí držet raději dál, protože dokoukat tohle bylo pro mě utrpení. Není nad to sledovat, jak se naprosto trapným způsobem filmaři snaží diváka nutit k slzám; scéna, která na to v japonské adaptaci potřebovala asi 10 minut, trvá tady asi půl minuty, kdy se najednou stane všechno naráz... Diváci nejsou stroje, který se přepínají tlačítkem, a autoři týhle zpraseniny by si to mohli uvědomit.

Unlucky Monkey (1998)

Ze začátku to vypadalo na slibně vypadající černou komedii založenou na smůle, ale všeho s mírou. Komediální složka byla ke konci zadupaná složkou psychologickou, která byla zase zadupaná totální nesmyslností poslední části. Zombíka už jsem nevydejchal. Prostě křečovitě rádobyoriginální slátanina snažící se jít směrem krvavě-artových šokujících filmů.

Sheng si su di (2004)

Hodně naivní film, který sice zpracovává nepříjemné téma, ale zpracovává ho způsobem tak špatným, že jsem prostě neudržel pozornost. Nudu na konci vystřídalo sledování s otevřenou pusou, takže... lze jen odrazovat :) Myslím, že úmysly byly dobré, ale někde se cosi nepovedlo.

Jeonseolui gohyang (2006)

Nudná slátanina, kterou jsem, přiznám se, nepochopil. Ze zdrojů jsem vyčetl, že jde o zpracování jakési legendy či co - o tom nic nevím, takže mohu hodnotit jen film samotný. Scény spoléhající se pouze na styl "jsem vlasatá holka, bojte se" (snad až na jednu výjimku, to jsem se lekl). Děj? Postavy splývající zmateně pobíhající, vyprávějící si polekané historky a vzápětí zmateně umírající. Rozuzlení a motivace? Řeknu nulová, protože alespoň tak jsem to pochopil z podřadných anglických (oficiálních) titulků. Shrnuto, film má nějaké ty strašidelné momenty a řekněme nějaké klady, ale byla to hrozná nuda, která navíc vyústila v nablblý a useklý konec, který rozřešil jen to, co všichni věděli od začátku.

Donggabnaegi gwaoihagi leseun II (2007)

Komedie, která "jedničku" připomíná skutečně pouze názvem (který má samozřejmě za úkol přitáhnout lidi). Odmyslím-li si tuto komerční křeč, tak jde o dílo velice průměrné - pobavilo, ale moji pozornost nedrželo. Navíc 2hodinová stopáž těchto kvalit byla ke konci už více než neúnosná a bez pauzy bych to asi nezvládl. Jde to, ale dře to.