The Haunting - Znamení času (2018) (epizoda)

Znova troška nuda, našťastie táto časť má ledva 40 minút, čiže sa to dá zvládnuť. Negatívne zaujal megahysterický a enormne dlhý monológ Theo.

The Haunting - Chvalozpěvy (2018) (epizoda)

Začína ma to zaujímať. Škoda, že až okolo šiestej, siedmej časti. Malo od prvej a bol by to jeden z najlepších seriálov roka. Takto je to prvú polovicu nuda a rozbiehať sa to bohužiaľ začne až v druhej polovici, čo je dosť neskoro. V 7. časti som si konečne obľúbil postavy a prišiel na chuť príbehu (a dvom časovým líniám). A ku koncu 7. časti sa začína hrať s otvorenými kartami, čo hneď zvyšuje dramatickosť deja. 70%

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

"Len sa strápňuješ a ani si to neuvedomuješ." Kým doteraz (prevažne) čo časť, to jedna postava, v šiestej epizóde sa konečne celá rodina stretáva pokope. Začína to celé dostávať zmysel a spád a niektoré scény sú fakt nepríjemné. Tak ale zas na druhej strane o hororovej udalosti roka by som určite nehovoril.

Daredevil - Ďábel, kterého znáš (2018) (epizoda)

V 6. časti to konečne začína dostávať spád. Čo bohužiaľ len potvrdzuje dlhodobo známy fakt, že marvelácke seriály (každá séria o každom superhridnovi) spravidla majú v každej sezóne o 4 - 5 častí viac, než by mali mať. Vinou toho sa zbytočne naťahuje tempo aj scenáre a je to proste nuda. Každopádne, ako vravím, tak v 6. epizóde to chytí tempo a napriek prehnanej minutáži to miestami siaha až po 70 %.

Slender Man (2018)

Škoda, že je Slenderman vyložená internetová postava. Ak by mala nejaký základ v histórii ľudstva (čo pri hlbšom skúmaní však čisto teoreticky má, vidno, že ten, kto ho vymyslel, sa čiastočne inšpiroval u niektorých povier, legiend a bytostí a niektorí ľudia v jeho existenciu reálne veria a potom kvôli tomu páchajú takéto príšernosti ), bola by to ozaj strašidelná postava. Plusom snímky je fajn kasting, Slenderman a pôsobivé vidiecke prostredie (viac vidieckych hororov!). Mínusom dosť strašný a predvídateľný scenár a neveľmi vysokým IQ obdarené postavy.

The Haunting - Paní s ohnutým krkem (2018) (epizoda)

Celkom fajn, zatiaľ asi najlepšia časť. Sústredí sa na postavu, ktorej osud už poznáme. A je veľmi smutný. palec hore (aj dva) dávam určite za šokujúce finálne odhalenie identity "ženy s ohnutým krkom", to som vážne nečakal a bolo to pekne mrazivé, to vám teda poviem. Nevyhovovala mi pridlhá minutáž + divoké skoky v čase náročné na pozornosť.

Daredevil - Perfektní hra (2018) (epizoda)

Epizóda takmer bez Daredevila a hneď je lepšia. Čo je dosť smutné konštatovanie. Ale je to tak. Ale nebojte sa, stále je to hrozná nuda. Kingpina mám rád ako v komiksoch, tak v prvej aj druhej sérii Daredevila, no mám pocit, že v tretej sa z neho stalo niečo, čo sa mu nepodobá. Poteší celkom zaujímavý spôsob, ako spoznať postavu budúceho Bullsaya.

Daredevil - Zaskočení (2018) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia časť tretej série, ale žiadny zázrak a keď si predstavím, že je predo mnou ešte 9 epizód, mám chuť to zabaliť a nepozerať ďalej. Najväčšími plusmi tretieho dielu sú drsní Albánci a väzenská etuda. Ak čakáte, kedy príde aj v 3. sezóne na radu nejaká slávna a fajnová, typicky daredevilovská tzv. "chodbová scéna", tak už ďalej čakať nemusíte. Tu. A sú rovno dve, keď sa ton tak vezme. Sú lepšie, ako chodbová scéna v prvej sérii, ale nemajú na tú z druhej.

Daredevil - Za dobrotu (2018) (epizoda)

Ježišmária to je ale nuda.Po sklamaní z Iron Fistov, Jessici Jones 2, Defenders a čiastočne aj z Punishera som posledné kúsky nádeje v lepšie marvelácke seriály vkladal logicky do tretej série Daredevila, keďže prvá bola super a druhá super super. Bohužiaľ sme už v tretej epizóde a stále "to" neprišlo. Biedne scenáre, neveľmi sympatické postavy, otravne dlhé dialógy, málo (a slabej) akcie... Mám pokračovať? Netreba, že?

Daredevil - Prosím (2018) (epizoda)

Reči, reči, reči. Nekonečné reči. Otravne náboženské, aj otravne mentorské. Našťastie to má len okolo 50 minút, čiže sa to nejako zvládnuť dá, lebo kebyže to má o 10 - 15 viac, asi skočím do kyseliny. Daredevil mimo, Kingpin tiež. Dobrý dojem vytvárajú maximálne tak Foggy a Karen, síce aj oni sa nejako čudne v 3. sérii motajú v kruhu (a mäsiarstve!), ale ide o sympatické postavy a fajn hercov, tak kašľať na to. Občas druhá epizóda chytí dych, ale aj tak nekompromisne vládne sklamanie.