Stalker (1979)

Magická Zóna, do které se snaží lidé “jež nemají co ztratit“ pronikat, za cílem objevení něčeho nového a nutící přemýšlet nad vlastním smyslem života, pod tíhou nástrah a hrozícího nebezpečí Zóny, které nutí k spontánnímu otvírání vlastní mysli. „Ale člověk přece píše, protože se trápí, pochybuje. Neustále potřebuje dokazovat sobě i ostatním, že za něco stojí. A když budu bezpečně vědět, že jsem génius? Proč potom psát?“ Účinky Zóny ovlivněné vlastním podvědomím. Složitý systém obsahující smrtelné pasti v přímé úměrnosti vlastního vnitřního stavu. „Vezměme například hudbu. Ta je spojena s realitou méně než co jiného, a když vůbec, tak mechanicky, ne pomocí myšlenky, jen čirým zvukem, nemajícím žádné spojení. A přesto jakoby nějakým zázrakem pronikla až do duše. Co v nás rezonuje v odpověď na šum přivedený k harmonii, a dělá z něho zdroj té největší blaženosti, jež nás ohromuje.“

Žáby (2002) odpad!

Všechno špatně.

Čtyři pokoje (1995)

První dvě povídky jsou hrozné, hlavně ta od Allisona Anderse je ryzí odpadová. Až poslední dvě (Rodriguez, Tarantino) mě probudili z té hrozné nudy.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Kdo ví, jak bych viděl tenhle film, kdybych na něj koukal před Podfuckem. Každopádně skvělá gangsterka a hlavně zábava. Především závěrečná část mě hodně pobavila.

Mariňák (2005)

Mariňák potvrzuje rozmanitost Mendesovi tvorby. Válka bez bitev a boj vojáku spíš sami se sebou, než proti nepříteli. Závěrečná scéna hořících ropných vrtů, je prostě skvělá. Netradiční, ale skvělý válečný film bez “akce”.

Český sen (2004)

'Pěknej' pohled na ty ovce, co běží třeba i na kraj světa pro zlevněné Znojemské okurky.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Každý den jsem si dával jeden díl před spaním na dobrou noc. Parádní příběh a postavy mi dávali lepší spaní.

Kája a Zabi (2007) (TV film) odpad!

Chtěl bych vědět, jestli jde natočit ještě něco horšího :)

Juno (2007)

Juno mi nebyla moc sympatická.