Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Akční
  • Krimi

O mně


 

Rozvrstvení mého hodnocení na ČSFD

 


  

                                                                                   *****          197  (6%)

                                                                                   ****                 750 (25%)

                                                                                   ***                        937 (31%)

                                                                                   **                              692 (23%)

                                                                                   *                                      311 (10%)

                                                               odpad!                      158  (5%)
         


Aktualizováno 25.1.2019 při počtu 3045 hodnocení.Času je málo, filmů je hodně, čili si musíme pečlivě vybírat.

Oblíbené filmové žánry:
Drama, Thriller, Krimi, Komedie, Sportovní, Dobrodružný, Historický, Akční, (Spaghetti) Western, PoetickýA teď trochu konkrétněji rozepíšu, co mám ve filmu rád, což je to podstatné, a co naopak ne, což je to vedlejší.

Mám rád:
České komedie let sedmdesátých a osmdesátých, Novou vlnu československého filmu, Franouzské filmy z dob, kdy Gaumont vládl světové kinematografii, Post-klasický Hollywood, Retro kriminálky (Americká drsná škola), Americké blockbustery před rokem 2000, Spaghetti westerny, Mafiánské filmy, Britské romantické komedie, Adaptace literárních klasik, Buddy movies, Parodie, Dekadentní humor a všeobecně černý humor všeho druhu, České poetické filmy,  Filmy pro teenagery od Johna Hughese až po American Pie, Cokoli s dvojicí Bud Spencer a Terence Hill, Filmové série, Sportovní filmy dle skutečných událostí, Atmosféru Ameriky před druhou světovou válkou, ale z novějších děl, České pohádky, Kreslenou animaci, Filmy z vězeňského prostředí, Filmy z maloměsta, Klasické detektivky, Francouzské komedie, Italskou, Španělskou a Skandinávskou kinematografii, Konverzační filmy

Nemám rád:
Sci-fi, Fantasy, Asijskou kinematografii, Filmové muzikály, Počítačovou animaci, Laciné horory, České filmy pro pamětníky, Politicky uvědomělé filmy Made in USA, Komunistickou propagandu


 

Hollywood:

Hollywood, chcete-li továrna na sny, miluji filmy z časů, kdy se do něj sjížděli nejlepší filmoví umělci z celého světa, a tvořily se zde ty největší milníky filmové historie s naprosto oddanou cinefilní precizností. Bohužel v novém tisíciletí jím (stejně jako celou naší společností) prostoupila jako rakovina artificiální korektnost v každém směru, filmy už se nehodnotí podle kvality, ale primárně podle toho, zda jsou rasově vyvážené, zda jsou genderově vyvážené, zda ukazují ty správná témata a tím správným způsobem, zda dostatečně propagují veškeré myslitelné či nemyslitelné menšiny…. Proto už jde většina nových filmů mimo mě, ale naštěstí těch starých, z toho starého dobrého Hollywoodu, je tolik, že mám asi nadosmrti co dělat. A jsem za to samozřejmě velmi rád.

 


 

TOP 10:

Jelikož jsem ještě velmi mladý, a také krásný, ale to sem teď nepatří, tak moje topka rozhodně není uzavřená, neb jsem ještě mnoho potencionálních klenotů neviděl, navíc nemám rád stereotyp, takže čas od času nějaký ten film vyměním. Zatím mám jasně vyprofilováno circa pět filmů, které už tam s určitostí zůstanou. Jinak u filmů z mojí TOP 10 a u filmů, které do ní mají blízko, budu postupně přidávat na konec komentáře i nějaké hlášky, jenž podle mého soudu daný film vystihují, přesněji řečeno charakterizují. Samozřejmě si jsem vědom toho, že ta TOP 10 není nijak rozsáhlá, takže v budoucnu si zde na profilu doplním další filmy, které by si v ní zasloužily být, pravděpodobně ve formátu 3x10, tedy nejlepší české, americké a jiné zahraniční.

 


Profil naposledy aktualizován 25.1.2019 v 17:50.


 

 

Reklama

Reklama