Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka

Poslední recenze (486)

plakát

Věřte nevěřte - Kolotoč / Přízrak s rudýma očima / Autobazar / Kamera / Grafity (1998) (epizoda) 

Jen málo dílů mělo nějaké jednotné téma, zde to bylo zlo. Jeden z mých oblíbených dílů, i když hodně opěvovaný příběh o příšeře s rudýma očima mi ze zdejších připadal jako ten nejslabší (i když možná proto, že jsem měl ten příběh vyspoilerovaný ještě před prvním zhlédnutím). Naopak dost atmosférický mi přišel ten díl se strašidelným kolotočem a ten o Pearl Harbor, u jeho konce zamrazí, když při tom záběru na datum si člověk uvědomí, co se stalo o dva dny později. Osobně si myslím, že ten pravdivý základ příběhů je hodně upravený pro formát seriálu, ale už jsem něco o varování před blížícím se útokem Japonců někde četl (nebo slyšel), tak na tom možná něco bude. Co se týče herců, ti ve Věřte Nevěřte nikdy nijak nevynikali, v tomhle dílu je pro mě jedna z mála výjimek - ten chlápek, co hrál toho křivýho prodavače aut v bazaru, ten to zahrál výborně, opravdu slizoun par excelance.

plakát

Hvězdná brána - 48 hodin (2002) (epizoda) 

Pěkná týmová epizoda, kde tým není pohromadě, ale každý po svém pracuje ke společnému cíli - záchraně Teal'ca z brány. Nejvíc mě bavila spolupráce Sam s McKayem - tady to ještě byl naprostý asociál, který se považoval za nejchytřejšího na světě, žádná pozitivní vlastnost. V rámci jedné epizody to dobře fungovalo, dokonce měl v něčem i pravdu (byť nevhodně podanou), jako stálou postavu ho nakonec trochu rozvinuli do hloubky. I vyjednávání v Rusku mě zaujalo, koneckonců proč by Rusové měli jen přihlížet tomu, jak Američané kompletně vládnou celému programu a nechtít něco pro sebe? Linie Jacka s Maybournem je tu taková průměrná, nic specifického z ní neutkví. A velká škoda, že pomsta Teal'ca na Tanithovi proběhla tak rychle a antiklimaticky, skoro by to člověk ani nezaznamenal.

plakát

Hvězdná brána - Nepřátelé (2001) (epizoda) 

Vcelku slušná epizoda, i když celkově mi úvod 5. řady připadal takový unavený. Zápletka s replikátory a uvězněním v jiné galaxii je zajímavá, Teal'c s vymytým mozkem patří mezi jeho nejlepší scény vůbec a taky mu tahle zápletka dala šanci předvést se jako herec (z hlavní čtyřky k tomu měl zatím nejméně příležitostí) plus dodala jeho charakteru nějakou hloubku (díky této zápletce jsme za jednu epizodu dostali tak 10x víc informací o něm než za celé 4 série) a Apophis nám neslavně konečně zemřel nadobro (stylový záběr, jak je obklopený replikátory těsně před smrtí). Nějak mi ale v téhle epizodě chybí napětí, řada náhodiček, které pomáhají hlavním hrdinům přežít nemožné, je tu pro mě až moc přemrštěná (Apophis se už chystá střílet na naše hrdiny, ale najednou se objeví jiná loď, Daniel jen tak dokáže letět s lodí (i když mu radí Jacob), těsný průlet dveří hangáru, těsný únik před explozí, replikátoři příhodně poškodí ovládání dveří cely, aby naši hrdinové unikli a ještě upraví motory, aby se hrdinové dostali zpět do své galaxie co nejrychleji). Autoři tuhle nesmrtelnost postav ještě podporují hláškami typu "SG-1 má překvapivě dobrý zvyk vyváznout ze všeho." - jak pak má být člověk alespoň trochu v napětí?

Poslední hodnocení (862)

O ztracené lásce (2002) (TV seriál)

09.06.2021

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

08.06.2021

Sherlock Holmes (2009)

08.06.2021

Věřte nevěřte - Kolotoč / Přízrak s rudýma očima / Autobazar / Kamera / Grafity (1998) (epizoda) (S02E12)

04.06.2021

Život na zámku (1995) (TV seriál)

30.05.2021

Hvězdná brána - 48 hodin (2002) (epizoda) (S05E14)

29.05.2021

Doctor Strange (2016)

29.05.2021

Transformers: Zánik (2014)

29.05.2021

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

29.05.2021

Reklama

Reklama

Reklama