Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka

Poslední recenze (496)

plakát

Hvězdná brána - Satelit (2006) (epizoda) 

Nejlepší epizoda z 9. série. Hodně zajímavá zápletka, konečně trochu více týmové spolupráce, pochmurná atmosféra, pochmurný konec naší první vyrobené lodi (její ztráta mohla mít pro další děj seriálu nějaký význam, o to víc zamrzí, že v dalším díle máme novou a všechno je jakoby se nic nestalo) i jejího velitele. Imho Pendergast dostal jednu z nejpůsobivějších smrtí v celé sérii, ukázal se jako správný velitel (ne vždy měl k tomu příležitost, protože scénáristé často scény na lodích píší tak, že by neznalec nepoznal, že SG-1 na lodi nerozkazuje), byly tu slušné charaktery ve vedlejších rolích (kromě Kana i zástupce prezidenta v podání Ernieho Hudsona a ministryně sousedního státu, dokonce i klišovitý padouch Nadal byl zahrán poměrně solidně), konečné vyřešení situace bylo poměrně realistické a jen podtrhuje, jak zbytečné byly ztráty v SGC. Jen pár nucených scénáristických rozhodnutí za účelem vývoje děje zamrzí - SG-1 rozhoduje o misích bez přítomnosti velitele základny (nebo někoho, kdo ho zastupuje?), váhání a dohadování před střelbou na satelit, po kterém už je na ústup pozdě...

plakát

Jurský park 3 (2001) 

Sám za sebe nechápu hodnocení, která vychvalují tenhle díl nad Ztracený svět. Dvojka měla své chyby (některé nevýrazné charaktery, chyby v ději), někdy masařky (T-Rexův trip skrz San Diego), ale pořád byl dost zábavný film se skvělými scénami (raptoři v poli, útok na Petera Stormara, scéna s přívěsem). V tomhle díle jsou charaktery buď strašné (celá dementní rodinka, která dle zažitých pravidel nemůže zemřít) nebo naprosto nevýrazné, určené jen k sežrání - a těch je tu jednak hrozně málo a navíc je většina z nich zabita hned na začátku. Jediný dobrý charakter je doktor Grant, ale sám to neutáhne. Tuna rádoby napínavých scén, kdy hlavní postavy těsně unikají smrti brzy začne nudit, další otravný fracek, který přežije 2 měsíce na místě, kde vyzbrojení žoldáci zemřeli za 5 minut, je na přesdržku, rozvrácená rodina se dá dohromady, Thea Leoni pořád hystericky řve, klišovitý konflikt Granta s Billym, zázračné přežití Billyho, dementní konec (tak Ellie dokázala poslat na ostrov celé námořní komando, to ten její riskoval životy bůhvíkolika vojáků kvůli pěti pitomcům?), nové chování raptorů se mi zdá až moc přitažené za vlasy.  Je toho tolik... Za Granta slabá 1 hvězda.

plakát

Hvězdná brána - Křížová výprava (2006) (epizoda) 

Hodně blbá epizoda, kde hlavní postavy jen poslouchají stupidní příběh Valy, který je užit jen jako berlička pro vrácení její postavy do linie s Ori, ukázání, jak si SGC cení její pomoci se zničením první superbrány (tady jsem měl chuť zvracet) a vlastně pro nic navíc. Dějově ten její příběh nedává vůbec smysl - vše, co potřebovala říct, bylo tohle: "Ori mají novou superbránu a chystají se poslat lodě", dobře věděla, že spojení se může kdykoliv přerušit, tak proč mele o takových blbostech jako svém sňatku, věznění na oltáři, zázračném dítěti (další odporné klišé, které je bohužel hlavním motivem pro další řadu)? Tolik věcí, spojených s touhle postavou, která se do univerza SG vůbec nehodí, kazí dojem z celkově povedeného seriálu. Hlavně, že Jonase, který měl takový potenciál, ze seriálu totálně vymazali, ale tahle kreatura tam prostě musí být. Ale dost už o Vale. I jinak je to totálně vycpávková epizoda, přestože se zde řeší Ori. Podzápletka s odebráním brány je rádoby dramatická (a pro vyplnění trochy času) a jak nečekaně nakonec brána zůstane Američanům, ucpěme Rusákům hubu novou loďí, kterou jim stejně hned zničíme.

Poslední hodnocení (875)

Můj přítel Monk - Pan Monk se vrací do školy (2003) (epizoda) (S02E01)

16.07.2021

Můj přítel Monk - Pan Monk a miliardářský lupič (2002) (epizoda) (S01E06)

09.07.2021

Můj přítel Monk - Pan Monk jde do blázince (2002) (epizoda) (S01E05)

09.07.2021

Můj přítel Monk - Pan Monk na dovolené (2002) (epizoda) (S01E09)

03.07.2021

Čertoviny (2017)

02.07.2021

Babovřesky 3 (2015)

odpad! 02.07.2021

Babovřesky 2 (2014)

odpad! 02.07.2021

Babovřesky (2013)

odpad! 02.07.2021

Tři veteráni (1983)

29.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama