Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka

Poslední recenze (542)

plakát

Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda) 

V téhle epizodě se uzavírá druhý z motivů, který byl nahozen v pilotním dvojdíle - po smrti Sha're tu máme vyřešení osudu Skaary, který je i přes komplikace zakončen dobře. Soudní proces vznáší některé zajímavé otázky ohledně znalostí, srovnání člověka a zvířat, život otroků a dokonce i lord Zipacna měl pár dobrých připomínek ve prospěch Goa'uldů. Samozřejmě hadi museli mít postranní úmysly, což je totálně očekávatelné, Teal'covo řešení, kde musí přijmout pomoc rasy pacifistů, bylo ale poměrně nápadité. Tolláni znovu na scéně a jako předzvěst svého budoucího osudu jsou si i zde přehnaně jistí sami sebou, což málem vede k jejich záhubě. Možná trochu škoda, že Skaara po téhle epizodě ze seriálu téměř zmizel, možná se mohla víc řešit otázka bývalého hostitele, který se po životě v "pekle" musí znovu nějak zařadit do běžného života. Tuhle možnost autoři prokaučovali nejen zde, ale i v pozdějších epizodách...

plakát

Malý pitaval z velkého města - Vedoucí partiové prodejny (1982) (epizoda) 

Dobrý díl s povedeným záporákem Kratinou. Přístup k řešení případu ze strany Kamila a Rudly je značně odlišný a Kamilův lážo-plážo přístup mu napoprvé zrovna moc nepomohl, i napodruhé má značné názorové rozdíly jak proti Rudlovi, tak proti prokurátorovi. Naopak Rudla má případ hned od začátku pevně v rukou a i komplikace řeší v klidu a efektivně. Taky potěšil slušný prostor pro Svatopluka Skopala (za celých 15 epizod ho dostal jen ve dvou dílech, což zamrzí). Je zde hodně povedených scén (třeba úvodní sestřih, kdy Kamil několikrát projde dveřmi, aby nám oznámil, co už všechno stihl vyšetřit, což je zakončeno vyhlášením celostátního pátrání). Dal bych i maximum, ale jak zde někdo zmínil, je to tedy pěkná fušeřina, že si policie důkladně neprověřila poslední osobu, která byla se zmizelým ve styku. Ty záznamy v rejstříku by jistě hned upoutaly jejich pozornost, ne až za půl roku po nalezení těla. Sotva se to dá vysvětlit Kamilovým ledabylým přístupem, vždyť později se v tom angažovalo o dost víc policistů a nikdy tenhle fakt nevznesl.

plakát

Můj přítel Monk - Pan Monk a nesprávný člověk (2007) (epizoda) 

Co mělo být pointou tohoto dílu? Že se Monk (jako každý člověk) někdy může zmýlit? To by byl dobrý nápad, jenže celé je to smetené pod stůl, protože zhruba v půlce dílu zjišťujeme, že o žádný omyl nešlo a že nebyl případ vyřešen kompletně, to je chyba zaviněná jednak svědkyní s fotografickou pamětí, která si celá léta pro sebe nechávala jeden klíčový detail, pak jedním z pachatelů, který nikdy neudal svého komplice. Prostě Monk žádnou chybu nikdy neudělal a taky nikdy neudělá. Spíš je pointou poukázaní na fakt, že Monk je neomylný a kdyby se mu do vyšetřování nepletli joudové z laborky, tak by se nic nestalo. Určitě není náhodou, že zdejší pachatel je už od pohledu jeden z nejodpornějších záporáků celé série, Monk ho takhle hned na začátku popisuje, v průběhu děje se nechová o nic líp a když zabije svého kamaráda-spolupachatele, tak je jeho odpornost ještě potvrzena. Přijde mi to jako poselství o tom, že soudní moc se nemýlí a pokud někdo z vězení unikne jinak než řádným propuštěním, tak ho ven dostala nějaká technická chyba, které bohužel narušují chod systému. A zase ten příhodný konec, kdy pachatel nemůže být souzen za úvodní vraždu, ale naštěstí spáchal jinou vraždu, takže vězení ho nemůže minout. Jinak tahle epizoda má ještě přiblblou linii s nejspíš dementní nevěstou, která je ochotná se vdát za kohokoliv, kdo se zrovna objeví za dveřmi oddací síně.

Poslední hodnocení (928)

Malý pitaval z velkého města - Vedoucí partiové prodejny (1982) (epizoda) (E07)

23.07.2022

Můj přítel Monk - Pan Monk a nesprávný člověk (2007) (epizoda) (S06E08)

20.07.2022

Krok za krokem - Harašení (1997) (epizoda) (S07E05)

12.06.2022

Krok za krokem - Na divokém západě (1997) (epizoda) (S06E10)

11.06.2022

Walker, Texas Ranger - Odznak jen pro čestné (1994) (epizoda) (S03E01)

11.06.2022

Krok za krokem - Nic se nestalo (1997) (epizoda) (S06E16)

11.06.2022

Vraždy v Midsomeru - Vražda nevinnosti (2012) (epizoda) (S15E02)

15.04.2022

Kriminálka Las Vegas - Zkouška tvrdosti (2002) (epizoda) (S02E18)

15.04.2022

Walker, Texas Ranger - Prezident (2000) (epizoda) (S09E05)

31.03.2022

Reklama

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama