Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Drama
  • Pohádka

plakát

Krok za krokem - Harašení (1997) (epizoda)

Za mě slabý díl, kdy obě linie jsou recyklací podobných nápadů ze 4. série. J.T. taky zažil svádění od učitelky, ale tady to prezentují záporně: u J.T.ho to skončilo tím, že nám bylo sděleno, že propásl jedinečnou příležitost si užít, tady je ale profesor hnusnej křivák, kterej Karen kvůli známkám vydírá. Jediná epizoda 7. série, kde má Mark nějakou zápletku, ale působí to spíš nuceně, aby se nemohlo říct, že už tu byl totálně nadbytečná postava. Kdyby Krok pokračoval dalšími sériemi, dost možná by ho postihl stejný osud jako Brendana...

plakát

Krok za krokem - Na divokém západě (1997) (epizoda)

To mě naopak speciály u Kroku nepřipadají špatné, alespoň tu nemáme to morální poučování. Jean-Luc byl jako záporák Bart super ("Poslední slova?" - "Jo... Hele, J.R."). Myslím, že co se týče 6. série, tak tam byly jiné věci, které ji táhly k nižšímu hodnocení, Jean Luc patřil spíš k tomu lepšímu z ní. Pobavil šerifův trénink a J.T. jako imbecilní šerifův syn. ("Ten chlap minul zrcadlo veliký jako plase. Práskneme do bot, fotr?") Je tedy fakt, že někteří z main-castu v tom snu snad ani nemuseli být (Lilly, Rich, Dana), ale jinak docela v pohodě.

plakát

Krok za krokem - Nic se nestalo (1997) (epizoda)

Ta linie s Karen a Al zase byla křeč až na půdu. Celkově si autoři v posledních sériích s postavami mnoha dětí pořádně nevědí rady - Karen už by dávno měla být na vysoké, místo toho tady tvrdne s Al na střední jakoby se pro ni zastavil čas, kupodivu je tu s nimi i Mark, který měl být o pár let mladší (a pokud má být důvodem jeho genialita, jak nám dřív podsouvali, tak by už měl mít střední za sebou) - mimochodem od 6. série je u Markovy postavy vidět, že ho začínají cpát do pozadí jako to už chvíli dělají Brandonovi, často se v díle objeví na pár vteřin bez většího smyslu, řekne 1-2 věty a zase zmizí, někdy s hláškou typu "radši bych měl zmizet", Lilly magicky postaršili (ale o nějaké roztomilosti nemůže být řeč), zatímco pro zbytek dětí se zase zastavil čas a je jim stejně jako jako na konci 5. série, Brandon je pak v téhle řadě totální křoví, kdy v polovině dílů vůbec není a v té druhé je na tom podobně jako Mark (s tím rozdílem, že Mark má alespoň podzápletku ve 2-3 epizodách a v předešlých řadách ještě plnohodnotně hrál, Brandon dělal křena minimálně od narození Lilly, jestli ne už chvíli předtím). Ani ta 2. linie není o moc zábavnější, pobavilo mě v podstatě jen to, že i Jean-Luc nakonec podlehl kouzlu televize. ("Hurá, touchdown! Co je to vlastně touchdown?")

plakát

Kriminálka Las Vegas - Papírovou či igelitovou (2004) (epizoda)

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod v seriálu. Jedna banální vloupačka se zvrtne a tým má pak co dělat, aby zanalyzovali desítky stop z místa činu, kde kvůli náhodě máme hned pět mrtvých. Navíc to dlouho vypadá, že zasahující policista (kterého tu dokonce známe a konflikt mezi ním a Grissomem není narychlo vymyšlený plot point) udělal chybu a zastřelil civilistku, pak tu máme i komplice přímo v prodejně a náhodného zloděje - možná klišé žánru, ale to není vždy nutně na škodu.

plakát

Hvězdná brána - Čtvrtý jezdec apokalypsy, část první (2005) (epizoda)

Slabší dvojdíl. Potenciál by tam byl, jenže je tu několik problémů, které ten potenciál kazí. Jednak rozpočet asi musel být nedostatečný, jinak si neumím vysvětlit, proč o celé té strašné, po Zemi se šířící epidemii, jen slyšíme a nevidíme z ní prakticky nic (pár chlápků v ochranných oblecích, pár pacientů na posteli a jeden převážený do karantény je pro prezentování celosvětové hrozby málo), jen pořád slyšíme, jak se to horší a bude dál zhoršovat, ale prostě to nemá dostatečný efekt. Zápletka s Orlinem je nudná a Carterová by si zasloužila výraznější roli v epizodě než dělat někomu chůvu (proč ONA nešla otestovat svůj vlastní výtvor na neutralizaci Převora, to je nějaký archeolog kvalifikovanější?). Jaffská zápletka je tu nejzajímavější, i když je Gerakovo přijmutí doktríny Počátku dost urychlené, tak je vcelku logicky vysvětleno, stejně tak i fakt, proč by byl Počátek lákavý i pro radu zastupující jaffský národ. Potěšil i návrat generála Hammonda, i když na takovou roličku to mohl být v podstatě kdokoliv. Průměrné 3 hvězdy, pokračování je pak ještě slabší....

plakát

Vraždy v Midsomeru - Vražda nevinnosti (2012) (epizoda)

Skvělá epizoda centrovaná na Jonese, kde se podíváme i do jeho minulosti, navíc je tady na seznamu údajného vraha, což v některých detektivkách bývá ohraný motiv, ale v Midsomeru to zrovna moc užívané není, tak funguje i to napětí, zda se na něj podnikne nějaký vražedný pokus (asi nikdo nevěří, že by snad vrah zrovna u něj uspěl, tak nepíšu, zda bude zavražděn). Vyšetřuje se tu vražda z minulosti i současnosti, ten twist se současným případem byl celkem nečekaný a vyrovnal fakt, že u případu z minulosti bylo od začátku jasné, že tam bude nějaký háček a že tehdy asi odsoudili nevinného. Jen to prozření co se týče vraha podle té jeho typické hlášky, to bylo trochu z prstu vycucané, však to je taková obecná fráze (jak ironicky poukazoval i samotný konec). Jinak klasická scéna na konci, kdy se vrah chystá zabít poslední oběti, ale vykecává se tak dlouho, až se mu to nepovede, to je poněkud úsměvné.

plakát

Kriminálka Las Vegas - Zkouška tvrdosti (2002) (epizoda)

Každá změna ve formátu seriálu je vítaná, takže tu nemáme klasickou vraždu, ale jen "nehodu" autobusu, kde ale je nejasností víc než dost, mrtvých je tu zatím nejvíc z celé série (a ani si nevybavuju, jestli někdy byla hranice 9 lidí v jednom případu v seriálu překonána) a lidí odpovědných za nehodu autobusu je tu taky víc. Taky první Gregovu zkušenost v terénu bylo zajímavé sledovat a jak ho kolegové podpořili, když to těžce nesl, to se mi hodně líbilo (u Nicka je to klasika, ale Sáru rád nemám, takže něco u ní ocenit je u mně vzácné).

plakát

Hvězdná brána - Absolutní moc (2001) (epizoda)

Nebaví mě linie s Harsesisem a nemám moc rád postavu Daniela Jacksona, ale přesto mám tuhle epizodu rád. Je to výhradně kvůli prostřední části epizody, kde vidíme Danielův sen, vizi člověka zničeného absolutní mocí. I díky tomu, že jde o sen, můžeme odpustit nelogičnosti (že by armáda byla tak neschopná a nedokázala si pohlídat jednoho archeologa, aby si jen tak nezačal jadernou válku?) a sledovat jeden z nejlepších Shanksových výkonů v seriálu (hraní v těch prvních řadách bylo výborné, ať už si o Shanksovi myslím cokoliv - i když si někdy říkám, zda se mu tahle role arogantního člověka nehrála tak dobře, protože byla více v souladu s jeho osobností), zajímavou vizi obrany Země, další členy SG-1 v zajímavých polohách - Sam ve vězení a považovaná za blázna, O'Neill si uvědomí, že Danielovi totálně přeskočilo a neváhá udělat správnou věc (nikdy jsme se z epizody nedozvěděli, co to vlastně Daniel provedl s Teal'cem, že?), další známé postavy SG univerza, byť v krátkých roličkách - Apophis jako poražený chudák (to se mu už brzy doopravdy splní), major Davis zmatený Danielem a jeho arogantním chováním. Konec (stejně jako začátek) už pak moc zajímavý není, ale alespoň nějak uzavírá tu nudnou linii s Harsesisem.

plakát

Walker, Texas Ranger - Prezident (2000) (epizoda)

Imho tyhle díly s Prezidentem jsou vrcholem celého seriálu. Hlavně díky tradičně skvělému Michaeli Ironsidovi v roli charismatického záporáka, ale i zápletka je zajímavá a strukturu našeho supertýmu trochu oživuje postava arogantního poldy z New Yorku. Jen to super-rychlé hackování mi přijde hodně úsměvné, ale nejsem žádný odborník, tak se v tom nebudu šťourat....

plakát

Walker, Texas Ranger - Generálův návrat (2000) (epizoda) odpad!

Neskutečně debilní epizoda. To jsem fakt netušil, že Rangers (nebo kterýkoliv jiný útvar pro vyšetřování) před specialisty na luštění kódovaných záznamů radši spoléhá na kluka, kterému je tak 8(?) nebo 10(?). Taky postava dementního generála, který své příbuzné ani neumí oslovit jménem ("dcero", "vnoučku"), to mělo být jako myšleno vážně? Taky to klišé, kdy nějaký polda pracuje v utajení, práská utajené a minimu lidí známé informace a pořád má pocit, že jeho nikdo nemůže podezírat, je už tak ohrané. Pak se dělá tragédie z jeho smrti, i když si ji svou tupostí zavinil sám.

Ovládací panel