Ombe

Ombe

Ondřej Mařík

Česko

• 18.11.2019  13:50
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Přes veškeré reálné nedostatky musím dát plné hodnocení, protože tato apokalypsa je lepší než ta druhá. Nevím čím to je, ale dokázal jsem se více vžít do obyčejných vojáků. S třetím dílem se mi dokonce pojí zajímavý zážitek. Koukal jsem se pozdě v noci a usnul jsem v průběhu. Zdálo se mi o tom, že střílím do francouzských pozic...

• 8.9.2019  23:14

Trochu jsem přemýšlel o vyšším hodnocení, protože mě tenhle film i něco naučil a leccos jsem se dozvěděl. Ale nakonec jsem se rozhodl hodnotit komunistickou propagandu jako komunistickou propagandu.

• 8.9.2019  23:10

Tak jsem konečně opravdu pochopil, co jsou to špagety, a začaly mi chutnat ...

• 25.8.2019  22:29

Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že musíme být na Quentina přísní, přestože nás dokáže zaujmout jako nikdo jiný. Možná je to tím, že si nalhávám, jak se mi ta jeho brutalita nelíbí, nebo si snažím od krváren udržet odstup, ale tentokrát jde o něco jiného. Celé je to poměrně dlouhé a v kontrastu s jeho předchozí tvorbou mi přijde, že se Quentin dal spíš na dokumenty. Do poslední čtvrthodiny filmu nepřišlo nic, co by mě z toho pocitu vyvedlo, a jestli chce někdo rozhovory mezi Rickem a Cliffem srovnávat s rozhovory Julese a Vincenta z Pulp fiction, ať jde někam... Na druhou stranu však musím (snad ne jako spoiler) říct, že ten konec jsem takhle fakt chtěl.

• 4.2.2019  06:29
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Rozhodně skvělá podívaná a za skoro šest hodin dobových záběrů bych rád dal plné hodnocení, ale mám pár výtek. To, že se Francouzi pokusili o dokument shrnující celou světovou válku je sice super, ale doufal jsem ve větší komplexnost. Je až příliš viditelné, jak se zabývají nejvíc sami sebou. Na výsluní se dostává stále de Gaulle a jeho cesta k moci, zatímco o Heydrichovi je řečeno pouze to, že měl něco s konferencí ve Wansee. O anthropoidu ani slovo. Nechci říct, že jsme snad byli ve WW2 nejdůležitější, ale ani o Himmlerovi se přiliš nezmiňují, protože měl víc společného s Polskem než s Francií, a přitom to byl druhý muž říše. A konečně trochu jsem se pousmál, ale proč ten komentátor tak často používal místo zneškodnění nebo zničení slovo neutralizace ;) ?

• 26.1.2019  14:36

Zase jeden film do série těch, které jsem vybral, a bráchovi se to líbilo. Mě osobně je z takových romantických patosů většinou špatně, ale Woody to umí tak satiricky podat, že jsem se smál skoro pořád. A samozřejmě spadá do kategorie: chci vidět Scarlettku trochu jinak, takže v téhle kombinaci pod čtyři nejdu.

• 23.1.2019  21:07
    Život je hra (TV seriál) (2018)

Opravdu mě překvapuje, že je to poprvé, co něco takového vidím. Originální nápad, vtip, sympatičtí dementi, retard, sex, šňoply, (a pravá hovna) se dají syntetizovat do deseti dílů o deseti výstižných minutách. Tenhle výpis svědčí o tom, že každý si v nich najde to své, a i kdyby ne, tak si může alespoň lámat hlavu nad vertikálem a horizontálem ;) . Přes všechny klady si ale musím přiznat, že je to totální hovadina, a tudíž nakonec nejvíc cením to, že Štěpán vypadá jako můj brácha a mám se mu za co tlemit :) .

• 2.11.2018  15:18
    Jeepers Creepers (2001)

Další do série: ohodnoťte si svůj odpad.

• 1.9.2018  01:05

Tleskám Nortonovi, ale ty řeči o tom, že Gere je strašnej jsou podle mě mimo mísu. Herecké výkony jsou impozantní, nápad originální a závěr... to se nedá ani slovy popsat. Děj se trochu táhl a stejně jsem tomu nedokázal úplně rozumět. Deset minut před koncem jsem viděl ty čtyři hvězdičky, ale nemám žaludek na to furt se sem vracet a mít nutkání to ještě změnit na plnou.

• 17.8.2018  00:11
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Když se podívám na Apokalypsu, nebo nějakýho novýho Finchera a nechci jít spát s depkou, tak se podívám na Jistě, pane ministře. Protože z toho mám dobrý pocit, i když u toho usnu :D .

• 12.8.2018  19:45
    Frajer Luke (1967)

Tenhle film si získal místo mezi klasikami nejen tím, že je to snad poprvé, co nějaká blondýna ve filmu myla auto, ale i svým přínosem v oblasti pochopení některých slov. A kdo ani po jeho shlédnutí nepochopí, co je to frajeřina, tak už asi nikdy.

• 22.11.2017  16:55

Ne, nelituji, že jsem to viděl. Ale je mi líto, že jsem to viděl proto, že je to fenomén. Jak je možné, že tahle * dostala nominaci na oscara? Ano, má to i své světlé stránky a některé hlášky budu nejspíš používat i já, ale už kvůli té desetiminutové scéně, kde se honí dva naháči, si to nezaslouží nic lepšího. Nejvýstižnější proto bude asi to, co by použil můj brácha (který to neviděl), kdyby to komentoval: "Ohodnoťte si svůj odpad ;)."

• 22.11.2017  16:36

Něco tak depresivního jsem viděl jen párkrát za život. Není tam jediná postava, která by mi byla jakkoli sympatická. Několikrát jsem si musel udělat pauzu a zhluboka se nadechnout. A začal jsem se škrábat na zádech ;) . Ale i když jsem z tý zoufalosti už nemohl dál, držím se u dost vysokého hodnocení. A to především díky impozantnímu závěru, jelikož si musím přiznat, že moje srdíčko by asi nepřežilo, kdyby se Natálce po tom všem ta premiéra nepovedla. A tak jednu hvězdu srážím hlavně kvůli těm nechutným lesbickým scénám, pro které si asi film vysloužil nálepku: nevhodný mládeži do 15 let.

• 22.9.2017  21:05
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Hrůza, ale když se při hodinách angličtiny holt pouští nějakej seriál, tak je to mnohem lepší než brickleberry ;) .

• 22.9.2017  20:56

" 'Podrbejte mě někdo, mám blechy!' HA CHA CHA CHA 'Má blechy, protože je vlk.' ' Jo, ale nevysvětluj to. Pak to přestává být vtipné.' " Tak tohle to fakt zabilo :D . Nic moc animace a obecně animáky o příšerkách od američanů jsou strašný. Aspoň, že je to občas vtipné ;) .

• 24.7.2017  22:51
    V Bruggách (2008)

Nádhera! A to nejenom parádní příběh a skvělí herci, ale i překrásné město Brug(g)y. Protože při líčení storky o dvou nájemných vrazích, o cti a morálních zásadách se nám otvírá pohled na nejzachovalejší středověké město v Belgii. Super jsou taky různé charaktery hlavních postav. Ray je psychouš, Ken je soucitný a starostlivý a Harry je výbušný ale zásadový. V takové společnosti vznikne situace, ve které je ještě prostor pro rasistického trpaslíka.

• 4.6.2017  22:58

Ajajaj! Mám Poirota rád, ale tohle se pokazilo. Vždyť se tenhle díl vůbec nedržel předlohy ;). Kdybych nečetl knížku, tak by mi to snad ani tolik nevadilo, ale chyběla tam základní postava a naprosto překopali charaktery některých postav. Například Greta Ohlssonová je v knížce citlivá misionářka, ale ve filmu se z ní stane fanatická evangelička a díky ní se z filmu stane náboženské drama. A všechny tyto nesrovnalosti se ještě podtrhávají tísnivou atmosférou, jež se tam vůbec nehodí. Všechna čest Agatě Christie, ale tenhle film jejímu mistrovskému dílu trošku zkazil reputaci.

• 27.1.2017  00:01

Potom, co jsem viděl jiné filmy od Davida Finchera, jsem měl od tohoto filmu úplně jiné očekávání. Pořád jsem čekal, kdy už to přijde. Ale nic z toho, co jsem mohl čekat, nepřišlo. Byl to víceméně pohodový, i když trochu mysteriózní, film. Bál jsem se toho extrému, že zemřu napětím u filmu, kde by se to stát nemělo. Ale nakonec jsem byl naopak zklamán. Čekal jsem nějaké větší překvapení. Zkrátka něco, co by mě probudilo po Fincherovském způsobu. Na druhou stranu jsem byl spokojen se skvělými herci i s filmem jako s celkem. Navíc byl protkán i vtipem, který jsem u Finchera dosud nepoznal. Jako například: "Už jsem ti říkal, že do mě sedmkrát uhodil blesk?"

• 9.12.2016  23:33
    Zmizelá (2014)

Úžasná podívaná. Nejprve není skoro poznat, že režisérem filmu je David Fincher (což není vždycky tak úplně na škodu). Čím je příběh blíže konci, tím je zamotanější a Fincher je lépe poznat. Na začátku neví divák vlastně nic. Pak přijde něco velmi očekávaného. A poté se objeví šokující a spontánní závěr. Nemohl jsem se odtrhnout a stále jsem přemýšlel, jak bude film pokračovat. Ben Affleck není špatný (ale ani příliš dobrý) a Rosamund Pike je skvělá. Trochu mi vadí podivné chování policie a celého vyšetřování. Jako krimi film se mi to ani moc nelíbilo. K tomu musím dodat, že s popiskem: "Nevhodný mládeži do 15 let" musím souhlasit. Ano je to trochu takové... ;)

• 8.10.2016  19:31
    Pelíšky (1999)

Jeden z těch opravdu nejlepších českých filmů. Bravurní je rozvrstvení generace na tři věkové úrovně, z nichž každá je velmi komická. Mě osobně se nejvíc líbila ta nejstarší, ale u žádné se člověk nenudí. Legendární je herecký výkon Jiřího Kodeta za který má českého lva. Je to zkrátka velmi vydařená komedie s legendárními hláškami jako např.: "Obtěžuji tím někoho? No neobtěžuji!" :)

• 25.6.2016  21:13
    Mamma Mia! (2008)

Film si zaslouží jednu hvězdičku a ta druhá je za pěkné písničky. Vše bylo takové uhopsané a trapné a nejhorší byla ta marná snaha o dramatičnost.

• 25.6.2016  20:41
    MuMuHug (TV seriál) (2006)

K tomuhle seriálu jsem se dostal jen díky svým malinkým sourozencům a jednu hvězdičku mu dávám jen kvůli tomu, že se zřejmě bavili (ačkoli nechápu proč). Všechny díly jsou strašně nepružné, pomalé a nemají žádnou náplň. Tvůrci neměli podle mě žádnou představivost. Připadá mi to trochu jako vymývání mozků. Ale dnes už nemůžu pořádně posoudit kvalitu filmu této kategorie.

• 23.6.2016  06:44
    Eragon (2006)

Celý film dělá z komára velblouda. Hudba Patricka Doyla není špatná, ale je použita na špatných místech. Přišlo mi, že nejvíce gradující hudba byla použita při chůzi hrdinů. Herci se také příliš nevytáhli a dialogy někdy hraničí s trapností. Knížka byla určitě lepší, ale tak je to vždycky.

• 22.6.2016  15:19

Bylo to úžasně vtipné doplnění už tak skvělé pohádky. Zcela jiný pohled tomu rozhodně neuškodil. Doporučuji podívat se předtím na první díl. Super!

• 22.6.2016  15:18

Dokonalá adaptace dokonalé knihy. Kniha od J. R. R. Tolkiena je velmi propracované dílo. Když se někdo pokusí tohle natočit je jisté, že to bude buď strašné, nebo úžasné. Skvělá režie Petera Jacksona, který se zároveň držel knihy a přitom z toho udělal akční film.

• 22.6.2016  15:16
    Noe (2014)

Od tohoto filmu jsem čekal daleko víc už kvůli jeho dobrému obsazení (Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ema Watson...). Většinu filmu se vlastně nic neděje a konečné vyvrcholení je strašně pomalé. Herci se neustále snaží tvářit vážně, ale ke konci filmu jsem čekal nějakou změnu.

• 22.6.2016  15:15

Tento film se vyznačuje režií Quentina Tarantina a skvělým hereckým výkonem Christopha Waltze. Quentin dává filmu vtipný scénář a napínavý příběh, ale film je někdy nudný nemá spád. V první scéně se setkáme s ohromným napětím, ale pak už se skoro nic neděje. Christoph Waltz se perfektně hodí do role sebevědomého nacisty, oddaného Hitlerovi, který vše dělá podle své potřeby. Roli zvládl výborně a všechna získaná ocenění si bezesporu zaslouží. Z celého filmu si člověk zapamatuje hlavně toho zmetka (Hanse Landu ne Christopha Waltze).