thorax65

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 28.3.2019  20:01
    Climax (2018)

Přiznávám, je to i kapánek ujetý, ale v tomhle filmu to nemůže být jinak. Po vstupní představovačce se párty rozjíždí jak lavina z kopce. Tanečníci jsou fakt dobří, v poslední době nejnápaditější kameru doplňuje výborná muzika. Když se na závěr dozvíte, že se to fakt stalo, spadne vám čelist. 80/100

• 3.3.2019  19:51
    MOST! (TV seriál) (2019)

Dle dřívějších zpráv jsem měl tenhle seriál v hledáčku, a to bylo dobře. Od začátku má tahle skoro 8mi hodinová taškařice o obyčejných lidech pěkný sprint na bránu. Poslední 2 díly se sice už spíš jen šourají po chodníku, ale i tady se objeví démanty noci. Několikrát jsem si to pustil na archivu, ani se nedíval, poslouchal ty hlášky a smál se, že jsem si málem hubu roztrhl. A druhý den stejně špekulujete, jak to v Mostě mají ty kluci a holky ve skutečnosti asi lehký. Herecky vypíchnu pány Hofmanna a Godlu. Někdy mi úplně nesedla muzika, ale to je věc vkusu. Pánové Kolečko+Prušinovský jsou zralí na medaile od zemáka. Dycky Most! 80/100

• 28.2.2019  18:31
    Tina a Vore (2018)

S mainstreamem tahle libůstka nemá pranic společného, není to holt pro každého. Zprvu obyčejný film o "čuchometrové" paní, které zamotá život setkání s mytologickým stvořením. Během produkce jste jak v bárce na moři, někdy poklidném, někdy však pořádně rozparáděném. Všechno umocňuje poměrně minimalistická muzika. Klobouk dolů před hlavními protagonisty, hlavně se však vyřádili soudruzi v maskérně. Ještě druhý den mi to pěkně šrotovalo v ústředí. Každopádně zajímavá záležitost. 70/100

• 10.12.2018  21:20
    Kvarteto (2017)

Čekal jsem propadák, ale nakonec se z toho vyloupnul celkem slušný odpočinkový biják. Je to sice klon Díry, ale ústřední 2 protagonisté včetně pana Schmitzera to záhadným způsobem vyšvihli o štok výš. 70/100

• 5.12.2018  17:21

Tak to tady ještě nebylo, půlku filmu si zvukař mohl dát šlofíka. A bohužel jsem se měl k němu přidat i já. Celou dobu jsem čekal až se to rozjede, ale to jsem se sakra splet. Kromě celkem propracovaných smrťáků (++) na vás čeká fůra nelogických zvratů (--), Emily bez výrazu (-) a ke konci navíc akcička v sile (--). Tak sladké sny...30/100

• 4.10.2018  21:37

Tak tohle za mě teda YO. Oproti megalomanským blockbustrerům to stálo pár kaček, ale nápad to převážil na svoji stranu. Plkům, že se celý movik odehrává ve dvou cimrách. jsem nevěřil ani za mák. Ale když je výborný nápad (+) a kamera (++), tak není co řešit. Celých 90 minut jsem byl napnutý jak kšandy, jen ta závěrečná sebereflexe (-) tam snad ani...Přesto to je nadprůměr. 80/100

• 18.5.2018  22:02
    Tvář vody (2017)

Celkem příjemná pohádka o souznění dvou duší. Na začátek přiznávám, že tenhle žánr není zrovna můj šálek kávy. Bylo to až dost sladké, jednoduché a ve třetí čtvrtině i dost násilné (slabý odvar Faunova labyrintu), ale mělo to poselství, že není ještě všechno úplně v kopru. Některé scény (např. nové auto hlavního padoucha) tam byly jaksi zbytečné (-), barevnou poctu starým bijákům (++) rámovala vkusná muzika (+). Celkově jako yo. 75/100

• 2.4.2018  08:02
    Špína (2017)

Přes několik polobotek ve scénáři to má grády. Z teenagerovského filmu se s postupujícím časem vyloupne vážnější věc. Atmosféra, houstnoucí každou minutou, je hodně podepřena minimalistickou muzikou. K tomu výborná paní Morávková, a pan Kamera. Nemůžu si to odpustit, ale Český lev byl asi omyl, ale to už bych asi mlátil mainstreamovou Slámu. 75/100

• 20.3.2018  20:20

Tak tohle je po delší době zase moje srdcovka. Černým humorem mi to evokovalo Coenovské Fargo. Jestliže scénář malinko nabíral vodu, hlavní protagonisté ji dokázali bez problémů vypumpovat a parník si to hrnul na plnej céres až do cílový pásky. A to se dneska už skoro nevidí. Žádná vata, prostě jen akce a nic víc. Jen houšť. 95/100

• 20.3.2018  20:03
    Polytechnika (2009)

Zpětně jsem se na to mrknul a nelituji. Černobílý film o 3 protagonistech téhož skutečného příběhu. Je to úplně prosté, jak rána na solar, a jak vás to chytne, už se neodtrhnete. Bez jakýchkoliv pimprlátek si zde pan Villeneuve jde za svým a nemá to větších chyb. 90/100

• 20.3.2018  18:03

S přibývajícími díly jede celý seriál z těžkého průměru plnou parou do fekálního kopru ve stylu American Pie. Ovšem pan Myšička byl tentokrát excelentní, to se musí uznat. Škoda, že takových bliknutí bylo v celém seriálu jako šafránu. 50/100

• 20.3.2018  17:50
    Sněhulák (2017)

Kdo nečetl knihu, bude třebas spokojen. V opačném případě vám z toho polezou oči z důlků. Je to takový nepovedený příběh o vařičích dortu: "Vraz tam 4 vejce a 5 hrnků mouky, sněhulo", "Ty tam nalej mlíko a rumem nešetři, sněhulíno...a hele co to je? Vokurka, šup tam s ní." Zkrátka byl to takovej chaos, že to bohužel ani gurmy Fassbender nespasil (neměl co hrát). Kde nic není, ani doktor nebere. 30/100

• 13.3.2018  17:28
    Odnikud (2017)

Parádně zrežírovaný kousek o nazitraktoristech a jejich obětech. Tři díly, z nichž každý uhrane zcela jinou atmosférou i hudbou, spojuje jediná hvězda - paní Krugerová. Po hodně dojemné první části to malinko ztrací drive, v části poslední ovšem dominuje výborná hudba. Konec se dal čekat. 75/100

• 21.2.2018  20:31
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Za mě to byl nejslabší článek řetězu. Místo gradace jsem si připadal jak ve školní lavici. Nebylo to ani sladký ani slaný, natož vzteklý, spíš přichcíplý. Z vrcholů večera snad jen zmíním pana Vzteklíka (+), na straně druhé nácvik jednotky ministerstva vnitra (-) a vysvětlování minulosti (-). 40/100

• 8.2.2018  19:29
    Vzteklina - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2018)

Sic kostrbatě, přeci jen to začíná nabírat na otáčkách. Detektiva Štiku si pro sebe opět usurpil pan Hádek, konečně byli v akci i další policajti (+), velmi dlouhá a nenápadná sledovačka (-). Podržela to muzika, to zase yo. 75/100

• 8.2.2018  18:30
    Vzteklina - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

Je to jako jízda na mopedu, chvilku prďák chvilku krok sum krok, a to je právě teď. Nebýt dobře nasnímané rvačky v hospodě ve stylu Ladových obrázků (+), tak bych se tou vatou neprokousal ani do konce. Uf...60/100

• 25.1.2018  17:23
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

Počátečními díly jsem byl celkem naladěn, jak atmosférou, tak i vlastním prostředím. Jakmile se však přehoupla první půle, začala se pod kůži dostávat vata a občas prapodivné zvraty. Jak mám horory v oblibě, tohle drbání pravýho ucha levou rukou na mě bylo moc. Závěrečný epizoda sice všechno vysvětlila, ale byla to bez uzardění jedna z největších sraček, co jsem v poslední době viděl. Dokoukal jsem to sílou vůle. 50/100

• 25.1.2018  16:58
    Vzteklina - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Oproti minulé epizodě se kvalita šumavské kuchyně rozhodně zdvihla. Vypadá to, že zdejší jídelák bude mít na triku trio Méďa-Lišák-Hádek. Kořením se rozhodně nešetřilo-scéna v chatičce (++), uslintanej panďák (-), turbovzteklina (-). 80/100

• 19.1.2018  18:43
    Vzteklina - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2018)

O co víc byla úvodní epizoda našlapaná, o to je dvojka slabší. Seč dřel jak mezek, ani kameraman nezakašíroval díry ve scénáři. Vyčnívaly jen akce s panem starostou (+) a panem liškou (-). Doufejme, že je za námi nejslabší chvilka. 50/100

• 17.1.2018  18:24
    V pasti (TV seriál) (2016)

Jen vyjímečně se mi stává, abych nějaký seriál dal během 3 dní. Tohodle islandskýho žraloka bych si však dal klidně znova. Parádní tah na bránu, žádná větší vata, i postavy byly vybrány solidně. O závěru jsem si myslel svoje, ale stejně jsem byl vedle jak ta jedle. Nějaká ta muška se sice vyloupla, ale u této stopáže by spíš bylo divný, kdyby tam nebyla. Po Mostu a Fortitude další supernova. Hlavně si zapamatujte, kdo je kdo. 80/100.

• 11.1.2018  18:55
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

No to se podívejme, na našem rybníčku se zase zvedla vlnka, a podle úvodního dílu by nemusela býti až tak malou. Zkraje vyloupená Pustina a Pět mrtvých psů, velmi hezký úvodní titulky i kamera. 70/100

• 10.1.2018  18:51

Není to až tak špatné, jak jsem čekal. Bohužel je to jedna velká nahraná bouda, a tak je otázkou co jest pravdou a co prstíkem režiserovým. Přes dobrou kameru tomu příběhu něco chybí, nemá to šťávu. Kdeže je ten Český sen...60/100

• 5.1.2018  19:49

Očekával jsem oddechovou kropičku v lepším případě s průměrným hodnocením, ale chyba lávky. Pohádka o pánovi, co tuhle kuličku vyčistí od všech traktoristů, zhruba do poloviny kopírovala všechny podobné blockbustery. Ale pak se začaly dít věci - z chlapíka se najednou stalo jedno velký smrtící superpéro, atomovku odnesly v tašce, málem jsme přišli o celou námořní flotilu, na závěr sice pšoukla ale nikomu se nic nestalo. Pohromadě to držel jen pan Keaton, ale už není tak silnej jako dřív. 30/100

• 5.1.2018  19:27

Námět ze kterého se mohl vyklubat hodně silný film. Bohužel nestalo se tak. Postavy jsou ploché, film je vyprávěn polodokumentárním způsobem (přeci jen to trvalo 27let), ale bez většího brnknutí na tu správnou strunku. Největší sílu má sledování té politické mašiny, co může zlikvidovat kohokoli z nás bude-li mít na to chuť. 60/100

• 1.12.2017  17:40
    Wind River (2017)

Prachobyčejná krimoška o jednom mordu, kterej se vlastně ani nestal. U nás by to nekoumal ani detektiv Štika, v Emerice to luštili taky jenom podvodem. Postavy jste poznali podle ksichtu - kdo nebyl čistej, to byl kojot. Málem jsem se napil zázvoru, že jedinej s fištrónem je pan Lovec. Na straně druhé byla výborná kamera, rovněž tak i celkem nečekaná včelařská vložka...no dobře ještě plzák párty. 60/100

• 12.11.2017  18:55

Výborná černá balkánská komedie. Hlavní postava ostříleného mašinfíry to má opravdu vymyšlený do detailu. Jako boží prst provází "svého" synátora až do finále, nic ho nerozhodí. Viděl jsem to sice jako 3.dílný TV seriál, ale ani tady jsem se nenudil. A pak že Šurda Šurdilovič není mezi námi. 10% navrch za dodávku s kapelkou. 70/100

• 13.10.2017  22:32
    Kdo je kdo v mykologii (studentský film) (2016)

Po dlouhé době se tady vyloupla perla. Krátké, jasné, dobře zpracované, no prostě třešnička která tady drahnou dobu chyběla. Bravo paní Dvořáková.

• 13.10.2017  22:26

Zprvu mě tahle záležitost nadchla, ale s ubíhajícím časem jsem zjistil, že je to stále o tom samém. Bohužel paní Johanssonová mě nechytla a tak se jediným středobodem vesmíru stal jako vždy skvělý pan Kitano. Film sice nikoho neurazí, ale ani moc nechytne (aspoň u mě). Šedý průměr + Mr. Takeši = 60/100

• 13.10.2017  22:15

Tak nám zabili Ridley Scotta pánové. To je asi jediný, co je jistý. Čekal jsem pořádnou akci a vono skoro nic. Když přehlédnu naivitu jelimanů na vesmírným korábu, za skouknutí stály 2 akce: vylodění (přílet) vysunovacích držek bylo monumentální a skoro rozmluva posledního přeživšího (androida) s novým "vetřelcem", vypadajícím skoro na člobrdu. To by mohlo býti vyhybkou k dalším pokračováním. Efekty solidní, jen ten scenář mi přišel jako odvar dílů předešlých. Tak snad příště. 70/100

• 13.10.2017  22:04
    Život (2017)

Po delší době zase celkem koukatelný skipi. Škoda jen počítačových efektů toho placáka. Když přehlédnu několik scenáristických ďour, bylo to celkem koukatelné - nemělo to ani moc vaty. Atmosféra lepší než v Covenantovi. Vyústění bylo poměrně průhledné. Suma sumarum to nebylo ouplně marného Slávy. 70/100

<< předchozí 1 2 3