Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

Zdánlivě jednoduchý film o každodenních problémech a o tom, jak není jednoduché držet směr, když frčíte po hraně. Rozjíždí se to sice malinko pomalu, ale o to je konec silnější (++). Všichni hlavní protagonisté jsou výborní, hlavně bych vypíchl paní domácí (+) a dceru (+). Uvěřitelně natočené. Ken Loach je prostě borec, Co dodat? 90/100

Lesní rituál (2017)

Po delší době nám plave zase něco jiného ve strašidelném rybníčku.Takový poetický film o jednom výletě do severských lesů. A tam se vynoří jak bubáci interní (++), tak i externí. Atmosféra evokovala místy The VVitch, ondy zase The Blair Witch Project. Jedinou kaňkou, zdá se, je úplně zbytečné propálení hlavního bubana (-) a kecy "lesníků" (-) ke konci filmu. Blbá nálada našich cestovatelů je určitě lepší než složité vysvětlování co, kdo a proč. Přesto nadprůměr 75/100

Joker (2019)

Jak mě tenhle tip filmů nebere, tak po zkouknutí si to čapka namířila střemhlav k matičce Zemi. Pan Phoenix to šéfuje v opravdu velkým stylu (++) a ostatní mu jen přihrávají na smeč včetně pana Nira (--, slabší už to asi být nemohlo). Muzika z Islandu dobrý, čekal jsem však trošku víc. Kamera průměr, ovšem budování atmosféry od průměrného příběhu o neúspěšném klaunovi až k jakoby nechtěnému vládci Gothamu je mistrovské. Viva la revolución. 90/100

Climax (2018)

Přiznávám, je to i kapánek ujetý, ale v tomhle filmu to nemůže být jinak. Po vstupní představovačce se párty rozjíždí jak lavina z kopce. Tanečníci jsou fakt dobří, v poslední době nejnápaditější kameru doplňuje výborná muzika. Když se na závěr dozvíte, že se to fakt stalo, spadne vám čelist. 80/100

MOST! (2019) (seriál)

Dle dřívějších zpráv jsem měl tenhle seriál v hledáčku, a to bylo dobře. Od začátku má tahle skoro 8mi hodinová taškařice o obyčejných lidech pěkný sprint na bránu. Poslední 2 díly se sice už spíš jen šourají po chodníku, ale i tady se objeví démanty noci. Několikrát jsem si to pustil na archivu, ani se nedíval, poslouchal ty hlášky a smál se, že jsem si málem hubu roztrhl. A druhý den stejně špekulujete, jak to v Mostě mají ty kluci a holky ve skutečnosti asi lehký. Herecky vypíchnu pány Hofmanna a Godlu. Někdy mi úplně nesedla muzika, ale to je věc vkusu. Pánové Kolečko+Prušinovský jsou zralí na medaile od zemáka. Dycky Most! 80/100

Tina a Vore (2018)

S mainstreamem tahle libůstka nemá pranic společného, není to holt pro každého. Zprvu obyčejný film o "čuchometrové" paní, které zamotá život setkání s mytologickým stvořením. Během produkce jste jak v bárce na moři, někdy poklidném, někdy však pořádně rozparáděném. Všechno umocňuje poměrně minimalistická muzika. Klobouk dolů před hlavními protagonisty, hlavně se však vyřádili soudruzi v maskérně. Ještě druhý den mi to pěkně šrotovalo v ústředí. Každopádně zajímavá záležitost. 70/100

Kvarteto (2017)

Čekal jsem propadák, ale nakonec se z toho vyloupnul celkem slušný odpočinkový biják. Je to sice klon Díry, ale ústřední 2 protagonisté včetně pana Schmitzera to záhadným způsobem vyšvihli o štok výš. 70/100

Tiché místo (2018)

Tak to tady ještě nebylo, půlku filmu si zvukař mohl dát šlofíka. A bohužel jsem se měl k němu přidat i já. Celou dobu jsem čekal až se to rozjede, ale to jsem se sakra splet. Kromě celkem propracovaných smrťáků (++) na vás čeká fůra nelogických zvratů (--), Emily bez výrazu (-) a ke konci navíc akcička v sile (--). Tak sladké sny...30/100

Tísňové volání (2018)

Tak tohle za mě teda YO. Oproti megalomanským blockbustrerům to stálo pár kaček, ale nápad to převážil na svoji stranu. Plkům, že se celý movik odehrává ve dvou cimrách. jsem nevěřil ani za mák. Ale když je výborný nápad (+) a kamera (++), tak není co řešit. Celých 90 minut jsem byl napnutý jak kšandy, jen ta závěrečná sebereflexe (-) tam snad ani...Přesto to je nadprůměr. 80/100

Tvář vody (2017)

Celkem příjemná pohádka o souznění dvou duší. Na začátek přiznávám, že tenhle žánr není zrovna můj šálek kávy. Bylo to až dost sladké, jednoduché a ve třetí čtvrtině i dost násilné (slabý odvar Faunova labyrintu), ale mělo to poselství, že není ještě všechno úplně v kopru. Některé scény (např. nové auto hlavního padoucha) tam byly jaksi zbytečné (-), barevnou poctu starým bijákům (++) rámovala vkusná muzika (+). Celkově jako yo. 75/100