• Pohádka

Ladislav Mrkvička (2017) (TV film)

Stáří je někdy nemilosrdné. Bohužel. Výborný herec a statečný člověk.

Sanitka (1984) (seriál)

Depresivní, ale vůbec né špatný seriál. Dobré herecké výkony a kvalitní scénář. Za scénu loučení se se životem J. Bartošky hvězdička navíc.

MY 2 (2014)

Příběh trochu kostrbatý, ale herecké výkony, hudba a atmosféra filmu výborná. Jana Plodková vždy film pozvedne o něco výš a Ondřej Nosálek je pro mě objev. Spokojenost.

Princ Bajaja (1971)

Pro mě jedna z nejlépe natočených tzv. "ponurých" pohádek v duchu B. Němcové ( na prvním místě mám Kachyňovu Malou mořskou vílu https://www.csfd.cz/film/4959-mala-morska-vila/komentare/ a potom Herzovo Deváté srdce https://www.csfd.cz/film/4224-devate-srdce/komentare/). Souboj s drakem je pořád sugestivní, jako když jsem to viděl poprvé asi v 7 letech. Hodnotím také souboje se skutečnými zbraněmi a výběr exteriérů z Českého ráje. Myslím si, že je to pořád ještě nedoceněná a v TV málo frekventovaná pohádka.

Crossfire Hurricane (2012)

Skvělý a vydatný i když trochu "učesaný" dokument o legendární kapele. Současní členové RS se objeví až na úplném konci filmu, jinak komentují mimo obraz staré obrazové záznamy. Není co řešit, pro milovníka této skupiny, jako jsem já, plná rocková palba pěti hvězdiček.

Melodie podzemí (1963)

Herecký koncert. Závěrečná scéna filmu u bazénu se jen tak nezapomene.

Sir George Martin: Producent (2011) (TV film)

Povedený dokument o geniálním producentovi. Je obdivuhodné v kolika legendárních písních měl tento sympatický chlápek prsty. Potěší také účast mnoha hvězd, nejenom dvou posledních z Beatles. Pro fanoušky liverpoolské čtveřice nutnost.

Teorie tygra (2016)

Pro mě veliké zklamání. Nepřesvědčivé a klišoidní. Ani hudba Muchowa se moc nepovedla. Bohužel.

Kráska v nesnázích (2006)

Výborná černočerná tragikomedie. Málokterý český režisér dovede z našich herců dostat takovéto skvělé herecké výkony.