Spider-Man: Bez domova (2021)

Ľahko nadhodnotím, pretože to bol jeden fantastický zážitok v kine, plný emócií, skvelých momentov a aj husej kože. Veľa som sa nasmial, ale do sedadla ma prikovali hlavne tie vážnejšie momenty vo filme. Toto je spider-man akého si pamätám z detstva. Dodá vám odvahu, dobru náladu a pocit, že ten náš svet nie je až také zlé miesto :) Bravo. Toto si v kine s chuťou dám ešte raz. "S veľkým darom, prichádza veľká zodpovednosť." 85%

Smrt jí sluší (1992)

Tak toto je solidný úlet. Keby som to videl v roku 1992, asi by som bol aj celkom v šoku. V závere pekne vypointované a samozrejme aj výborne herecky obsadené.

Sebevražedný oddíl (2021)

Po dlllllllhej dlhej dobe komiksovka, ktorá ma príjemne prekvapila, bavila, veľmi slušne odsýpala, bola nápaditá, veľmi svojská a keď chce baviť, je vtipná, keď chce rozvíjať postavy, je seriózna. Teším sa na ďalšie zhliadnutie, klobúk dole. 85%

Black Widow (2021)

Príjemná marvelovka, ktorá netlačí na pílu. Ústredné herecké duo Johansson a Pugh poteší, pretože sú to obe veľmi schopné herečky. Samozrejme, je to v prvom rade komiksový film a preto schádza k vtipom a odľahčovaniu, čo mňa osobne na marvele už nejaký ten čas nebaví. Chválim neprepálený CGI bordel v záverečných minútach a chválim boje žena vs žena a nie žena vs 15 120 kilových chlapov. Všetci sa udobrili a pomereli a žili šťastne až kým nepomreli. 65%

Země nomádů (2020)

Možno zľahka nadhodnotím, ale po tak dlhej dobe byť konečne v kine a vidieť nádherne natočený film so skvelou hudbou, pomalým tempom ktoré mu sluší a s výbornou McDormmand, to človeka nadchne. Užíval som si nádherné obrazy prírody i myšlienky o domove a slobode. 85%

Nadějná mladá žena (2020)

Sympatický pokus o sfilmovanie nepríjemnej a citlivej témy. Zachraňuje to Carrey s dobrým hereckým výkonom. Scenár mi občas prišiel trochu na hlavu a najmä v závere až pritiahnutý za vlasy. 50%

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

V celku príjemný sitcom z policajného prostredia. Základom je veľmi dobrý casting a často veľmi chytré myšlienky jednotlivých epizód. Mňa osobne to nechytilo tak veľmi ako svojho času Himym alebo The Office, ale je to určite príjemný prírastok do komediálnej seriálovej zbierky. Neupadá do stereotypu a pôsobí sviežo, rieši aktuálne problémy spoločnosti s citom, vtipom a ľahkosťou.

Střípky ženy (2020)

Nádherný film s vynikajúcou ústrednou dvojicou. Vo vedľajšej úlohe skvelá, ale naozaj skvelá Ellen Burstyn! Ako najväčšiu prednosť vnímam to, že som mal pri sledovaní pocit úplne reálneho životného príbehu. 85%

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Uletené (asi ako celý rok 2020), ale za to veľmi trefné glosovanie uplynulého roku, podané s veľkým nadhľadom. Najviac ma pobavil Hugh Grant a Lisa Kudrow.

Malý princ (2015)

"Nechať sa skrotiť znamená, že možno budete aj plakať." To som tak jedno popoludnie pustil krstným deťom rozprávku a dopadlo to tak, že som dej hĺtal snáď dvakrát viac ako oni. Krásne dojemné, s myšlienkou a výbornou hudbou, ktorá kľúčovým scénam dodáva čosi naviac.