• Western

Manhattan (1979)

Mám Allenovy filmy a povídky moc rád. Ale tenhle film se mi nelíbil. Tři postavy, které nevědí, co vlastně chtějí, dvě další to vědí, ale nemohou to dostat... Takhle to u Allena bývá, ale tohle je jen takové nemohoucí blábolení bez jiskry a vtipu. Aspoň že tam jsou ty záběry na Manhattan.

Sledování (1998)

Za jeden zimní večer jsem stihl polovinu filmu Cirkus Maxim a Sledování. Vede mě to k úvahám, jestli se vůbec jedná o stejnou uměleckou kategorii. V několika záběrech na hlavní představitelku, když se v setmělém pokoji objevoval na stěně její stín, jsem si vzpomněl na podobné záběry v Psycho.

Cirkus Maximum (2022) odpad!

To jsou pro Jana Přeučila peníze tak důležité? Co si asi o něm myslí jeho bývalí žáci z DAMU, když vidí takový paskvil se svým pedagogem v hlavní roli!

Most (1959)

Jeden z nejsilnějších protiválečných filmů, jaké kdy byly natočené.

Muž na Měsíci (1999)

Humor Andy Kaufmana asi byl takhle arogantní a uřvaný, jako ten film.

Lautrec (1998)

Nekonzistentní a zbytečně dlouhé.

Umřít na lásku (1971)

U tohoto filmu jsem si víc než jinde uvědomil tu klišovitost typologie obsazování herců. Záporné postavy musí vypadat odpudivě a tvářit se záporně. Tady: náhradnice za Girardotovou ve škole byla šeredná ženská. Od sociální pracovnice by člověk kůrku nevzal. Gerardův otec byl doslova karikatura člověka a vzhledem i chováním s realitou neměl nic  společného. Ředitel školy: upjatý snob. Jen Girardotová, Pradal a jejich kamarádi byli krásní lidé. Občas přemýšlím, proč někdy Radovan Lukavský nezahrál sadistického vraha. Asi by na to neměl, nebo to žádného režiséra nenapadlo.

V rytmu srdce (2018)

Shlédnuto omylem - záměna se stejnojmenným filmem z roku 2021. Proto jsem nějakou dobu čekal, kdy hlavní hrdina ohluchne. Shlédnuto taky jako náhrada za nesnesitelného a nekoukatelného Bridgese v Králi rybáři. Tohle - byť s menšími obtížemi - koukatelné je.

Dealer III (2005)

Vůbec to nebyl špatný film. Jen jsem nepochopil tu závěrečnou likvidaci. Pokud jde o zahlazení stop, tak to nemělo vůbec žádný smysl. Asi se jednalo o recesi nebo černý humor, ale ten film takhle vůbec nebyl stavěný. A s koncem filmu si scénář jaksi nevěděl rady.

Sázka na smrt (1988)

O hvězdu víc za automobilovou honičku, která snad v dějinách filmu nemá obdoby.