Sociální dilema (2020)

Nedá se říct. že je to dokument o něčem, o čem jsme nevěděli již předtím. I tak je to podáno poutavě a edukativně. Oceňuji, že do dokumentu byl vložen i menší příběh, který to obohatil.

Neuvěřitelné příběhy - Sklep (2020) (epizoda)

Za mě definitivně 5 hvězdiček bez dlouhého rozmýšlení. Dylan O'Brien i VIctoria Pedretti podali fantastické výkony. Celý děj, zaměřený hlavně na cestování v čase, je poutavý a není ani zbytečně dlouhý, čímž si dokáže udržet pozornost diváka. Vcelku se jednalo o zajímavou zápletku a určitě překvapivé vyústění, které jemnějším povahám i slzy do očí vtlačí.

The Walking Dead: World Beyond - Brave (2020) (epizoda)

Zatím první díl příliš nenadchl. Divák, co sleduje The Walking Dead, by jen těžko zvládl spojit ten to seriál právě s TWD, pokud by v názvu právě nebylo TWD (World Beyond). Jediné, co TWD: World Beyond spojuje s celým TWD, jsou zombíci. Kdyby se v dílu vůbec neobjevili, nedalo by se toto považovat za The Walking Dead. Celý první díl mi vůbec do post-apokalyptického světa nezapadal, sledovat se to sice dalo a jsem zvědavá, jak seriál bude pokračovat, ale zatím z celého TWD universe je tento spin-off nejhorší. Herecké výkony jakž takž ujdou, ale žádná sláva to není, hlavně Aliyah Royale, která ztvárňuje Iris Bennet, příliš autentický výkon nepodala. Samozřejmě plánuji sledovat i nadále, možná se to zlepší, v co i doufám, ale zatím nic moc.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Sice se ten, kdo se zajímá o true crime a sleduje kanály zaměřené právě na podobné věci, nedozví nic nového, ale i tak to byla solidní podívaná. Cením si hlavně toho, že film byl vytvořen ze záběrů pořízených přímo rodinou.

Death of Me (2020)

Osobně si myslím, že se tento film Darrenu Lynn Bousmanovi povedl. Napětí si děj dokáže udržet po celou dobu, Maggie Q zahrála svoji roli fantasticky a celková zápletka, ač neoriginální, byla vydařeně natočená. Příběh dokáže diváka napnout a udržet u obrazovky, proto dávám 4 hvězdičky.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Film vřele doporučuji. Obsazení i ztvárnění všech rolí je excelentní a Ryan Reynolds opět nezklamal. Ve filmu nechybí momenty smíchu i akční scény. Zakončení je skvěle promyšleno a celý film uběhne jako voda.

Guava Island (2019)

Tento film je hodně silně politicky založený, což u Donalda Glovera není neobvyklé. Nenalézají se zde žádné zbytečné scény a 55 minut uběhne jako voda. Vřele doporučuji, nebudete toho litovat.

Captain Marvel (2019)

Tento film není nic nového, co bychom v mcu už neviděli. Také si myslím, že některé charaktery jsou lehce podobně jiným (například Korath a Drax). Nejsem ani fanynka Brie Larson, ale musím uznat, že její ztvárnění Carol Danvers bylo lepší, než co jsme viděli v trailerech. Objevuje se zde humor i celkem dobra akce. I přes to si stále myslím, že by Brie mohla být lepší a doufám, že se její herecké schopnosti do budoucna zlepší. Captain Marvel vyplňuje některé mezery a odpovídá na některé otazky, které nás zajímaly - jako například jak Fury přišel o oko - a to je jedna z těch dobrých věcí na tomto filmu. SGI se jim také velmi povedlo. Nemyslím si, že je toto ten nejhorší film z mcu, ale není to ani ten nejlepší.

Nejsem tady (2017)

Naprosto excelentně natočený krátký snímek o mizerném životě opilce. Od filmu nešlo odtrhnout oči a ta hodina a čtvrt utekla jako voda. Rozhodně doporučuji.

No není to romantika? (2019)

Film, u kterého se rozhodně zasmějete. Rebel Wilson ztvárnila roli architektky, která už má dost toho, jak se všude okolo ní objevuje láska. Jednoho dne její pohár trpělivosti přeteče a dojde k nehodě, kdy Natalie (Rebel Wilson) skončí v nemocnici a probouzí se ve světě, kde je všechno jako z romantického filmu. Jedná se o opravdu povedenou parodii na romantické komedie, u které se člověk bude popadat za břicho. Co jiného čekat od filmu, kde spolu hrají Rebel Wilson a Adam Devine. Ve filmu nechybí ani hvězdy jako Priyanka Chopra či Liam Hemsworth. Herci své role ztvárnili opravdu bravurně a skvěle a proto vřele doporučuji všem, kteří milují satiry a romantické komedie.