Teuksong (2022)

Po zjištění, jak se So-dam na svou roli připravila, a odhodlání, které do přípravy vložila, jsem byl zvědavá na tento film. Herecké obsazení je vynikající, všichni odvedli skvělou práci, a film byl zábavný. Příběh byl také velmi dobrý, napínavý a přirozený, i když mi v některých momentech připadal nudný (jakoby se děj vlekl). Celkově jsem si film velmi užila. Dokonce i efekty (krev, střelba a tak dále...vypadaly velmi dobře udělané). So-dam odvedla skvělou práci, její herecké schopnosti se zde velmi dobře projevili, hlavně v posledních 30 minutách filmu, ten konec byl excelentní.

Maturitní ročník (2022)

Zábavná komedie. Opravdu se mi líbil fakt, že hlavní hrdinka byla na střední ta populární a vedoucí roztleskávačka, což v typických filmech o středoškolácích z produkce Netflixu je celkem vzácnost.

Susanghan pateuneo (2017) (seriál)

Skvělé komediální drama z právního prostředí. Chemie Chang-wooka s Ji-hyun mi přišla velmi přirozená a její vtipnou postavu jsem zbožňovala. Obrovské plus za to, že scénáristka Gi-yeong z ní udělala lepšího bojovníka než z hlavní mužské postavy a vyměnila tím typické role muže-zachránce a ženy alias dívky v nesnázích. Ji-wook nebyl špatný ve rvačkách, ale bylo zřejmé, že Bong-hee byla v jejich vztahu ta lepší bojovnice. Při sledování seriálu jsem ovšem narazila na pár věcí, které mi vadily. Za prvé jsem nechápala potřebu vyobrazit Bong-hee jako ženu se špatnými hygienickými návyky a udělat z toho její "roztomilou" vlastnost. Její postavu napsali tak, aby se nemyla a nestarala o sebe, když pracovala na případu, a udělaly z toho něco, co má být obdivováno/milováno, což je v reálném životě velmi nepravděpodobné. Zadruhé mi vadilo, že nikdy vlastně neřekli, jestli spolu Bong-hee a Ji-wook opravdu spali při jejich prvním (i druhém) setkání a ve scénáři se to vůbec neobjevilo a nebylo to řešeno. Bylo to zmíněno pouze jednou a pak od tématu opustili.  Celkově ale bylo drama velmi zábavné. Humor pobavil a nebylo tak klišé, jak to bývá u mnoha korejských dramat. Děj byl napínavý. Drama dokázalo krásně propojit melodramatické momenty s humorem, takže se divák opravdu bavil. Stojí za zhlédnutí.

Žhářka (2022)

Takový horší průměr. Akční scény byly fajn, ale hlavně u konce jsem se nemohla zbavit pocitu, že sleduji korejský film Witch. Příběh byl průměrný, snadno předvídatelný a celkově příliš nedokázal upoutat pozornost.

Cheongnyeongyeongchal (2017)

Za mě naprosto skvělý film, který obsahoval vše, co celovečerní akční komedie potřebuje. Seo-joon Park a Ha-neul Kang ztvárnili dva nejlepší kamarády naprosto perfektně, jejich vztah vyšel autentický. Ve filmu bylo i dost akčních scén, které se dle mého názoru jevily reálně, což bývá často u korejské tvorby neobvyklé. Rozhodně doporučuji zkouknout, člověk se nebude nudit, film skutečně pobaví.

Good Mourning (2022)

Ztráta času. Jedním slovem "katastrofa".  Ani hvězdné obsazení v podání Megan Fox a Dove Cameron film nezachránil. Jediný herecký výkon, který si dle mého názoru zaslouží chválu, je Dove Cameron, která dokázala kvalitu filmu malinko vyzdvihnout. Machine Gun Kelly by měl zůstat u zpěvu, herectví mu nesedí a jeho role se stále opakují, až mi přijde, že ve všech jeho filmech hraje sám sebe. Výkony herců byly jednoduše řečeno katastrofální. Příběh sám o sobě byl nudný, selhal v pobavení publika. Vtipy byly otřepané. Nechápu, kdo mohl dovolit Machine Gun Kellymu napsat scénář takového filmu.

Zítra je taky den (2022) (seriál)

Zatím jedno z nejlepších korejských dramat roku 2022. Každá epizoda pojednává o velmi citlivém tématu – sexuálním zneužívání, šikaně, poruchách příjmu potravy, PTSD atp. Divák se může nalézt v jedné nebo více epizodách. Herci odvedli skvělou práci při zobrazování svých postav a byl vidět i dobrý vývoj charakterů.  Podle mého osobního názoru, i když toto drama jsem si velmi oblíbila, byly tam momenty, které nedávaly tolik smysl, a momenty, kterým bych se chtěla věnovat. Kontroverzní epizoda sebevražedného psa (epizoda 9) nebyla tak špatná, jak ji ostatní popisují. Ukázala, že i zvířata mají city. Připouštím, že celý sebevražedný akt malého psa může být trochu přehnaný, ale ta zpráva, kterou epizoda předává (jak již bylo řečeno dříve, že zvířata mají také city), byla přijatelná. Musím však zmínit epizodu 7, která se zabývala tématem anorexie/PPP. Celá epizoda vlastně moc nepokročila a konec nebyl uspokojivý. PPP jsou velmi vážná duševní onemocnění a pouze pětiminutový rozhovor je zázračně nevyléčí. Ke konci show začala moje spokojenost klesat, protože jsem cítila, že hlavní pozornost se přesunula na vztah mezi Ryeon a Joong-gilem. Trvalo 2 epizody 16dílného dramatu, aby se představil celý příběh Ryung-gu a bylo to. Jun-woong byl středem show, ale vývoj jeho postavy neexistoval. Rowoonovo ztvárnění Jun-woonga bylo fenomenální, ale postava se vůbec nevyvinula a zůstala stejná/podobná od první epizody do poslední. Mezitím byl vývoj Ryeonina charakteru od chladné a ponuré k absolutně zlomené, ale starostlivé a laskavé ženě, ohromující. Hae-sook Kim  se svým ztvárněním Ryeon rozhodně ukradla pozornost diváka. Postava LSoo-hyeoka Lee, Joong-gil Park, zase vždy ukradla pozornost diváka kdykoliv se objevila na scéně.  Celkově bylo drama skvělé. Konec byl z hlediska vztahu Ryeon a Joonga-gila uspěchaný. Při sledování celé show jste mohli předvídat některé její aspekty, ale konec byl úplně mimo. Co se mi na tom nelíbilo bylo Ryeonino chování k Joong-gilovi. Celou dobu byla z jejich vztahu ponurá a velmi litovala toho, že si vzala vlastní život a tím ranila i Joong-gila, nakonec jí ale bylo úplně jedno, že její manžel zůstal uvěznený v pekle... Každopádně to vřele doporučuji, ale buďte opatrní ohledně citlivých témat.

Ztracené město (2022)

Příjemná oddechová podívaná. Nejedlo se o film, který by si zasloužil jakákoliv významná ocenění, i přes to se jednalo o zábavný příběh na styl Indiana Jones a Cesty do středu Země. Překvapivě postava Brada Pitta se dlouho na plátně neohřála. Sandra Bullock dokázala přirozeně sloučit komedii a akci. Potěšilo mě, že ve filmu vyměnili role muže-zachránce a dámy v nesnázích. Na druhou stranu zjevné pohnutky k feminismu mi přišly až příliš nucené a nepůsobily jako vhodné do děje. Daniel Radcliffe jako záporáka byla též dobrá volba, svoji roli ztvárnil náramně dobře a bylo zábava ho sledovat. Film navíc nepůsobil příliš zdlouhavě a konec byl též uspokojující.

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Ani absolutně nádherné zobrazení Jibaro neboli mytické sirény příběh nezachránilo. Již z traileru byla má očekávání vysoká, ale konec třetí série skončil absolutním zklamáním.

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Přišlo mi, že se jednalo o takovou průměrnou podívanou, která ovšem svým svižným dějem dokáže uhranout. Konec byl víc než perfektní, díky čemuž se vyšvihlo mé hodnocení o celé 2 hvězdičky. Jennifer Yuh a Tim Miller opět s tímto dílem nezklamali.