Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Aby divák pochopil veškeré souvislosti, tak je bohužel nutné vidět tu Kubrickovu neskutečnou lobotomní kravinu Osvícení (1980) v čele s narušeným Nicholsonem. Tohle je jiný level a Rebecca Ferguson jako Rose je tak neskutečně krásná, že bych se od ní nechal vysávat nekonečně dlouho.

Osvícení (1980)

Jako vždy trapně přehrávající Jack Nicholson a ošklivá Shelley Duvall, tak to je vše přátelé. Mimochodem, kdo pustil Jacka z té zamčené komory s jídlem ? Že by nějaký hotelový duch ? Nudná záležitost a občas jsem to měl na rychlost 2x, protože na ty dlouhý záběry o ničem se fuckt nedá koukat. Tohle je přeceňované filmařské peklo.

Tajní agenti (2004)

Nudné, šedivé, bez akce. Dvě hvězdy za prsa Moniky a to ještě z boku ... Zbytečný film.

Ponorka (1981)

Neúměrná délka filmu (verze 209 min) dělá tento snímek nudným a průměrným. Málo akce, hodně kecání a napětí žádné. Chápu, že v r.1981 nebyla možnost CGI a jiných vymožeností současnosti, ale šlo to natočit lépe. Postavy mi byly lhostejné, protože se jednalo o Nácky a byla škoda, že jich nezdechlo ve filmu víc. Jak se píše v popisku, nepřítele neuvidíme a hrůzy války už teprve ne. Usmolené dvě hvězdy ani nevím za co.

Loupež (1967)

Nebavilo mi to, žádné napětí, honičky v autech jsou už značně zastaralé, žádná hezká holka se tam nevyskytuje a neznámí nudní herci sráží tento šedivý film do podpalubí zdejší databáze. První velká vlaková loupež (1978) se Seanem Connerym je úplně jiný level.

Vraždy podle předlohy (1995)

Další z filmů, na kterém se podepsal zub času. Trochu se to vleče, vyšetřování by se nikam nepohnulo, kdyby se vrah sám nenabízel k polapení. Trochu klišoidní závěr tomuto filmu také neprospěl. No asi takhle, dávám 3 slabé hvězdičky jenom proto, že tam byla moje oblíbená pobíječka vetřelců a taky, že to tam Sigourney moc slušelo.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Atraktivní prostředí starobylého podmořského města, multikulturně vyvážená čtveřice dívek a slepí žraloci rozjedou po 20-ti minutovém úvodním blábolení nesmyslných keců docela slušnou podmořskou jízdu. Ovšem čím více se blížíme k závěru, tím více se z toho stává fraška s naprosto stupidním koncem. Jestli je režisér Johannes Roberts přesvědčený, že dívky přežijí několikanásobné kousnutí do hrudníku a břicha od sedmi metrového žraloka bílého, tak dělá ostudu městu Cambridge, z kterého pochází.

47 metrů (2017)

Nechápu, jak se mohl z lodi utrhnout kovový jeřáb, na kterém visela kovová klec se dvěma holkama, protože holky ve vodě už nic nevážily a pokud byla klec svařená z kovových dutých profilů, tak také vážila ve vodě míň než na suchu. Asi pánové na lodi podcenili pravidelnou revizi. No a jinak to byla celkem fajn podmořská podívaná.

Útes smrti (2010)

Bezbřehá nuda natočená na námět podle skutečné události. Žralok se nasytil a jedna koza zůstala celá.

Motel smrti (2007)

Klasické béčko, kde postavy nemají periferní vidění a neslyší, protože jinak by se zničeho nic nemohl objevit za policajtem jeden ze zabijáků. A takových klišé je tam více. No Káťa se určitě několik dní nemyla, ale až do konce jí to moc slušelo a proto dávám 3 hvězdy.