• Krátkometrážní

Ahoj, váš Karel Kryl (2024) (TV film)

Příjemná kombinace písniček a vyprávění. V týdnu jsme byl v NTK knihovně v Praze na  koncertu smyččových nástrojů 80 let Karla Kryla. Škoda že Karlovi po návratu do Čech když se chtěl angažovat politicky řekl Václav Havel "Karle drž se radši muziky". Pobavila mě uvaděčka koncertu v Karlových zažátcích, která mu u vstupu čekla "Chlapečku, máš lístek?". Karel to komentuje , že moc slavný asi není. Dnes se dá dohnat letní dovolená i dále než jen na evropském Lanzarote.

Báječní muži na dvou kolech (2024) (TV film)

Dokument o zlaté éře českého motorsportu. K shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13767032807-bajecni-muzi-na-dvou-kolech/

Blues Alive Šumperk 2023 (2024) (koncert)

Velmi kvalitní hudba a příjemný festiválek. Ve velkém kulturáku v Šumperku jsem jednou byl. Tentokrát mezi publikem chybí mladí diváci. Přitom blues opravdu obsahuje všechno, dokonce i hip hop. Ke shlednuti v archivu na Ceske televizi Artu https://www.ceskatelevize.cz/porady/13500198396-blues-alive/42323410019/

Cimrmani zblízka (2024) (TV film)

V dokumentu se mi líbil inteligentní humor Zdeňka Svěráka. Dokument je možno shlédnout v archivu České televize.

Cizinky na Valašsku (2024) (TV film)

Také jsem si všiml motivu jak je v Belgii vše oplocené (prijeli jsme ji jednou na kole a příroda se tomu asi říkat ani nedá) a u nás je příroda dostupná a průchodná. V BValaši jsou celkem zabejčení.

Česko na drogách - Štěstí je krásná věc (2024) (epizoda)

Jasně, rychle a stručně. Zaujala mě filosofie drog: Když chci libost, musím pro to něco udělat, což je trochu náročné. A musím trpělivě počkat. A dostanu signály "dej si pauzu". A přirozená libost mimo orgasmus není velká síla. Dozvíte se, že dobré jídlo zvedne dopamin jeden a půlkrát, sex dvojnásobek, kokain je dvojitý sex, s amfetaminem nebo pervitinem se dostáváte na desetinásobek. Mozek ví, jak vás odměnit za to, že se s někým vyspíte či dobře najíte, protože je to pro život důležité. Drogy ale umí tento systém hacknout a působí nepřirozeně. Mají opačné parametry. Jsou rychle působící což je jednodušší, než "rok vydělávat peníze a pak jet na dovolenou". A nedostane se informace "zastav". Asi měly být zmíněny také čtyři fáze braní drog u každého uživatele od euforické, ztrátu prátel, nutnosti myslet jen na získání drogy, přestání působení drogy a její braní pouze k tomu, aby uživateli nebylo špatně a nakonec předávkování a smrt. Ke shlédnutí na   https://www.ceskatelevize.cz/porady/15855221547-cesko-na-drogach/223562264160001/

Česko na drogách - Výchova narkomanů v Čechách (2024) (epizoda)

Mozne duvody pri spatne ci lhostejne vychove, kdy se pro dite stanou jedinym zdrojem stesti drogy. Vzpomnel jsem si na bonmot Bolka Polevky  neco v tom smyslu to je dneska sama umela droga a je tezke vychovat alkoholika. K shlednuti na Ceske televizi.