• Krátkometrážní

Neodolatelný Gary Cooper (2019) (TV film)

Herec byl přesvědčen, že ve filmu nejsou slova až tak moc podstatná. Hlavní je vše sdělit očima. Někteří herci věřili, že kamera vás má buď ráda, nebo ne. Prý herci dostanou Oscary za projevování emocí. Cooper říkal, že před plátnem stačí být. Velké hvězdy hrají sami sebe.

Daddy Yankee - Pasarela (2012) (hudební videoklip)

Nezastavitelný proces lidské sebedestrukce a kultu celebrit.

Daddy Yankee - Dura (2018) (hudební videoklip)

Vypadá to jako kdyby tu filmový štáb nechal nějakou dekoraci. Při sexu  má  dle výzkumů orgasmus 25% žen , při pohledu na tohoto zpěváka určitě více.

Dvojí život jedné strany (2021) (TV film)

Je to takové trochu školometský dějepis, ale pro mě občas nové informace o této násilné straně nebo nějaký zajímavý detail. Nevěděl jsem třeba, že po Paktu Molotov-Ribbentrop bylo českým komunistům , kteří často bojovali proti Frankovy ve Španělsku Stalinem zakazovány protifašistické postoje. Stalin si po napadení SSSR Němci , kterému do poslední chvíle nevěřil posteskl, že je to hloupé, protože s Hitlerem by byli neporazitelní. Dokument odhaluje mnohé podobnosti mezi hnědými a rudými košilemi. Ukazuje důležitost Košické vládního programu v roce 1945 , kdy byla zakázána druhá největší strana Agrární a zůstaly prakticky je čtyři politické strany, což podkopalo demokracii. Popisuje úspěšnou "pracovní" strategii Komunistické strany, která najednou za Masaryka vzrostla na milion členů. Až v nadcházejících současných volbách hrozí KSČM vypadnutí z parlamentu. V dokumentu uvidíte záběry z archivů, vyjádření historiků , obecný komentář. Dokument se mohl trochu více věnovat zákulisí strany a být osobnější.

Kalamity Jane (1995) (TV film)

Taxmeni odehráli vynikající koncert loni v červenci na folkovém festivalu na Třebsíně u Medníku, kterého jsme se zúčastnili koronaviru navzdory. Tento hudební dokument předevčírem reprízovala Česká televize. Horší než koronavirus covid-19 je pandemie amerického rapu mezi mladou generací.

Eva Braunová (2016) (seriál)

Satanova nevěsta se k Hitlerovi hodila. Vyžadoval oddanost , důvěru, loajalitu a zálibu v poslechu opery. Dokument má bohatý filmový archiv. V druhém dílu se dozvíte, že Hitler Braunové říkal chudinka a pitomeček. Své sestře řekla , že pokud by ji vůdce poslal do koncentračního tábora, nic by neudělala pro její záchranu. Byla arogantní, tyranská, netaktní. Protože se začala stýkat s celebritami krutá.

Časové pásmo bylo změněno