• Krátkometrážní

Hitlerovi falzifikátoři (2008) (TV film)

Silný příběh. Škoda že neřekli, kolik procent byla po válce v Británii inflace liber.

Hodný i zlý grizzly (2004) (TV film)

To vypuštění medvědice z mláďaty do přírody v závěru bylo pěkné.

Oběť druidů (2011)

Takové postupné seznámení s druidy.

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

Díl není obrazově špatný ani zapadlé lokality. Když jsem měsíc před natočením tohoto dílu opouštěl Turecko, také na nás děti pokřikovali "korona", protože jim do země první případy Čínského moru zanesli cizinci a vypukla panika.

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

V březnu jsem odlétal z Turecka posledním pandemickým letadlem linkou Turkish airlines, Turci velmi panikařili a byl jsem zvědavý jak zápasí s Čínským morem dále. Prvních deset minut mi připadalo jako kdybych posadil babičku do zájezdového autobusu Praha - Benátky a řekl jí, ať udělá pár záběru z autobusu z dálnice a něco na pumpě. Pak se posádka vydala na osm hodin na turecký venkov s úzkými silničkami, ale opět nebylo nic vidět, protože posádka byla líná vylézt na nějakou vyvýšeninu. K scéně kdy diváci zírají na pumpě na zasunutou hadici do automobilu nakonec skutečně došlo. To jen potvrzuje, že od motoristů nelze čekat nějaký kvalitní dokument, byť se kus cesty k vodopádu statečně prodírali po cyklostezce. Se zaměnitelnýma postavami jsem se za celý díl nedokázal sžít.. ve vzduchu je taková atmosféra špatné nálady, možná kvůli strachu z nákazy. Přírodní rezervace Sarikum se mi líbila. Leží přímo u Černého moře, kde se nachází rozhledna, ale opět žádný záběr. Posledních deset minut konečně začalo připomínat cestopisný dokument včetně zlepšené práce kamery.

Utajené příběhy českých dějin - Prokletí Štěchovického pokladu (2019) (epizoda)

Také jsem viděl nějaké dokumenty o kopání tohoto "pokladu" kde mi bylo líto zbytečně vynaložených prostředků a času Mužíka a Gensela. Tento dokument mi konečně stručně objasnil motivace o co jde. Nacistická konta ve Švýcarsku, technologie moci, nadnárodní společnosti a tajné služby. Táhle se to celá desetiletí .Po roce 1989 v tom tedy má prsty i Omnipol.