• Krátkometrážní

Kings Bay (2017)

Ta zvědavější část publika vydrží až do konce. Moc zajímavý způsob vyprávění to není. Zvlášť expozice - úvod je moc dlouhá. Až později se dostaví nálada kriminálek.

Pán Šanghaje (2016)

Mělo by se to ocenit už jen proto, že je to tak dlouhé že? Ale méně by v tomto případě bylo více. Druhá půlka filmu je už taková evropská asi kvůli větší prodejnosti v Evropě. V čínských kinech hrané od února.

iBoy (2017)

16 letý antihrdina po útoku gangu upadne do komatu, ale získá superhrdinské schopnosti a jde se pomstít. Slušný superhrdinský teen thriller, který ukazuje odvrácenou stranu Londýna. V zápletce je pár děr. Režisér je průměrný řemeslník takže zklamání.

Madonna: Rebel Heart Tour (2016) (koncert)

Sledovat koncert přes monitor je jen 5% zážitek, který měli diváci naživo na koncertě.

Dvojitý milenec (2017)

Divoké zbytečné dějové zvraty a upadající vyprávění ve druhé půlce filmu. Filmová řemesla ( kamera, stylizace, osvětlení) výborné. Je znát, že předloha filmu asi nebyla nic moc.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Trochu předvídatelný film, ale Cruise dodává skvělé charisma nadšeného kluka, který neví co s pytli peněz. Film určitě nenudí. Krásné scény z letadla.

Bornless Ones (2016)

Po jedné noci se zdá, že je Zack vyléčen, ale to bude mít hrozné důsledky…Není to nic nového. Nové jsou charaktery postav a situace. Zábavné a správně odporné.

Neonacisté v Rusku (2013) (TV film)

Průměrný dokument. Na některé otázky nedává odpovědi. Třeba jak je tyto "nácky" berou ruští občané nebo vláda. Vždyť fašismem jejich předci tolik trpěli. Jeden neonacista v dokumentu naivně říká, že jejich komunita věří, že Hitler nechtěl zničit Rusko, ale komunismus. Přitom Wehrmacht měl jasné plány zastavit se až na kraji neobydlené Sibiře, srovnat se zemí tanky Leningrad a Moskvu a ruské obyvatelstvo buď nechat pomřít hlady, nebo je vystěhovat na Sibiř. Ale alespoň si tito "aktivisté" svou agresivitu pravidelně odreagovávají nácvikem bojových akcí v lese, než aby se dívali na televizní vztahové žensky agresivní seriály. Podle posledních zpráv bojovalo na straně islámského státu 9000 ruských občanů, kteří nemají šanci se legálně vrátit zpět do Ruska.

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

Průměrný dokument. Tento žánr hudby poslouchám, ale hudba této kapely mi vždy rvala uši až k alergii. Mercury byl dobrý típek. Podle jeho životního stylu mě překvapuje, že žil tak dlouho. Na písničkách je znát, že je skupina skládala ve studiu v drogovém oparu. Dnes už je to hudba pro starší generaci.

Lenin: Cesta k moci (2015)

Cenné historické záběry. Až při letošním stoletém výročí revoluce se objevilo mnoho dokumentů, pojednávajících o širších souvislostech revoluce.