• Krátkometrážní

Éra samurajů: Bitva o Japonsko - Král démonů (2021) (epizoda)

Velkorysý počet mrtvol i na detektivku. S hororovým zvratem vytržením vlastního oka. Když se mi pokouší zavraždit vlastní matka, tak proč ne. Cílovým publikem asi nebudou ženy.

Éra samurajů: Bitva o Japonsko (2021) (seriál)

Neznámá historie Země vycházejícího slunce. Shlédl jsem všechny díly a hned od prvního jsem měl dojem, že v Japonsku probíhá celé dějiny nonstop občanská válka s občasnými kafobrejky. Začínám chápat jak je možné, že dnes ti k turismům milí a úslužní Japonci mají prarodiče, kteří před šedesáti lety mučili a vypalovali po Asii vesnice.

Historie železnic - Bobiny (2009)

Je to takové moc úzce zaměřené až instruktážní o obsluze a technických parametrech Bobiny.

Na Mezinárodní vesmírné stanici (2017) (TV film)

Zdařilá komentovaná prohlídka. Když přišlo po 35 minutách na návštěvu nejoblíbenějšího místa na stanici, čekal jsem konečně nějakou větší společenskou místnost i když chápu, že zde nejsou kosmonauti kvůli párty. Ale přišlo ještě něco lepšího - vyhlídková místnost na Zemi. Jako v každém sci-fi cestování na kosmické lodi nesměla chybět porucha. Zde čerpadla.

Pád Singapuru (2011) (TV film)

Je vylíčen průběh této britsko- japonské koloniální války. "Rodilí Britové tvořili v koloniích uzavřenou kastu. Chovali se chladně a nadřazeně a jejich ženy vysedávaly celý den na verandě a klábosily spolu". "My jsme stříleli jejich raněné a když se to otočilo oni zase stříleli naše raněné". Ke shlédnutí na https://dokumenty.tv/pad-singapuru-komplet-1-2-dokument/

Tři smrti Marisely Escobedo (2020)

Shlédl jsem o Mexiku několik dokumentů včetně o gangách v této zemi a když nepočítám turistické sluníčkářské pohlednicové dokumenty , vždy se opakuje, že jde o zemi, kde kartely obsadily parlament a spravedlnost je zde neznámý pojem. Vůle té matky je obdivuhodná. Není jasné jak dobře byla poškozená rodina situovaná. V závěru musel syn emigrovat do USA a zanechat v zemi nějaké své "firmy". Ke shlédnutí na https://dokumenty.tv/tri-smrti-marisely-escobedo-dokument/

Biggie: I Got a Story to Tell (2021)

Tyhle dokumenty o amerických černošských raperech 90.let jsou jak přes kopírák. Přes získané bohatství pokračovali v pochybné životě ulice obklopení špatnou partou a skončili zastřeleni. Hip hop a rap bych u nás hodně menšinový hudební styl, který poslouchali většinou jen teenageři se sprejem v ruce. Dnes tato americká infekce zasáhla velké množství dětí na základních a středních školách. Tato "poezie" rapuje často jen o životě na ulici, kriminalitě a drogách. Také Biggie musel mít sloní paměť na tolik text : ."Chci být slavný, seru na školy, jen mě kurví". Jeho matka křesťanka přitom vypadala kultivovaně. Líbily se mi hlášky jako "Za mý puberty, kdo se neuživil na ulici, nešly mu sporty, nechodil do školy, byl naprostá nula", "neříkej že něco uděláš, když to nedokážeš".

Hovory s delfíny (2016) (seriál)

Po shlédnutí dokumentu o vyvražďování delfínu japonskými rybáři, protože žerou moc ryb v moři je tento dokument divácky vstřícný. V druhém dílu delfíni a místní brazilští obyvatelé spolupracují při lovu ryb a delfíni zde chcípají jen na nemoci způsobené vypouštěním splašků přesemeněných lidí do vody. Nevěděl jsem, že existuje 30 druhů delfínů a lidem jsou nakloněni nejinteligentnější delfíni skákaví. Líbil se mi zrcadlový test uvědomění si sebe sama, kterým neprojde 99,9% živočišných druhů a test se sirkami, který nezvládne 90% lidi, protože mají jen dvourozměrné myšlení. Pěkné byly i pokusy dokazující, že delfíni mají vlastní jazyk. Oba díly jsou ke shlédnutí zde: https://dokumenty.tv/komunikace-s-delfiny-hovory-s-delfiny-komplet-1-2-dokument/