• Krátkometrážní

Mysli jako pes (2020)

Stylem to pripomina film o roztrzitem profesorovi nebo film Jak jsem se stal psem (2006). Tento film je pro skutecne male deti. Ma malou predstavivost a je to moc kazatelske a zmatkovite.

Jsem tvá žena (2020)

Je to revitalizace gangsterskeho krimi revenge zanru se zmenou pohledu. Vykon Rachel Brosnahan je osvezujici a plny jemnych nuanci. Prvni pulka je nihilisticka s nedopecenymi dialogy. Pribeh priponina labyrint se zvraty zastavujicimi srdce. Ale neni to dost presvedcive nebo dramaticke, aby to udrzelo vasi pozornost. Dej je vsazen do 70. let . Zena je prinucena utect, kdyz jeji manzel zradi sve partnery.Posle ji s ditetem na nebezpecnou cestu.

Coco Chanel (2009)

Jako vetsina zivotopisu ma film sklon k premene k encyklopedickym heslum. V tomto filmu je Coco Chanel obet a ne agresor.Dialogy jsou briskni.Obcas uderi i nekorektni humor "Zamilovana zena se chova jako fena. Tecou ji sliny, vyplazeny jazyk".

Guardian of the Palace (2020)

Akce zabalenav dobrodruzstvi v oousti s mysterioznimi prvky a bitvou s hadem s dvema hlavama. Jsem fanousek sci-fi a fantasy nemam moc rad.Ale bylo to celkem prehledne,ale digitalni triky rusily poeticke kouzlo.

Te quiero, imbécil (2020)

Zapletka romanticke komedie je povedoma, ale scenar ma v kazde scene vyborna pozorovani a tyka se hlubsich temat. Tim umoznuje se s postavama identifikovat. Je to "good feel film" na jaky chodi mlade zeny do kina si odpocinout a poplakat.

Návrat (2019)

Uprimny pribeh o mlade zene a jejim emocnim obnovovani s cizincem.Obcas je to ambivalentni.Je to podivny film.Dramedie o sexualnim probuzeni a feministickych pranich, ktery vas zavede do necekaneho sveta strachu a souzeni s pak zase zpatky.

Záletníci (2020)

Po letosnim uspesnem prazskem online festivalu novych italskych filmu (zdarma) jsem byl namlsany a dychtil po dalsich italskych novinkach. Zejmena po filmech o nestastnych parech a zkousel z tohoto filmu extrahovat humor z muzske nevery.

Asi se zblázním (2021)

Unikatni dramedie, ktera se znazi zbavit predsudku o predvidatelnosti romanticke komedie co se tyce dusevniho zdravi. Take poukazuje ns stigma dusevne nemocnych.Postavy jsou vasnive napsane a dustojne, aniz by byly prilis sentimentalni.Snimek ma energii vecerniho rande.

Mizerná jízda (2020)

Komedie hrube skryte kamery. Ale nakonec se budete na svete citit lepe.