• Krátkometrážní

Chytla nás vlna (2021)

Preji si nekoho, kdo me bude milovat tak, jako miluje Netflix spatne teenagerske romanticke filmy. Hlavni postavy jsou uhledne, mista romanticka, ale scenar je slabsi. Sara a Lorenzo me nepresvedcili , ze se miluji, jak predstiraji. Celkove je to pekne nudne, ale alespon to byl italsky film.

Wonder Woman 1984 (2020)

Dalsi pokracovani o feministicke ikone vznikle pred 80 lety.Zda se mi to moc nesoudrzne a zdlouhave. Hodne barevne a umele digitalni v akcnich scenach. Smich vyvolava hlavne setkavani postav z jinych casu s modernitou. Byl jsem poucen ze komiksova pravidla jsou hyperkorektni.

Pěšky po Evropě - Francie (2014) (epizoda)

Moc pekny dil. Od Stevensona jsem cetl dobrodruzne knizky jako dite. V Masiv central letos poradaji francouzi nekolik workcampu,tak planuji se tam nekdy vypravit.

Podivínka (2021)

Tajova klikatici se mydlova opera. Zabavny empaticky pribeh o sebeaktualizaci mlade zeny.Sanya Malhota se viditelne ve sve roli citi jak ryba ve vode. Prisla o manzela a je emocne ambivalentni. Tvurce nas divaky navadi pro sympatie k Sandhyji. Herecke vykony jsou vynikajici. Je to paradox indicke spolecnosti, ze smrt muze byt vice odhalujici nez zivot.

Sh_t Happens (2019)

Pekna groteska o lidske a jeleni posetilosti a naruzivosti.Ma to svuj styl a nadsazku.

Chaos (2021)

Je to jen hluk distopickeho pribehu bez nejake satiry nebo socialniho komentare.. Nezajimave, hloupe a stupidni. Pres statecne vykony Hollanda, Ridkeyho a Mikkelsena, kteri naji sarm a vzajemnou chemii, nadejna zapletka vysumela.

Řekni prostě ano (2021)

Pusobi to jako prazdny, uspechany pokus vytvorit neurazlivou romantickou komedii, kterou zname a milujeme. Ale je to bezzivotne.

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

Cilem tvurci bylo natocit netradicni pohodovou detektivku a bavit, k cemuz prispiva i laskovna hudba. Jsou zde vyrazne typy hercu jako Matej Rupert. Dej tahne hlavne situacni humor. Otazka je,jestli to narocnemu divakovi bude stacit. O postavach se toho moc nedozvite,predstavuji urcite typy.

Lovecut (2020)

Laska a sex sesti teenageru v modernim svete Vidne, kde technologie hraji podstatnou cast zivota. Vztahy se provozuji pres Skype, lide se seznamuji na Tinderu a stale cpou fotky na Instagram. Bez internetu je udrzovat vztahy nemozne. Ruzne linie pribehu jdou do ztracena. Alespon trochu zajimava je ta s chlapcem na voziku. Prekvapilo me, ze vsechny vztahy jsou heterosexualni. Vsechno uz bylo v teen filmech videno. Dialogy pusobi prekvapive skutecne, ale nikam nesmeruji. Takze divat se 90 minut na teenagery je unavne.

Thunder Force (2021)

Humorem deprivovana komedie s mirne zajimavou zapletkou. Je zde mnoho hrdinskych schopnostu, ale rikani vtipu mezi ne nepatri. Nenam nic proti tomu, ze Melissa McCarthy film natocila se svym manzelem Benem Fallonem. Byla to vyzva jak spojit komedii se supernadprirozenym nezabavnym scenarem. Film ukazuje proc se superhrdinske komedie moc netoci. Byt superhrdina je tvrdacke, ale byt zabavny je mnohem tezsi. Film zabalil dohromady ruzne zanry. Parodii na poklesle komiksove zanry nedodrzuje dusledne po celou stopaz.Neni odvazany aby multizanrivou smes vybuzne sklizil.Nebo ho zredukoval do soudrznosti. Od romanticke vztahove komedie odboci k superhrdinske parodii a satire a spadne do brakoveho sveta boju o moc. Do toho se vynori muzikalova scena. Cely svet filmu byt zalidneny absurnimi postavanu jako chlapek s krabimi koncetinami,ktereho pokousal radioaktivni klepetnatec, je velmi ridky. Ale nektere sceny dokazi prijemne naladit.