Křižovatka smrti (1998)

Ano, je to postavené na milionkrát použitých klišé. Nemá to nějakou hlubší myšlenku. A o originalitu zde nemáte šanci zavadit. Otázkou ale zůstává: Proč 4 hvězdy? Nevím, prostě mě tahle pohodovka bavila. Nic jsem od ní nečekal a asi i díky tomu sem se dobře bavil. Musím uznat, že prakticky všechny složky filmu jsou nedotažené: "herci", scénář, režie nebo kamera, ae z nějakého důvodu mi to u tohoto snímku nevadilo.

Muž bez stínu (2000)

Poměrně dobře se to rozjíždí, chvílemi si začíná člověk myslet že půjde o dobrý film a toto vše je ušlapáno ve "velkolepém" závěru, který jakékoli ambice tohoto filmu ušlapal hluboko do země.

Duel Frost/Nixon (2008)

Najde se zde pár mušek, jako hlavní bych uvedl nedostatečné vygradování k poslední debatě, ale myslím že tomuto skvělému počinu se dají odpustit. Frank Langella hraje Nixona fantasticky a Michael Sheen mu skvěle sekunduje ( vlastně co se hereckých výkonů týká se zde nedá asi nic vytknout ), některé momenty asi přesně s historií nekorespondují, ale myslím si že pouze pro zachování atraktivnosti příběhu. Podle mě nejlepší politické drama za velmi dlouhou dobu. btw- za shlédnutí stojí skutečné interview o kterém film pojednává.

Terminator Salvation (2009)

Předvídatelné, neoriinální, zcela obyčejné. Christian Bale zde hraje těžký standart a jeho výkon ničím nevybočuje, stejně jako většina ostatních. Možná je to kvůli stupiditě scénáře, který nabízí opravdové množství nelogických lahůdek a také absolutně hrozné dialogy ( pro mě osobně pošlapání hlášky "ill be back" ). Film měl poměrně pěknou vizuální stránkou, která vás tak trochu nutí zavzpomínat na Fallout a nesporně s velmi tučný rozpočet, bohužel ho ale dostal do ruky nezkušený ( špatný? ) režisér ( klipař?), spolu s politováníhodným scénářem. Vypadá to tak že i u terminátora prostě kvalita díl od dílu klesá. I přes velmi nízká očekávání -40%

Silent Hill (2006)

V první polovině poměrně zajímavé, pokud vynechám, že strach je zde vytvářen opravdu levně a to většinou pomocí již tisíckrát použitých zvukových efektů v naprosto předvídatelných situacích ( něco jako když posloucháte písničku a tak nějak víte, že teď přijde refrén), tak si film zachovával jistou úroveň a zvláště pak jeho vizuální stránka byla vážně působivá, pokud by se celý film ubíral tímto směrem váhal bych mezi 3 a 4*. Bohužel druhá polovina film pohřbila a spolu s absencí smylsuplného příběhu zajistila, že první projekce byla zároveň tou poslední.

Soul Deep (2005) (seriál)

Velice zajímavý dokument, o muzice která změnila nejen vkus veřejnosti, ale i pomohla prolomit rasové bariéry ve společnosti. Víc hudebních dokumentů tohoto stylu ČT.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Po pár dílech v původním znění na mě seriál zapůsobil mnohem více než s dabingem. Seriál stojí kompletně na Charliem Sheenovi a navazuje na velmi podobný charakter, který hrál ve Spin City. Bohužel ostatní charaktery už nejsou kdovíjak zajímavé a velmi často jejich výkony, ať už zásluhou nedotaženého herectví, nebo pouze přestřelením scénáristy, dost kolísají. Dva a půl chlapa není nic extra, ale pokud hledáte pohodu na večer než zalehnete do postele, tak proč ne. 3,5*

Oko bere (2008)

střih je zde až moc "pěkný", místy klipový a naoko se tváří hrozně cool, bohužel po chvíli sledování se z něj stává poměrně nezajímavá rutina. Kamera mi přišla místy zajímavá, opět ale někde bylo vidět úsilí o to aby byla za každou cenu originální. Příběh byl poměrně zajímavý, ale konec mě bohužel nenadchnul. Kdyby vše nebylo uděláno pomocí flashbacků, neměl by vůbec předpokládaný dopad na diváka (já osobně ho nepocítil). Film se drží klasického schéma a nic víc nenabízí a pokud vám jeden ubohý a předvídatelný zvrat nestačí tak radši ani nekoukejte... Kevin Spacey jede standart a nedá se mu nic vytknout, stejně jako Laurencovi Fishburnovi. Zato Jim Sturgess mě velice příjemě překvapil a jsem zvědavý na jeho budoucí výkony... Ve výsledku se jedná o příjemný film, tak na nedělní odpoledne. Když od něj nebudete nic čekat, budete asi i překvapeni. BTW- nekoukejte se na trailer, je v něm vidět zhruba tak 70 % děje.

Loganova válka - Čest zavazuje (1998) (TV film)

jedna z nejlépe natočených komedií vůbec... Ale chuck si aspoň dvě hvězdičky za texaský úsměv zaslouží.

Hledám Amy (1997)

Je pravdou že romantika zrovna není moje kafe, o to zvláštnější je že Smith patří mezi mé oblíbence. A to se projevilo i u tohoto filmu, romantický příběh napsaný tak že se mu dá i věřit. Jediná moucha tohoto filmu oproti předchozím filmům z Jersey, je absence většího množství typicky smithovských dialogů, ale film se nese v trochu jiném stylu, takže to ani tolik nevadí. Bohužel pokud čekáte něco jako Flákače nebo Clerks... Budete asi zklamaní.