Antikrist (2009)

Je velice složité ohodnotit snímek jako je tento, i když ve mě zanechal velmi silný pocit, tak mi chvílemi přišlo že je podobný jako jeho kamera. Místy roztěkaný a nestálý, a místy zase brilantní. Rozhodně v ohledu budování atmosféry nemůžeme nic vytknout, stejně jako hudbě/zvuku a i kamera dopomáhá k vytvoření oné stoprocentní deprese, kterou jsem cítil v průběhu celého filmu. Ale studie charakterů a chování manželského páru po ztrátě dítěte je poměrně nepochopitelně přetržena a nastupuje hororová linka, která je však také velmi dobře zvládnutá. Nemohu říct že by se tím nějak o mnoho změnil styl filmu, deprese se pouze prohlubuje a atmosféra houstne. Bohužel stále nevím jak film hodnotit, proto dávám "neutrální" 4*, řemeslně byl film natočen výborně, atmosféra byla dokonalá a herci hráli ostošest, pokud po uležení filmu v hlavě najdu důvod pro pátou hvězdu -změním. *Další hvězda přidána. Takhle silný a skvěle natočený film se prostě vryje do paměti. Tleskám Larsi.

Legendy z Dogtownu (2005)

Až moc osekané a alespoň pro mě byl rozvoj vzájemných vztahů dost prvoplánový a jednoduchý, možná to bude tím, že jsem na skate-u nikdy nejezdil, ale nějak mě to nevzalo.

Osudový dotek (2004)

Zajímavý film, v mnohém podobný jako Donnie Darko, bohužel mu ale chybí síla a tajemno z donnieho, stejně jako výraznější hlavní role.

Ve jménu otce (1993)

"in the name of the father. In the name of lsd." 95 %

Krvavá neděle (2002)

Velmi autenticky natočené, místy máte pocit že sledujete dokumentární snímek. To že celý film nehraje hudba pouze podporuje onu chladnou syrovost, kterou na nás snímek celou dobu útočí. Závěrečná scéna vám pouze nažene husí kůži a vy se zamyslíte jestli se něco takového skutečně mohlo stát. No, evidentně mohlo. V porovnání se zákrokem policie na Czech tekku se můžeme jenom zasmát.

Pýcha národa (2009)

Hodnocení, patří více než traileru "skutečnému filmu", který se v Inglourious basterds objeví.

21 gramů (2003)

Film je jakom skládání puzzlí. Skládáte díl za dílem a když se pochvílí rodí kompletní obraz, se skvělými herci a originálním příběhem, zůstanete sedět s otevřenou pusou.

Donnie Darko (2001)

Klasická "Lynchovina", která vás chytí a už nepustí. Rozhodně se nejedná o film který by každý pochopil na první shlédnutí, ale o to lepší je poté diskuze o tom, co se vlastně stalo. Po shlédnutí traileru jsem se bál že se bude jednat o hloupou pohádku která se pokouší protlačit trochu tajemna a hororu, aby byla pro publikum zajímavější, ale opak byl pravdou. Jake Gyllenhaal hraje skvěle a jeho šílené výrazy mě celou dobu dostávaly.Jednoduše skvělý film, na který jentak nezapomenete

Faunův labyrint (2006)

Dvě dějové linie, které se navzájem protínají a tvoří komplexní příběh, který ukazuje že dobrák skončí dobře a naopak. Bohužel mi to přišlo trochu jako pohádka pro náctileté. Příběh s partizány má jiskru a vtáhne vás do sebe, bohužel jeho konec je vygradován až příliš rychle, z toho můžeme možná vinit producenta, ale nějak mi ten konec nesedl. Druhý příběh je nadruhou stranu dějově obsáhlejší a i když se mu možná na plátně dotává stejného času, tak působí mnohem úplněji. Druhou věcí však je, že i přez jeho skvělé vizuální zpracování je tak trochu plochý. Problém celého filmu pramení podle mého názoru z pohádkové černobílosti a nedostatečného propracování "zbytečných" scén. Musím říct že hellboyem, který je mnohem jednodušší a nemá víceméně hlubší myšlenku mě Guilermo del toro pobavil mnohem víc.

Ztraceno v překladu (2003)

Nevím jestli to bylo tím že jsem film shlédl ve velmi pozdních hodinách, nebo že jsem od něj čekal trochu víc kvůli jménu Coppola, ale cítil jsem se podveden. Film se celý čas snaží vyhýbat typickým klišé z romantických filmů, bohužel čím blíž jste ke konci zjišťujete, že se mu to asi nepovede. Film se snaží nevyužívat typické prostředky tohoto žánru, ale pomocí těch jiných dochází ke stejnému závěru a bohužel zde naráží i složka komediální, která se daří na hodně místech, ale po chvíli už vám pohled na unuděného Bill Murrayho trochu vadí. Pravdou je, že herectví se nedá vytknout ani jednomu herci ústředního dua. Na konci filmu jsem se ale nemohl zbavit pocitu že jsem právě přišel o 102 minut života.