Večírek (2021)

Já nevím, ale vždycky když se objeví podobná satirická komedie, jsem k tomu velmi skeptický🤔 jen už nevím, proboha proč🤷🏼‍♂️musím říct, že mě to fakt baví! Nutno podotknout, že člověk musí dávat dobrý pozor a nastudovat jednolivě každou postavu, její charakteristiku i původ, ale pak trápení obyčejných lidí vždycky stojí za to! Česká špička Taclík, Langy, Boudová a mistr Roden předvedli samozřejmě geniální výkon, ale kdo mě překvapil, byla Vilhelmová 🤷🏼‍♂️ ač ji nemusím, jako nažraný hovado působila fakt obstojně 😁 Takže musím říct, že tohle se panu Suchánkovi opravdu povedlo 🤭

Pelíšky (1999)

Nesmrtelná česká klasika! Skvěle natočené mozaikovou posloupností jednotlivých historek a přičteme-li komunistický režim, který dodává ač smutný, za to nostalgický punc originality každé české hitovce.. Trochu černého humoru neuškodí a místy až pozdviženíhodné ukázky tehdejší výchovy by jistě pro dnešní mládež mohy znamenat jistou naději 😁

Kmotr (1972)

Miluju Sicílii, Mafii a pana Copolu.....víc asi netřeba, celá trilogie absolutně TOPka! Al Pacino a De Niro skvělí už za mlada.. Doporučuji v původním znění,sám jsem to shlédl i bez titulků, jen tak v Italštině a dá se říct, že to na mě dýchlo tu správnou atmosféru 😁

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovka jak prase! Nevím co by se na filmu dalo vylepšit....Režie a scénář samozřejmě dokonalý! O obsazení tuplem nemusím hodnotit.... Hudba... Kostýmy.. Prostředí... Miluju historky z podsvětí!

Joker (2019)

Kdo se těší na Jokera s očekáváním fantasy nabitého hyperanimáku ve stylu Marvelovských omalovánek, ten může raději koukat na něco jiného. Film pojednává pouze o zrození komiksového padoucha a zcela podchycuje jeho osobnost. Je to dechberoucí drama, které mě nutilo od půlky filmu sledovat ho s otevřenou hubou a hltat každé Phoenixovo gesto. Oscar za herecký výkon je samozřejmě na místě a zcela právem. Klobouk dolů před výkonem..

Zrodila se hvězda (2018)

Zbožňuju Coopera a teď i miluju Lady Gaga. Absolutně nechápu, proč má tahle jedinečná žena potřebu vystupovat vyparáděná jako kravka.. Když je přirozeně svá, tak je skvělá !Pribeh možná pro ženy.. Klasickej Emerickej rodidlatrhač, ale bylo to skvělý.. Bůh jim požehnej :-D

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Áaaaa konečně zas nějakej komix for me !!Ačkoliv Homecomming mi přišel poněkud v dětském stylu, tady je všechno jinak.. Holland jakoby dospíval a při vzpomínce na Starka ukápla i slzička :-) Spolupráce s Jakeem byla skvělej tah, neboť je to, ať si říká kdo chce co chce, jeden z nejlepších herců v Halyvúdu !Akce a efektů tam bylo požehnáně(možná až moc 😀 ale při srovnání s tolik očekávaným Endgamem bych to posunul i o dvě laťky výš.. Ač mě to stálo hodně sil to vůbec napsat, neboť kompletní Avendžeři jsou pro mě prostě srdcovka.. 5hvězd !

Ghoul (2015)

Škoda vysoké míry neoriginality, jinak by to vcelku šlo.. Pan Jákl ukázal, že ve světě pochytil spoustu věcí asi se v něm už neztratí 😀 kanibalismus, dušiové, lekačky, bafání, to by šlo..

Prázdniny v Provence (2016)

“Rocker je dobrej!” :-D Prachař též nemá chybu a Kokotek ač je to pan neherec, se celkem slušně snaží vecpat na stejnou úroveň kolegů.. Ve výsledku to vůbec nebylo zlý.. Vy ste sežraly lanýže za 100tisíc? Ne my sme je vyhulily 😀 za mě dobrý 😊

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Jako velký fanda hororů už sem byl nucen shlédnout kdejakou chujovinu, neboť člověk dopředu nikdy neví, že.. Ale tohle k nim rozhodně nepatří! Ačkoliv s BW 1 asi nemůžeme srovnávat, po 20ti letech mu šlape slušně na patičky.. kterej horor bysme taky s jedničkou srovnáva chtěli? Mělo to všechno co má film tohohle typu mít.. Lekačky, hlasy, křik, napětí, červy v noze, trochu krve a hodně strachu.. Přes všechny okoukané všehochutě si film dokázal zachovat značnou originalitu(ač byl samozřejmě pojedničtělý) oproti dvojce pak nutno uznat značnou kvalitu.. za mě klidně 70% k tomu Reid ukázala, že neni jen vyčpělou seriálovou rádobyherečkou, ale v tomhle případě by se z jejího fňukání dalo klidně i posadit na prdel..