Rick a Morty - Série 6 (2022) (série)

Další velice dobrá série. Pro mě osobně sice celkově dost možná nejslabší, ale zase je rozhodně konzistentnější, než čtvrtá a pátá.

Rick a Morty - Ricknoční Mortiny (2022) (epizoda)

Nejde o žádné epické, game-changing finále, ale určitě to byla jedna z nejvtipnějších epizod 6. série. Ani moje apatie vůči Star Wars mi zážitek nezkazila, na hejtování Disneyho mám chuť vždycky.

Mrtvá zóna (1983)

Klidně to mohlo být delší, jasně, že se sem z předlohy nevejde všechno, ale Johnnyho rodičům a obzvlášť jeho vztahu se Sarah před nehodou, mohlo být věnováno o něco víc prostoru. Walken by rozhodně po přečtení knihy nebyl prvním hercem, kterého bych si pro roli Johnnyho představil, ale nakonec mi přišel celkem perfektní. Škoda, že Cronenberg nezfilmoval i nějaký divnější Kingovky, třeba takoví Tommyknockers by mohli být zajímavou podívanou. 7/10

Opoparchant (2001)

Zdejších 28% mě celkem překvapuje. Teda jako jo, je to absolutní pičovina, a dokážu si představit, že českej dabing musí být otřesnej, takže to až taková záhada není, ale stejně... Něco takhle bizarního a ujetýho se fakt jen tak nevidí, po vizuální a filmařské stránce je to vynalézavější, než většina současné filmové produkce, a i přes tuny trapnosti je to chvílema doopravdy vtipný, místy dokonce i celkem inteligentní. Kdybych to měl popsat jako kombinaci různých filmů, z nichž mi to většinu připomnělo jen jedním, specifickým, nepodstatným elementem, řekl bych, že je to taková kombinace Beetlejuice, Brazil, hraných Scoobydoo, Amerického vlkodlaka v Londýně a Eraserhead, nebo tak něco... Možná je to masterpiece. Giancarlo Esposito je tady diabolickej. 6/10

Pečeť vraha (2003)

Miluju to, když film dokáže být takhle smrtelně vážný, ale zároveň místy nečekaně komický. Úžasná atmosféra, skvělé postavy a spousta nádherně bizarních momentů. Chápu, že někomu to může připadat neuspokojivý, ale já jsem spokojen maximálně. Z toho, co jsem od Bonga viděl, je tohle po Parazitovi jeho nejlepší kousek. 10/10

Rick a Morty - Rick na dvoře krále Mortuše (2022) (epizoda)

Pro ty, kteří nechtějí vidět žádný vývoj Rickovy postavy, bude tohle druhé zklamání v řadě, ale já si tenhle aspekt šesté série užívám a přijde mi celkem ospravedlněný. Hodně se mi zamlouvá ta paralela s Vat of Acid Episode, je to tak trochu druhá strana stejné mince. Navíc zase nebyla nouze o vtipy, co pro mě fungovaly, a do konce byla k dobru přihozena skvělá montáž podkreslena libými tóny Goodbye Blue Sky. Edit: beru zpátky to o vývoji postavy :D

Spoorloos (1988)

Ze začátku to působí jako nijak zvlášť originální, ale poutavě zpracovaný thriller. Postupem času se to ale stáčí čím dál tím zajímavějším směrem, a ke konci už jsem byl totálně fascinován. Závěr samotný je jednou z nejhrůzostrašnějších věcí, co jsem kdy viděl. Na remake se nikdy nepodívám. 9/10

Jakub a obří broskev (1996)

Není to žádnej zázrak, ale celkem si mě to získalo. Největší mínus je asi, že tenhle muzikál trpí akutním nedostatkem bangerů, ale Selickova animace je prostě boží, a James a jeho hmyzí kámoši jsou sympatická parta, co to uvnitř té obří broskve dokáže celkem rozjet. Jen nevím, jak se cítit ohledně své neschopnosti rozlišit, zda má v sobě dynamika vztahu Jamese a francouzské pavoučnice nádech sexuální přitažlivosti nebo jde spíš o jakousi náhradu mateřské lásky. 7/10

Hannibal - Série 2 (2014) (série)

Hned od první epizody je znát, že druhá série bude lepší. Z toho plottwistu z konce první řady to v první polovině mocně těží, a změna, která v seriálu nastala ho činí nesrovnatelně zajímavějším. Psychologická hra mezi Willem a Hannibalem je prostě fascinující od začátku do konce, navíc ani tentokrát samozřejmě není nouze o spoustu nádherně bizarních vražd. V druhé polovině to sice tempo trochu ztrácí, dějová linka s Masonem Vergerem a jeho sestrou působila dost nadbytečně a nepropracovaně (ikdyž vím, že se ještě oba budou vyskytovat ve třetí sérii, takže mě to až tak netrápí), ale finále to spolehlivě zachraňuje. Z toho, co jsem slyšel, usuzuji, že třetí série tuhle už nepřekoná, ale vždy se rád nechám překvapit. 9/10

Lovcova noc (1955)

Je to celkem dobrej, zajímavej, a v některých směrech asi na tu dobu dost odvážnej film, ale vyděšen jsem příliš nebyl, mou pozornost odváděl strašně legrační způsob, jakým tehdy lidé mluvili. Flapdoodle je absolutně úžasný slovo. 7/10