Rick a Morty - ZáBethní Dvojstinkt (2022) (epizoda)

Působí tahle epizoda trošku jako špatná fan fikce? Yep. Je to zároveň absolutně fantastická epizoda, co mě několikrát nahlas rozesmála, skvěle zúročila dějovou linku, která začala už na konci 3. série, a dokonale pracovala se všemi postavami? Yep. Zatím nejlepší díl 6. série + jedna z nejlepších after credits scén.

Jump street 21 (2012)

Ani si nejsem jistej, že jsem tohle předtím fakt viděl celý (možná nám to pouštěli ve škole s příšerným dabingem), ale měl jsem to tady původně na třech hvězdách a po včerejším shlédnutí musím o dvě navýšit a konstatovat, že je to asi jedna z nejvtipnějších komedií, co jsem kdy viděl. V některých ohledech to nezestárlo nejlíp, pár vtipů působí, jak kdyby zabloudilo z nějaké mnohem horší, mnohem stupidnější komedie, a často to působí trochu moc předvídatelně a šablonovitě, ale... I přes svou jednoduchost je ten scénář v některých ohledech perfektní, celkem v pohodě to obhájí dvouhodinovou stopáž (což je u komedie extrémně obdivuhodné) a hlavně jsem se u toho víceméně konstantně nahlas smál. "I'm one black gay kid getting punched in the face away from a nervous breakdown." 9/10

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Tenhle seriál to od začátku neměl jednoduché. Jednak bylo hned jasné, že ho budou lidé srovnávat s Breaking Bad, no a taky musel být na Breaking Bad napojen tak, aby vše dávalo smysl, aby vše krásně zapadlo do sebe... Jenže tenhle kreativní tým má očividně rád výzvy, a tak se téhle chopil s obdivuhodnou vervou, a výsledkem je seriál, který se od Breaking Bad značně liší, i když je zároveň nepopiratelně součástí stejného univerza, dodává původnímu seriálu novou hloubku, a v mých očích za ním nijak nezaostává, v mnoha ohledech ho dokonce převyšuje. Prostě ani nedokážu vyjádřit, jak moc jsem ještě několik dní po dokoukání uchvácen. It was quite a ride.

Rick a Morty - Dobře prožitý Mort (2022) (epizoda)

Solidní epizoda, která z větší části kombinuje prvky z minulých dílů a tvoří z nich nový, poměrně zajímavý celek. Dějová linka ve hře mi přišla skvělá a posloužila jako prostředek pro prozkoumání a rozebrání vztahu Ricka a Mortyho. Die hard parodie byla trochu slabší a vtipy se po chvíli celkem ohrály, ale svoje momenty to mělo a Dinklage potěšil.

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Lepší zakončení si ani nedovedu představit. Tahle série s přehledem překonala všechny předcházející a postupně ve mě probudila snad všechny představitelné emoce (kromě zklamání či nezájmu), ale nakonec převládá hlavně obdiv a hluboké uspokojení. A taky rozčarování nad tím, jak vůbec může vzniknout něco takhle dokonalýho. 10/10

Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Not to sound corny, ale tohle je epizoda pouze pro skalní fanoušky. Deep lore shit. Kdyby se někdo z nějakýho nepochopitelnýho důvodu rozhodl začít tímhle dílem, asi by mu to usmažilo mozek. Já miloval každou sekundu.

Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Na konci čtvté série se konečně zrodil Saul Goodman, a v páté se mu docela rychle podaří dostat se s pomocí své čerstvě obnovené právnické licence do solidních problémů. No a je samozřejmě radost to sledovat. Vztah Jimmyho a Kim začíná být minimálně stejně fascinující, jako býval ten mezi Jimmym a Chuckem, a Lala je extrěmně zábavný sledovat. Bagman je zatím asi nejlepší díl, a vzpomněl jsem si při něm na Pine Barrens - neméně fantastickou epizodu Sopranos. 10/10

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Navzdory fantastické páté epizodě mi asi třetí série přišla nejslabší - možná proto, že první dvě jsem bral jako rozjezd, zatímco tady jsem čekal, že už to celkem rozjetý bude, a ono to přitom je chvílema pořád dost pomalý. Všechno týkající se vztahu Jimmyho a Chucka je excelentní, ale oproti předchozím sériím tu bylo trošku víc slabších míst. Víceméně si ale nemůžu stěžovat, pořád je to fantastická podívaná. 9/10

Zkouška - Série 1 (2022) (série)

Z této show jsen si odnesl následující: 1. Nathan Fielder je génius. 2. Nathan Fielder je psychopat. 3. Nathan Fielder by byl dobrej táta...? 10/10