Blade Runner 2049 (2017)

Dle očekávání mě pokračování chytlo ještě víc, než velice solidní originál. Svět Blade Runnera neztratil ve Villeneuvově podání na své působivosti, naopak, je snad ještě o něco ponuřejší a chladnější, ale zároveň i různorodější a vizuálně podmanivější - takovouhle pastvu pro oči jsem fakt dlouho neviděl. Navíc příběh byl zajímavější a Gosling jako protagonista mi taky vyhovoval mnohem víc, než Ford (i když jsem byl taky rád, když se ke konci ukázal). Tomuhle prostě říkám artový blockbuster... Oba díly bych si měl v brzké době dát znova. 9/10

Coco (2017)

Až tak mě to teda nevzalo, ale celkově jde o docela fajn animák, který není nijak zvlášť předvídatelný a dokáže tak bavit po celou dobu. Jo a vizuálně dost pecka. Taky musím pochválit za to, že jde o originální příběh a ne pokračování nebo prequel nebo tak něco... Btw: Ještě, že ten Ektor jenom zpíval a nezačal taky rapovat. 7/10

Dobré místo - Série 2 (2017) (série)

Druhá série je asi o něco lepší, na začátku úspěšně staví na twistu z konce série minulé a až do konce pak vydrží být po příběhové stránce dostatečně zajímavá a rozmanitá. Postavy mi ale pořád k srdci nijak zvlášť nepřirostly... Eleanor s Chidim jsou ještě v pohodě, ale Jasonova stupidita je děsně přehnaná a většinou jako hnací motor vtipů příliš nefunguje, bohužel je to taky tak nějak jediná jeho definující vlastnost, no a Tahani mi s těmi svými věčnými kecy o celebritách a komplexy ze své sestry strašně leze na nervy, jediné štěstí je, že její představitelka je vskutku insanely hot. Nevím jestli budu pokračovat. Druhé sérii bych asi stejně jako té první dal 7/10, i když trochu silnějších 7/10

Dobrý časy (2017)

Robert Pattinson dělá vše pro to, abych si ho přestal spojovat pouze s jistou upíří romantickou sérií, jejíž jméno asi zmiňovat nemusím ani nechci. Sakra, dokonce si tady obarvil vlasy na blond. A dělal toho ještě mnohem víc, přičemž jsem nikdy moc netušil, co plánuje udělat příště. Bavilo mě to. 7/10

Emoji ve filmu (2017) odpad!

Jeden z nejhorších filmů všech dob, fakt jo. Jako kdyby někdo vzal všechno špatné na současné mládeži a nějak to přetvořil do podoby nekoukatelné, maximálně otravné animované zrůdnosti, která nikdy neměla vzniknout. Nesnáším Jamese Cordena.

Fall Out Boy - The Last Of The Real Ones (2017) (hudební videoklip)

Klip samotný je opravdu hodně podivná záležitost, které asi pět hvězd dát nemůžu, ale píseň je tradičně skvělá.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Nejtemnější, nejdivnější série, která se v mých očích spolehlivě vyrovná těm dvěma předchozím. Trochu mi po dynamické, oku lahodící vizuální paletě druhé série trvalo, než jsem si zvykl na zdejší šedivost a vybledlost, ale s lehkým odstupem musím říct, že šlo o správnou volbu pro tento konkrétní příběh. Zdejší sbírka postav si velice rychle získala mé sympatie, přestože jen málo z nich se dá označit za sympatické. V.M. Varga je například v Thewlisově podání jedna z nejodpornějších postav, co kdy svou přítomností zneuctila mou obrazovku, a jako zloduch je pro mě snad ještě ikoničtější než Lorne Malvo. Ewan McGregor exceluje ve své dvojroli, Stuhlbargova Sye je strašně zábavné (a občas děsivé) sledovat, jak se zoufale kroutí pod Vargovým nátlakem, a Nicki v podání Elizabeth Winstead je v druhé polovině, obzvlášť po spolčení s panem Wrenchem, cool as fuck. Kromě klasických, fargovských černohumorných patálií a méně klasických, temnějších či surrealistických momentů se mi taky moc zamlouvá ústřední otázka existence objektivní pravdy, jejíž ozvěna zní celou sérií od první scény do poslední. Jsou chvíle, kdy mám pocit, že tohle je moje nejoblíbenější série. Jo a paralely mezi postavami, které hraje Carrie Coon tady a v Leftovers, v sérii, která byla vysílána zároveň s touhle, jsou totální mindfuck. 10/10

Future Man - Pilot (2017) (epizoda)

Příběh není zatím nijak zvlášť originální, ale Hutcherson je docela sympaťák a takováto komediální role mu sedne. Pár vtipných momentů se najde, ale nic převratného to není. Nevím, jestli hodlám sledovat dál.

Geniální průšvih (2017)

Připomnělo mi to Social Network, oba filmy vychází z námětu, který může na první pohled vypadat poměrně nezajímavě, oboum se však podařilo přetvořit jej v něco velice napínavého, pohlcujícího a emocemi nabitého, jasným důkazem je hned první testová scéna s gumou a papučí. Není to sice na takové úrovni jako zmíněný Fincherův masterpiece, ale pořád fakt úžasná záležitost. 9/10

Gerald's Game (2017)

To závěrečné vysvětlení přítomnosti obra z Twin Peaks se mi vlastně fakt hrozně líbilo. 8/10