Rick a Morty - Přechčij si to (2022) (epizoda)

Klasickej Rick and Morty, ve čtvrté sérii jsme měli epizodu věnující se Rickově osamělosti, která byla plná fekálního humoru, tentokrát se zase rozpitvává jeho osobnost, a zároveň dostaneme spoustu... urinálního humoru? Ne úplně jedna z nejvtipnějších epizod, ale zase docela významná pro posun Rickovy postavy. Pobavilo mě hlavně, jak vážně byla brána postava Pissmastera.

Hannibal - Série 1 (2013) (série)

Celkem rozporuplná záležitost. Je to dost repetitivní, ale zároveň to díky převážně epizodní struktuře občas působí celkem uspěchaně, jednotlivé případy jsou sice zajímavé (možná vlastně až moc zajímavé, po chvíli to začne působit trochu směšně, když se každou chvíli objeví nový, extrémně kreativní sériový vrah), ale snaha uzavřít vše do konce dané epizody někdy trochu zamrzí... No a navzdory těmhle nedostatkům jsem si to dost užil. Vizuální stránka a hudba vytváří skvělou atmosféru, hlavní postavy jsou dost zajímavé, a herci, co je ztvárňují, odvádí perfektní práci. Madse prostě jako Hannibala nelze nemilovat, a jeho kulinářské eskapády je fakt radost sledovat. Nemohl jsem se sice po většinu času zbavit dojmu nenaplněného potenciálu, ale konec mě uspokojil a navnadil na druhou sérii, v níž už snad potenciál naplněn bude. Slabších 8/10

A.I. Umělá inteligence (2001)

Zajímavej, dost zvláštní film. Na základě toho, co jsem před shlédnutím slyšel, jsem očekával asi především uslzený doják, kterým AI sice trochu je, ale jen z části... Jinak jde o překvapivě temné a bizarní dílo. Jakože jo, malej robotickej chlapeček chce najít Modrou vílu, aby z něj udělala skutečného kluka, ale taky mu v tom pomáhá sex robot Jude Law, co jí chce vojet. 8/10

Anihilace (2018)

Pomalá, ale celou dobu relativně poutavá sci-fi záležitost, kterou táhnou dolů jen dost nezajímavé postavy. Taky je občas vidět, že by si materiál zasloužil vyšší rozpočet, ale Garlandovi se i přesto daří přijít s nějakými strhujícími vizuálními sekvencemi. Na konci se to změní víceméně v experimentální film, a za mě to fungovalo. Medvěd byl creepy as fuck. Slabších 8/10

Na stopě (1985)

Docela slušná zábava, jen jsem si na konci uvědomil, že mi tak nějak vůbec nezáleží na tom vysvětlení, a přišlo mi, že filmu samotnému taky moc ne. Každopádně jde ale asi o nejlepší film natočený podle stolní hry, minimálně do té doby, než vyjde Monopoly: The Movie od oceňovaného režiséra obou Fantastických Čtyřek a Toma a Jerryho, Tima Storyho, s Kevinem Hartem v hlavní roli. To očividně zní jako masterpiece. A když už je řeč o Timech s příjmením končícím na ry - Tim Curry je tady absolutně fantastickej. 7/10

Barbar (2022)

Těžce nevyrovnaná záležitost, která pro nepředvídatelnost leckdy obětuje uvěřitelnost, v konečném důsledku je ale natolik unikátní a tematicky bohatá, že nemůžu jít pod 8/10

Smrt jí sluší (1992)

Příjemně ujetá zábava s lehce hororovým nádechem a celkem kreativními speciálními efekty, které možná v některých případech nezestárly úplně nejlépe, ale oči z nich taky nebolí. Willis dělá něco, co jsem ho doposud nikdy dělat neviděl, a nejsem si zatím tak docela jistý, jak se ohledně toho cítím, Meryl i Goldie Hawn jsou každopádně boží. V mých očích si ale film i přes málo prostoru krade pro sebe Isabella Rosellini. Silných 7/10

Zabíjení (1956)

Kubrickův první plnohodnotný celovečerák je slušná noir kriminálka se skvělým závěrem, ale čekal jsem možná trochu víc, v porovnání s jeho pozdějšími kousky na mě tohle působí celkem zapomenutelně. V té době to ale asi mohlo být něco unikátního. Johnny Clay je každopádně velice cool. 7/10

Půlnoční běh (1988)

Od Bresta jsem před tímhle viděl jen jeho poslední film Gigli, jímž na mě moc dobrý dojem neudělal (to příjmení taky úplně nepomáhá), ale věděl jsem, že před tím než na stříbrné plátno převedl ten srdceryvný příběh, o tom jak Ben Affleck změnil sexuální orientaci Jennifer Lopez, natočil i nějaké doopravdy dobré filmy (k nimž narozdíl od Gigliho psal vždy scénář někdo jiný). A můžu potvrdit, že tenhle je celkem super. Očekávatelně boží DeNiro tvoří s pro mě dosud neznámým, ale velice sympatickým Grodinem super duo, a kdyby byl film o trochu kratší, bavil bych se celou dobu perfektně. Takhle mě to ke konci už trošku ztrácelo, ale celkový dojem zůstává velice pozitivní. Silných 7/10