Pole v Anglii (2013)

Open up and let the devil in. Možná jsem měl s Wheatlym začít něčím jiným. 5/10

Rosemary má děťátko (1968)

"Shut up, you're in Dubrovnik. I can't hear you." Podruhé překvapivě ještě mnohem znepokojivější, nepříjemnější, ale taky lahodnější zážitek. Taky mě dost zaráží, kolik je v tom filmu humoru, aniž by to ubíralo na děsivosti. I mnohými zavrhovaný závěr shledávám skvostným... Shining už nadále prostě není mým nejoblíbenějším hororem. Jo a pořád se nemůžu rozhodnout, zda víc nenávidím Guye nebo Lauru Louis. Kousnutí od myši je fakt nebezpečná věc. 10/10

Americká noc (1973)

No a moje sympatie vůči Truffautovi právě narostly do nečekaných výšin. A to mi ani nemusel přinést domácí máslo. 9/10

Nathan for You (2013) (seriál)

Nepopsatelné... Tím nemyslím, že to je až tak fantastický, spíš se fakt jenom špatně popisuje, v čem spočívá kouzlo tohoto seriálu. Ale je to i docela fantastický.

Zakázaná komnata (2015)

Ta stopáž je fakt totálně úmorná. Ale když se přes tuto skutečnost člověk přenese a vydrží až do konce, odměnou mu bude například busta boha Januse se dvěma tvářemi. 8/10

Tisícročná včela (1983)

Kdybych to měl shrnout hodně stručně, aniž bych se nějak vyjadřoval ke všem těm gulovým bleskům a obřím tisícročným včelám, řekl bych, že v tom filmu bylo toho, co mě oslovilo mnohem míň, než toho, co mě nudilo/zmátlo. Mnohem. Považuju navzdory tomu ten film za masterpiece? Tak trochu... 6/10

Bourák (2020)

Titulní postava je tak nesympatická a otravná, že jsem byl nakonec fakt rád za to, jak málo se ve filmu vyskytovala. Výkon Veroniky Markové byl nestvůrný. Macháčku, zabij mě prosím golfovou holí. Když Hádek spálil Šukmapu, poplakal jsem si.

Psi nenosí kalhoty (2019)

Psi nenosí kalhoty, nestojí na dvou nohách a pokud vím tak si většina z nich ani neužívá škrcení jakožto prostředek pro spojení se svou mrtvou ženou, ale nehodlám ze sebe dělat odborníka, my měli doma vždycky hlavně kočky. Netradiční finská romantika vyprávěna především vizuálně (a ta vizuální stránka je vskutku lahodná), kterou si asi nebudu nutně chtít v blízké době zopakovat, ale jako intenzivní jednorázová záležitost fungovala skvěle. A Mádlova ségra ze Snowboarďáků (tak ji mám prostě zafixovanou) zpívající Vyletěla Holubička samozřejmě nesmí chybět. 8/10

Vrah zůstal po škole (2011)

Tak to bylo zklamání no. Začíná to jako taková hororová, slabší verze Scotta Pilgrima (a Josh Hutcherson za Michaelem Cerou ani o tolik nezaostává), ale končí to jako zmatená, otravná, nesmyslná a navzdory spoustě promyšlenost naznačujících momentů, podle mě taky dost nedotáhnutá kravina. Pořád moc nevím, jak se cítím ohledně toho medvěda. 5/10

Písně z druhého patra (2000)

Zpočátku jsem byl lehce skeptický a nevěděl jsem, zda na mě takovýto druh komedie nebude příliš minimalistický, ale ono se ukázalo, že na tomhle filmu není minimalistického nic a nahlížet na něj prostě jako na komedii by bylo... TEN DŮM SE HÝBE! 10/10