Blade Runner (1982)

Další klasika, na níž jsem si asi udělal čas trochu opožděně. Pomalé tempo mi nevadilo, k ponuré atmosféře světa, v němž se film odehrává, sedělo, stejně bych si ale dokázal představit ten příběh podaný trochu poutavějším způsobem. Ta vizuální stránka i hudba jsou ale každopádně dechberoucí, o tom nemůže být pochyb. Taky jsem byl mile překvapen tím, jak bizarní některé scény byly, čekal jsem něco trochu přízemnějšího. Řekl bych, že Villeneuveovo pokračování si ale užiju o něco víc. 8/10

Blade Runner 2049 (2017)

Dle očekávání mě pokračování chytlo ještě víc, než velice solidní originál. Svět Blade Runnera neztratil ve Villeneuvově podání na své působivosti, naopak, je snad ještě o něco ponuřejší a chladnější, ale zároveň i různorodější a vizuálně podmanivější - takovouhle pastvu pro oči jsem fakt dlouho neviděl. Navíc příběh byl zajímavější a Gosling jako protagonista mi taky vyhovoval mnohem víc, než Ford (i když jsem byl taky rád, když se ke konci ukázal). Tomuhle prostě říkám artový blockbuster... Oba díly bych si měl v brzké době dát znova. 9/10

Blindspotting (2018)

No páni. Film tady má jen 163 hodnocení a hodně z nich dost negativní (stačí kouknout na komentáře) a přitom to byla naprostá pecka. Spolu s Favoritkou asi zatím nejoriginálnější film, co jsem z tohoto roku viděl. Na druhou stranu, dokážu bez problémů pochopit, že pro někoho tohle vůbec fungovat nebude, mě si ale Blindspotting prostě získal a mohu tak prohlásit, že jde o druhý nejlepší film končící na spotting, co jsem kdy viděl. Teda pokud se nepočítá T2, nejsem si jistej... Jo a ještě k těm komentářům... Hodně mě bavil ten, v němž jistý uživatel psal, že na to, aby filmu dal čtyři hvězdičky," je moc neobvyklý"...9/10

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Prvních deset minut bylo tak nudných, že mi přišlo, že bych si to měl poznamenat. Pak se to zlepšilo a nějaké scény měly rozhodně něco do sebe, ale v konečném důsledku mě tahle klasika příliš neoslovila. 6/10

Bobby Yeah (2011)

Totální nightmare fuel a jistojistě taky něčí fetiš. Úžasně odporná záležitost.

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Do prdele, nějak jsem neměl úplně v plánu nechat se dneska večer emocionálně rozdrtit. Ani asi nejsem momentálně schopnej se nějak rozepisovat (velká omluva všem mým věrným fanouškům), a to mě k tomu napadala v průběhu sledování spousta různých poznatků a postřehů... Řekněme prostě, že v mých očích jde zatím o Boův nejlepší počin, že písnička o internetu byla dokonalá (stejně jako reakční video), a že se mi už dlouho něco nedostalo takhle nepříjemným, bolestivým způsobem pod kůži. Nezařaditelný, brutálně upřímný masterpiece. Also překvapivě sexually charged. 10/10

Bo Burnham: Make Happy (2016) (TV film)

Boa (jaké to divné jméno ke skloňování) jsem znal jen jako režiséra a scenáristu Eighth Grade, což byl určitě zajímavý film, ale měl jsem s ním i nějaké ty potíže. Rozhodně jsem po jeho shlédnutí nečekal, že se z Boa vyklube absolutní génius, co se stand up comedy týče. Nicméně přesně to se stalo, tahle show (a i ta další co jsem ihned po téhle na netflixu shlédl) je napěchovaná tolika šílenými a absolutně úžasnými nápady a vtipy, že se ani nebudu pokoušet vybrat si z nich jeden a napsat ho sem. 10/10

Bod varu (2021)

Dostal jsem víceméně přesně to, co jsem chtěl, a narozdíl od toho kokota od stolu 7 jsem velice spokojen. Kdybych pracoval v restauraci, tak bych asi taky po chvíli nemohl nosit rukávy vyhrnutý. 8/10

Bod zlomu (1991)

Ten týpek, co při seskoku padákem řve "Sex with the gods!" je cool. Jo a Gary Busey je asi vždycky tak trochu legrační, ale to, že se tady jeho postava jmenuje Pappas k tomu podstatně přispívá. 8/10

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Občas natolik zdrcující, až člověk zapomene, že sleduje příběhy animovaného koně. Mistrovské dílo, které zraje s časem a od nejistého rozjezdu se asi okolo třetí série dostane do pozice pravděpodobně jediného animovaného seriálu, který může konkurovat Rickovi a Mortymu. Mr. Peanutbutter je ten nejsympatičtější psí idiot, kterého jsem kdy viděl a jeho a Toddovi nápady jsou vždy naprosto geniální. Hooray!