Dracula (1992)

Jo, po vizuální strance bomba, je to skvěle natočené a líbila se mi hudba... Ale všechny změny oproti předloze byly v tomto případě změnami k horšímu. Což bohužel způsobilo, že mi na postavách vůbec nezáleželo, nepřišly mi ničím sympatické či zajímavé. A to mě to obsazení tak nalákalo. Ani Winona mě tentokrát moc neohromila, nejvíc se mi líbilo, když si psala do deníčku, protože mi to připomnělo Heathers. 6/10

Gauneři (1992)

Ultralevný masterpiece. Tarantino hned svým prvním filmem dokazuje, čeho je schopný, tradiční postupy obrací na hlavu a vytváří svůj unikátní rukopis, který se v budoucnosti stane nezaměnitelným.

Hořký měsíc (1992)

Pořád se ještě trochu vyrovnávám s tím, jak nesympatické mi všechny ty postavy přišly, o to intenzivnější dojem na mě ale udělaly. Chtěl bych film o tom, jak spolu Tom Cruise z Eyes Wide Shut a Hugh Grant z tohohle zajdou po událostech obou filmů na pivo a debatují o svých zkušenostech. 8/10

Hráč (1992)

Po dvou excelentních Altmanech tentokrát trochu zklamání. Hráč je sice určitě nadprůměrný film, ale poměrně dlouho se pohybuje jen opravdu těsně nad průměrem. Z velké části prostě film není nijak zvlášť vtipný ani napínavý (ne, že by musel být jednou z těch věcí, ale vtipnost či napínavost bych asi od podobného námětu očekával) a zaujme tak asi hlavně prostředím Hollywoodu a trochu netradiční hlavní postavou. Ke konci už je to o něco lepší, začne být zřejmější motiv úniku od reality a ignorování věcí, které by být ignorovány neměly. Pointa, která přijde v úplném závěru je sice asi trochu předvídatelná, ale stejně skvěle funguje a utvrdila mě v tom, že i přes lehké zklamání nemůžu jít pod 7/10

Konkurenti (1992)

Mám rád filmy, co mě dokáží bavit celou dobu, přestože jsou jenom o několika postavách vedoucích dialogy o něčem, čemu z velké části nerozumím. Tenhle taky navíc dost dobře vypadá na to, že se odehrává víceméně jen v jedné kanceláři a jedné restauraci. Pacino a Lemmon jsou tady fakt neskuteční. 8/10

Manželé a manželky (1992)

K manželství mám asi tak daleko, jako má Ondra Vlček k získání Nobelovy ceny za literaturu, takže nemůžu říct, že bych si Manžele a Manželky užil kvůli tomu, jak věrně manželství zobrazují, užil jsem si to prostě z u Woodyho obvyklých důvodů - dialogy, herecké výkony... Nejde podle mě o nijak unikátní příspěvek do Woodyho filmografie, možná až na dokumentární styl natáčení. Každopádně ale prostě kvalitka. 8/10

Nesmiřitelní (1992)

Westerny sice moc nemusim, ale tenhle mi neskutečně sedl, asi taky proto, že je to spíš trochu dekonstrukce těch klasických zástupců žánru. Část s English Bobem byla nejspíš lepší, než cokoli s hlavními hrdiny, ale bavilo mě to od začátku do konce. Momentálně pro mě asi nejlepší Clint, ale taky jedinej, co jsem viděl během posledních cca deseti let, takže to zas tak moc neznamená. 9/10

Porco Rosso (1992)

Víceméně akční film od Miyazakiho. Not bad, ale preferuju takový ty spirituální, transcendentní filmy utkaný z dětské fantazie. 8/10

Poručík (1992)

Překvapivě... spirituální? Abel Ferrara má skvělý jméno a asi taky celkem zajímavou filmografii, kterou bych měl co nejdřív podrobněji prozkoumat. Ale nejdřív nová verze s Cagem!!! 8/10

Průšvih (1992)

Roztomile divný film, který sice v konečném důsledku moc silný dojem nezanechá, ani toho moc neřekne, ale kouká se na něj sakra dobře. Krásně to vypadá, Buscemi hraje nezaměstnaného wannabe režiséra, spousta podivných momentů a nápadů, na chvíli se ukáže i Jim Jarmusch, what's not to love? Film si každopádně pro sebe krade Seymour Cassel, jehož jsem doposud vůbec neznal, a rozesmál mě tady snad každou replikou a gestem. Jeho poťouchlá, entusiastická energie je prostě nesmírně nakažlivá. Kdybych dostal korunu za každý malý nezávislý film, v němž Steve Buscemi hraje režiséra, který se snaží navzdory četným překážkám natočit vlastní malý nezávislý film, měl bych dvě koruny, což není moc, ale je zajímavé, že se to stalo dvakrát. 8/10