Fighter (2010)

Filmy v súvislosti s ktorými sa skloňuje slovo Oskar alebo Oskary sú iné. Dlhodobo pozorujem že z môjho pohľadu to býva u väčšiny týchto filmov na škodu a jednoducho si ich nedokážem takpovediac "užiť". Tento film však do tejto kategórie nespadá, aj keď je (možno) Oskarový, od začiatku ma chytil a nedovolil mi sa od neho odpútať a nedaj bože sa pri ňom nudiť, čo býva v takýchto prípadoch skôr výnimkou. Napriek tomu trpí (pre mňa) istými neduhmi ako je ústredná drogová téma, ktorá by pri inom filme pravdepodobne spôsobila, že by som po ňom nesiahol, a natoľko silné spracovanie(naozaj úžasný Bale), že po dopozeraní filmu som bol unavený tam kde od filmu očakávam relax a oddych. Niekto tieto veci samozrejme bude považovať za klady, lenže ja proste nemôžem, pocity neoklamem. Tak či onak, film určite stoji za pozretie.

127 hodin (2010)

Hneď na začiatok musím povedať že filmy s takouto a podobnou tematikou vážne nemám rád. Večne sa nakoniec zvrhnú na srdcerivné rozprávanie o ľudskom utrpení, odvahe, túžbe prežiťalebo naposledy vidieť kde koho atď. atď. a aby toho nebolo málo je to zabalené do veľkého nápisu "Podľa skutočnej udalosti" čo má dopomôcť žmýkaniu sĺz z ľudí a peňazí z ich peňaženiek. Tento film je v podstate presne takýto avšak predsa iný. Mal som pocit, že áno, toto sa mohlo skutočne stať(pretože celý film pramení v hlboko zakorenenej ľudskej hlúposti) a viac menej sa to mohlo stať ako je prezentované vo filme. Neustála stiesnená atmosféra ktorou je film predchnutý po tom čo prišlo danému "incidentu" ostro kontrastuje s náladou filmu v úvodných pasážach a s celým postojom k životu hlavnej postavy. Záver aj keď absolútne očakávaný, na mňa pôsobil tak, že ma doslova nútil odvracať zrak. Z danej látky sa nedalo vytrieskať viac, rovnako ako z Jamesa Franca po hereckej stránke, a to nemyslím tak že by nebol dobrý herec, práve naopak.

Dracula (1992)

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Na jednu stranu atmosféra, ktorá je tu budovaná na mňa zaberala a naozaj som mal pocit, že sa môžem nachádzať v období viktoriánskeho anglicka kde gentlemani nemohli existovať bez cylindrov a paličiek rovnako ako že niekde v zapadnutom kúte Rumunska môže existovať Draculov hrad s bandou pracujúcich(!) cigánov, avšak réžia vyzerala akoby taktiež vypadla z tejto dekády. Všetko sa tu deje pomaly, všetci hovoria a zdá sa že aj myslia pomaly, ja som zíval, pozornosť upadala. Triky v tomto filme vyzerajú prinajmenšom zvláštne a rovnako sa tu podľa mňa nachádza až príliš logických kiksov a to najmä čo sa týka správania a motivácií postáv. Knihu som síce nečítal, ale verím tomu čo som si tu prečítal v niektorých komentároch, a to je to, že film vrazil všetku svoju silu do atmosféry avšak to nestačí keď sa jedná o film podľa knižnej predlohy a tou predlohou je Dracula. Keď som videl aké tu má film hodnotenie čakal som od neho rozhodne viac. Tretiu hviezdičku u mňa pre tento film zachránila titulková pieseň od Annie Lennox.

Na doraz (2010)

Prvú tretinu filmu som len sedel a čakal kedy sa dostaví humor, alebo či prikvitne aspoň na pár minút aby bol dôvod nazvať tento film komédiou. Našťastie po tomto rozpačitom rozjazde konečne humor a zábava dorazili pekne ruka v ruke a našli si útočisko na obrazovke až do záverečných titulkov. Napriek tomu som čakal skôr že táto vyššie spomínaná dvojica sa bude držať strešteného štýlu ala mexické dobrodružstvo v závere. Keby tomu bolo tak možno by som sa bavil aj na 4*, ale takto to bola pre mňa len ďalší film s ktorým som príjemne strávil večer, ale nič na čo by som spomínal.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Keď som videl koľko tu má tento film percent, nechcelo sa mi veriť, že to môže byť také zlé, je to predsa Asterix. Realita je však ešte omnoho, omnoho horšia. Nieje tu ani jeden vtip, ani jeden pokus o vtip a iba pár trápnych náznakov humorných situácii, ktoré to však nikdy nedotiahnu na nič viac. Ak sa za toto dielko tvorcovia nehambia, tak ja som sa počas sledovania hambil aj za nich a permanentne. Keď predchádzajúci diel zabil dobré meno Asterixa a Obelixa, tak tento tú mŕtvolu vyhrabal, sprznil a vystavil opäť na filmové plátna.

Oktoberfest (2006)

Tak toto proste nie. Viem si predstaviť, že presne takýto scenár by napísal každý druhý roboš(a to nechcem znevažovať manuálnu prácu) ktorého by ste po desiatom pive vytiahli z krčmy. A to s humorom na rovnakej úrovni ako je v tomto filme. Keď sa tak spätne ohliadnem, hanbím sa za to, že som videl dosť aby som mohol písať tento komentár.

Sex ve městě (2008)

Nikdy som nevidel ani jednu časť rovnomenného seriálu, ale po tom čo som videl tento film som si istý, že ani nechcem. Nie, nebolo to až také zlé, len o veci ktoré sa tu riešia sa ja zaujímam asi tak, ako módny návrhár o ženy. Prvú polovicu(alebo koľko to bolo) filmu som sa vyslovene nudil, a čakal kedy bude Sarah Jessica Parker odkopnutá svojim partnerom(boh vie, že si to fakt zaslúžila), a začne sa niečo diať. A nečakane, po tejto katarzii začali kvality filmu naozaj stúpať. "Hrdinky" sa začínajú postupne uvedomovať, objavujú sa prvé nesmelé vtípky(jediný čo si pamätám je síce fekálny, ale vďaka bohu aj za ten) a ja sa preberám z letargie. O zlepšení hovorí už len, že som po skončení filmu skoro začal uvažovať aj o troch hviezdach. Nanešťastie nič nedokáže zachrániť to, že všetky hlavné ženské postavy sú prostoduché fifleny, ktoré na prácu nepomyslia a jediné čo ich dokáže zaujať sú šaty, sex a vzťahy, čo ma navýsosť odpudzuje.

Terminátoři (2009) odpad!

Tento film som pozeral značne podgurážený alkoholom s kamošmi o pol štvrtej ráno, a ani to nedokázalo ten film zachrániť. To samo naznačuje aký to musel byť. Pravdou je, že sme sa válali pri sledovaní od smiechu, ale to musím ako zodpovedný komentujúci teraz zanedbať, lebo inak by som musel veľa svojich Odpadov prehodnotiť. Ale k veci. Toto by sa nemalo ani nachádzať v tejto databáze, ani na internete ani nikde inde kde by na to mohol naraziť ktokoľvek kto sa zrovna nechce mučiť. Je to neuveriteľná sračka atakujúca pozíciu toho najhoršie čo som kedy mal možnosť vidieť. Nemá zmysel hovoriť čo je na tomto filme zlé, pretože stačí povedať že všetko. Ak sa náhodou nebavíte sledovaním takýchto sračiek, ako občas ja, určite sa tomuto filmu vyhnite na sto honov.

Moulin Rouge (2001)

Po prvých desiatich minútach som bol doslova zhnusený, vedel som, že nechcem z tohto filmu vidieť ani okamih navyše, napáliť mu tu Odpad a ísť s čistým svedomím robiť niečo iné, ale potom sa začalo spievať a ostal som očarený. Z filmu s neuveriteľne šialenou náplňou doplnenou ohavnou štylizáciou sa vykľulo niečo nádherné, ako keď sa motýľ vyliahne z larvy, a pohladilo mi to dušu. Musím uznať, že v scénach kde sa nespievalo sa mi z času na čas vracali pocity zo začiatku filmu, ale spievané pasáže ich proste rozdupali a ostal z nich len prach na nohách tohto vynikajúceho filmu. Piesne boli geniálne rovnako ako hlavná herecká dvojica ktorej som veril každé jedno slovo, každý úsmev a každú slzu. Nebyť toho úvodu, plné hodnotenie by bola jasná voľba.

Po krk v extázi (2004)

Keď som pozeral tento film, nemohol som sa ubrániť pocitu, že presne toto tu už bolo mnohokrát a v tomto konkrétnom prípade je to všetko len zabalené do iného obalu. Film o záporákoch, z ktorých je jeden momentálne náhodou klaďas, o šokujúcich odhaleniach, ktoré nikoho nešokujú a konci, ktorý ma príjemne prekvapil. Ak však zrovna nemáte nič na práci a nečakáte od tohto filmu nejakú väčšiu pridanú hodnotu(okrem kvalitného výkonu Daniela Craiga) tak tým, že si ho zapnete nič nepokazíte.