(J)elita ze střídačky (2006)

Toto je presne štýl komédii ktoré nemám rád. Je až s podivom, že do tejto škatuľky filmov, čo sa vyznačujú humorom z rozmedzia primitívny až fekálny patrí snáď väčšina filmov z filmografie Roba Schneidera. Áno, už podľa tohto som mohol vedieť do čoho idem ale napriek tomu ma to neodradilo - čo už keď mám takú slabosť na pridávanie si takýchto volovín do zbierky. Ale aby som len nenadával, treba uznať že zopár krát som sa aj zasmial, a tento film u mňa nevyvolával záchvaty trápnosti ako iné podobne "humorné" diela. Objektívne by som sa mohol prikloniť aj k 2*, ale to ako je tu prezentované, že to byť "geek" je jedna z vlastností retardov ma fakt vytočilo, a tak nemôžem hodnotiť inak ako hodnotím.

Krajina střelců (2003)

Jeden z mála filmov, ktorý sa pokúsil prehrabnúť chladnúci popol westernových filmov. Je to film, ktorý mi niektorými svojimi prvkami a nádychom pripomínal starú školu westernov spred zopár desiatok rokov, ale niečim sa aj líši. Všetky základné prvky westernou tu sú, drsný kovboji, neschopný šerif, banda zloduchov, nádherné exteriéri a všetko čo robí western westernom ale je to tak zvláštne zložené, akoby sa zmenili pomery jednotlivých ingrediencii v tom starom známom recepte. V tomto filme neišlo tak o prestrelky alebo hromady mŕtvol, to sme videli už mnohokrát, ale skôr o postavy kovbojov v dobe kedy už Divoký západ prestával byť divoký, o život ktorý žili. Charaktery postáv sú jednoznačne dané na začiatku, ale v tomto prípade mi to vôbec neprekážalo, iné by do takéhoto filmu zrejme ani nepatrilo. Celkovo ale musím povedať, že film ma bavil napriek tomu že tento žáner príliš nemusím, aj keď niekedy by možno nezaškodil rýchlejší ťah na bránu, pretože stred filmu mi prišiel značne bez tempa.

Bezva vejška (2006)

Filmy ako tento príliš nevyhľadávam, takpovediac nie je to moja šálka kávy. Tomuto som ale na odporúčanie kamoša dal šancu a ... nevynadám mu za to že mi ho poradil. Na vyplnenie jedného poobedia, navyše v deň keď som urobil poslednú skúšku semestra, príjemný zážitok. O nejakej logike sa tu hovoriť nedá, takúto predstavu "vysokej" školy by asi nezhltli žiadny úradníci, ani tí americký, ale o to v tomto filme ani nešlo. Z obrazovky sa na mňa počas sledovania nalepila dobrá nálada, a to sa cení, pretože to sa pri takýchto komédiách u mňa príliš často nestáva. V tomto prípade to prišlo dá sa povedať samo, aj bez nejakého prílišného "tlačenia na pílu". Justin Long v hlavnej úlohe príjemný, humor vtipný, bez nechutností ktoré k týmto teenagerským komédiám režiséri zväčša pribalia.

Revolver (2005) odpad!

Tak, tak. Prosím pekne, toto je film od režiséra filmu Podfu(c)k, ktorému som bez väčších problémov napálil plné hodnotenie. Jeden by sa mohol opýtať "Čože teraz odpad?". Žiaľ v tomto prípade bolo to rozmýšľanie o známke asi rovnako krátke ako u vyššie spomenutého filmu. A to musím povedať, že v tom nie je nič osobné, ničím ma Guy Richie nenaštval, teda ničím okrem tohto akože filmu. Vo filme kde som ani na konci nevedel o čo v ňom vlastne išlo niečo nie je v poriadku. Toto síce mohlo byť tým, že som sa pri ňom vyložene nudil a strácal pozornosť, ale to si myslím, ako výhovorka nie je nič moc. Jediné čo mi utkvelo po zhliadnutí tohto filmu je fakt, že je zložený z jednej polovice z akýchsi podivných vnútorných monológov úplne všetkých postáv, a hromady kecou o egu, áno, to slovo tu zaznie toľko krát, že sa mi to už ani nechcelo počítať. Tento film je podľa mňa jeden veľký nepodarok jedného slušného režiséra + Jason Statham s vlasmi a dokonca fúzmi, to je prznenie hereckého pokladu!

Underworld: Evolution (2006)

Ako prvé musím po druhom vzhliadnutí tohto filmu povedať, že 3* ktoré som tomu dal predtým, a obával som sa že si ich to rozhodne neudrží, si podľa mňa tento film zaslúži. Nechápem ľudí, ktorý pľuli na prvý Underworld. Tých, ktorým by nesadol tento druhý si už viem lepšie predstaviť, ale aj tak si myslím, že tento film má všetko potrebné na dobrý film. Oku lahodiaca ústredná dvojica, slušný záporák a dobre zvládnutá akcia. Tento film si nedával žiadne vysoké intelektuálne ambície, ja som sa pri ňom bavil nenudil a to mi v tomto prípade stačilo.

Vetřelec ³ (1992)

Tak tento film sa mi hodnotí extra ťažko. Videl som ho dvakrát - prvýkrát, to som mohol mať odhadom nejakých 16 - 17 rokov, a vtedy som si ho zafixoval ako film s primitívnymi trikmi, ohavnou Sigourney Weaver, depresívnymi (zväčša) interiérmi a príliš riedkym dejom. Teraz mám 22, nemôžem povedať že všetko vyššie spomenuté nie je pravda, ale ... ale Sigourney si podľa mňa túto rolu užíva od prvého dielu stále viac, depresívne prostredie páchnuce potom trestancov je omnoho lepšie ako doslova sterilné prostredie, ktoré nám ponúkajú niektoré iné vesmírne sci-fi, a od tohto film som už videl veci z takými trikmi, že tie ktoré sú tu mi vôbec nevadili. Napriek tomu, sú tu veci čo mi bránia obšťastniť tento film maximálnym hodnotením, a to napríklad stopáž, ktorá mi prišla mierne prestrelená, ale to je podľa mňa problém celej Votrelčej série, snáď s výnimkou štvorky.