Kanata no Astra (2019) (seriál)

Toto anime bolo pre mňa dosť veľkým sklamaním. Všetci toto anime chvália ako jedno z najlepších tejto sezony, takže som bol dosť prekvapený keď som ho začal pozerať. Asi v tomto budem sám, ale strašne mi tu prekážali pomery strán, ktoré sa menia na základe prostredia. Vo vesmíre máme klasický pomer strán 16:9, a vo všetkých ostatných je to 2.20:1. Nikdy predtým som nemal problém s pomerom strán vo filme alebo seriáli, takže ma dosť prekvapilo ako ich využili tu. Chápem režisérov zámer, ale moc mu to nevyšlo. Najviac mi vadí použitie pomeru strán 2.20, ktoré sa do tohto anime vôbec nehodí. Takýto pomer strán sa hodí skôr do vážnejších situácii. Režisér ho mohol radšej použiť pri flashbackoch, tak ako to urobil v Gakkou Gurashi. Do tohto anime sa to nehodí hlavne kvôli tomu, že tu miešajú tvorcovia komédiu a drámu dokopy, a moc im to nejde, hlavne vďaka hrozným vtipom. Nepomáha tomu ani kresba animácie, ktorá sa hodí viacej do školskej slice of life komédie.Taktiež mi prekáža, keď v každej epizóde na pár sekúnd zmenia pomer strán pri ukazovaní vesmíru. Charaktery nie su vôbec zaujímavé, sú len chodiacim klišé, ktoré môžete nájsť v každom anime. Vývoj niektorých charakterov je fakt hrozný. Prejdu si tu veľkými zmenami tak rýchlo, že to vôbec nedáva zmysel. V každej epizóde použijú ten istý postup, najprv použijú flashback, ktorý je tak krátky, že nemate ani dosť času na vybudovanie citov k danému charakteru, a potom zmenia zásadnú vlastnosť daného charakteru počas jednej epizody. Romantika tu pre mňa vôbec nefungovala. Dej nie je moc zaujímavý, pretože každá epizóda ma takú istú pribehovú štruktúru. Zla je aj atmosféra, ktorá väčšinu času nie je vôbec vážna, a to je dosť veľké mínus vzhľadom na dej tohto anime. Mohli z toho urobiť dobru psychologickú drámu o prežití, ale bohužiaľ sa viacej zamerali na slice of life komédiu.V posledných troch častiach sa kvalita zlepšila, a to hlavne vďaka zaujímavým plot twistom, ktoré začali odhaľovať od 9 epizody. Ani zaujímavé plot twisty však nezmenili celkovú kvalitu tejto série. Záver: Premárnený potenciál.

Kono subaraší sekai ni šukufuku o! Kurenai densecu (2019)

Ako fanúšik tejto série musím povedať, že som veľmi sklamaný z tohto filmu. Dej bol strašne jednoduchý a nezaujímavý. Je smutne, že z paródie na isekaie sa stal generický isekai. Komédia pre mňa nefungovala, kvôli rýchlemu tempu deja. Kvalita animácie je nižšia než v seriály (okrem súbojov). Nové postavy mali pár dobrých komediálnych scén, ale to je asi všetko čo o nich môžem povedať. Záporak nie je vôbec zaujímavý. Finále bolo fakt stupídne, čo sa týka logiky. Od vývoja vzťahu medzi postavami som očakával taktiež troška viac. 50%

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

V tejto epizóde mi moc nedávali zmysel scény s Geraltom a Yennefer. Neviem povedať či som preskočil epizódu alebo tvorcovia vynechali nejaký materiál. Ich vzťah sa vyvinul strašne rýchlo, a to nie len u nich. Ciri a Dara sa k sebe chovajú, ako keby sa poznali celý život, a to sa stretli len nedávno. Príbeh tejto epizódy nebol moc zaujímavý. Vedľajšie postavy tomu taktiež nenapomohli, žiadna vedľajšia postava nebola zapamätateľná. Toto bola prvá epizóda kde som si neužil choreografiu bojov, pretože réžia pri súbojoch bola fakt hrozná. SPOILER: Som šťastný, že Dara v tejto epizóde opustil Ciri, hlavne kvôli tomu, že bol jedna z najnudnejších a najzbytočnejších postáv v celom seriáli.

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Najlepšia epizóda tejto série. Jedina vec čo ma na tejto epizóde štvala bolo to, že ku koncu začali prepojovať prvú a druhu dejovú linku, tak ako keby spolu navzájom dejovo súviseli. Chápem o čo sa režisér snažil, ale mne osobne to prekážalo. Akcia je tak ako vždy skvelá.

Devils' Line (2018) (seriál)

Hrozná réžia, animácia a hudba.Zle budovanie sveta a charakterov.Tvorcovia sa rozhodli preskakovať dôležite momenty, a pridávať zbytočné originálne scény, ktoré niekedy dokonca ruinujú samotný príbeh. Všetkým, čo majú o túto sériu aspoň troška záujem by som doporučil mangu.Najväčším plusom tohto anime je seiyuu Miyuki Sawashiro, vdaka ktorej som si zamiloval Jill.

Kokkoku (2018) (seriál)

Na tomto anime vidím len 2 pozitívne veci, a tie sú - Opening a Ending. Všetko ostatné je blbé a nudné, od atmosféry až po postavy a budovanie sveta. Atmosféru anime kazia humorné scény, ktoré ale vôbec niesu vtipné a čo je horšie kazia aj charaktery. Najviac mi však vadili postavy, ktoré boli strašne nudné. Jediná dobra postava je Juri, a ta je zaujímava len kvôli tomu že je najmenej otravná a má aspoň trošku inteligencie, čo poukazuje aj na kvalitu tohto anime. Ešte ked zoberiem na vedomie postavu Majimy, ktorej charakter bol zle napisaný už od začiatku (od jej minulosti, ktorá ma neurobila vôbec smutným až po jej blbé rozmyšlanie), a vôbec nikam sa neposunul. Malo to veľký potenciál, ktorý bohužial tvorcovia nevedeli využiť.

Květina zaslíbená rannímu loučení (2018)

Tento film ma dva zásadné problémy, ktoré mi strašne prekážali a na ktorých sa môžem zhodnúť s komentárom od dudo24. Prvým problémom sú time-skipy, ktoré sa odohrávajú počas celého filmu a kazia z neho zážitok (najhoršie je to u Ariela a Dity, kde museli tvorcovia použiť expozíciu, aby vysvetlili čo sa stalo). Druhým problémom je vedľajšia dejová linka, ktorá je zbytočná, a nemá s hlavnou dej. linkou nič spoločné. Tento problém mohli ľahko vyriešiť tým, že by buď tu dejovú linku vyškrtli, alebo by predĺžili film a venovali sa viacej tej linke (a taktiež by mohli zmeniť koniec tej linky). Tento film nie je dokonalý, ale aj tak by som nepovedal, že je hrozný. Nakoniec som si ho aj trocha užil. 70%

Titans - Doom Patrol (2018) (epizoda)

Budovanie priateľského vzťahu medzi Garfieldom a Rachel bolo fakt hrozne. Chvíľka konverzácie a zachviľku sú z nich najlepší priatelia. Scenáristi asi nevedia ako vyvíjať tieto charaktere. Dostali sme krátky flashback o Garfieldovej minulosti, ale to je asi všetko. Efekty boli tak ako vždy zle. Tento diel slúžil viac menej ako predstavenie tímu Doom Patrol. Členovia toho tímu sú zaujímavejší než náš hlavný tím (Teen Titans). Príde mi dosť vtipne ako Kori kritizovala Dicka, kvôli tomu aký je násilný, zatiaľčo ona upaľuje ľudí zaživa. Dokonca nemá ohľadom toho žiadny pocit viny. Finále bolo dosť priemerné. 50%

Titans - Hawk a Dove (2018) (epizoda)

Scenár sa zhoršil. Akiva Goldsman asi nevie ako používať nadávky, pretože vyzneli dosť trápne. V tejto epizóde predstavili nové charaktere - Hawk a Dove. Mohli ich aj vyvinúť, ale radšej sa rozhodli sústrediť na milostný trojuholník. Ja osobne som medzi nimi žiadnu chémiu necítil. Herečka, ktorá hra Dove je príšerná. Jedine v čom je dobra je usmievanie. Radšej ani nejdem hovoriť o Dickovej kolegyni, pretože by som jej venoval viacej času než tvorcovia. Efekty v tejto epizóde boli otrasne (krv). Mali by popracovať na soundtracku, pretože songy, ktoré tu púšťajú sa sem vôbec nehodia (to platí aj o 1 EP).Modrý filter kazí každú scénu. Nechápem, prečo Dicka kritizujú za to ako bojuje. Dove na začiatku sama doškriabala tvar mnohým zločincom. Úprimne povedané, každý z týchto "hrdinov" sa chova skôr ako antihrdina. Záporaci v tomto seriály nie sú vôbec strašidelný, bude to asi aj tým, že vyberajú zlých hercov. Zatiaľ ma ani jeden z týchto charakterov nezaujal. 40%

Titans - Počátky (2018) (epizoda)

Konečne začali vyvijať charakter aspoň jednej postavy (Dick). Síce to nie je dobre napísané, ale je to aspoň niečo. Nechápem prečo sa rozhodli vynechať Batmana z tohto seriálu. Nakoniec som sa mýlil v tom, že to kvôli hercom nie sú záporaci strašidelný. Každý záporak v tomto seriály je nudný. Vďaka svetlu vypadá ten modrý filter trocha lepšie. Efekty sú stále hrozne. Rachel je zatiaľ najotravnejšia a najhoršia postava. V tejto epizóde stretla Rachel Garfielda (Beast Boy). Po mŕtvej policajtke je toto druhé najhoršie predstavenie postavy. Bola to neuveriteľná náhoda. Najhoršie bola v tejto epizóde využitá hudba. Použitie pesničky Sunny od skupiny Boney M v bojovej scéne bolo fakt stupídne. 45%