• Rodinný

Ada (2021)

Mysteriózní drama, připomínající starověké/ranně středověké báje a legendy. Baladický příběh, kde si "ovčí muž" přišel pro to, co bylo jeho a do světa lidí nepatřilo . Noomi Rapace byla výborná a 4. hvězdu musím dát za velice drsnou, nehostinnou islandskou přírodu . Moc dlouhá stopáž mu dost uškodila . * Dostupné na aerovod.cz

Addamsova rodina (1991)

Nestárnoucí báječná duchařsko-hororová komedie : 5 * a 85 % .

Addamsova rodina 2 (1993)

Opět - výborná duchařsko-hororová komedie : 5 * a 82 % (oproti první trošku slabší) .

Ach, ty vraždy! - Hřích profesora Sodomky (2010) (epizoda)

Vcelku ucházející, spíš oddechová televizní krimi-komedie. Před pár dny ji ČT zase opakovala. Co ale tvůrci nedomysleli : M.Hrubešová (*1972) hraje matku jednoho z maturantů - hraje ho M.Kraus (*1983) ... . Pouhý 11-letý věkový rozdíl, tak to už je dost přitažené za vlasy ..... . Přesto dávám 3,5 - 4 * a 65 % .

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Na ruskou produkci válečných filmů Putinovy éry (začala v lednu 2000, trvá dodnes...) to nebylo zas tak propagandistický, jak jsem původně čekal. Za nádhernou přírodu v severoruské Karélii (VIZ poděkování v závěrečných titulcích) dávám 3,5 * . ***Původní film z r.1972 jsem neviděl .  ****K Obsahu : správně se píše "karelský/karelská" atd., NIKOLIV "karelijský" - holt pro lidi z ČT je "čedina je muj kabyl=češťyna je muj koňýczek " ..... :-) . Jen tak mimochodem, ti Němci nejsou z wehrmachtu, podle uniforem, resp. nášivek to jsou esesáci ...  .

Akce Hagana (2018) (TV film)

Stát Izrael vznikl 14.5.1948 z vůle Židů, JENŽE - bez čs.zbrojní pomoci by se dlouho neudržel,protože nikdo jiný jim zbraně nechtěl prodat !!! Nebyla to z naší strany=ze strany poválečného Československa/ČSR/ žádná nezištná pomoc !!! Naopak - byla až moc dobře zaplacená. Za letadlo, které by legálně stálo 5.000 US dolarů, vyinkasoval čs.stát 44.000 USD, to je o 39.000 víc.... A těch letadel bylo 51... . Plus desetitisíce pušek,tisíce lehkých+těžkých kulometů,desítky děl,miliony nábojů,taky předražených,byť třeba ne tolik,jako tomu bylo u letadel. Mimochodem : stíhačky Avia S 199 byly vyráběné až po 2.svět.válce s úplně jinými motory, než měly messerschmidty Me 109, v žádném případě to NEBYLY letadla nacistické luftwaffe ... . Dále : ČSR mj.dodala Izraeli německé protitankové kanóny ráže 75 mm,německé lehké kulomety MG 37,němec.univerzální kulomety MG 42 apod. Tyto zbraně však po květnu 1945 mělo ve výzbroji mnoho evropských armád, mnohé ještě 10-12 let po válce .... ***Dokument je dostupný na webu Č.televize : ČT 2, čtvrtek 11.5.2023, 20 h.

Alenka v říši divů (2010)

Je to vizuální koncert, ba přímo "obžerství" - typický Tim Burton ... . 4 * a 75 % .

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Je to vizuální koncert, ba přímo vizuální "orgie" ... . Dávám 4 * a 75 % . Výstižně to napsal - VIZ : Gwaihir .