• Rodinný

De Gaulle - Soumrak (2020) (epizoda)

Jeden z nejlepších životopisných seriálů, které jsem vůbec kdy viděl : 5 * a 89 % .

Chaos (2021)

Tahle dobrodružná sci-fi oddechovka je sice trochu směšný pokus o rasově korektní feministický film : banda zdivočelých chlapů se "utrhne ze řetězu" a povraždí svoje ženy. Přičemž v sousední osadě je všechno o.k.,protože její starostkou je žena a k tomu černoška .... . Díky hlavním hrdinům Viole(D.Ridley-ová) a Toddovi (T.Holland) a taky moc pěkné přírodě (asi to natáčeli v Kanadě - dle popisky v televizi při vysílání na Nova Cinema) dávám 3 * .

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

E.Maximová byla famózní. S O.Vetchým si zahrála v krimi-filmu na ČT už podruhé, v r.2017 (premiéra 1.dílu na ČT 1 byla 12.března 2017) hrála v 3-dílné kriminální minisérii Spravedlnost dceru kriminalisty, která zabila prominentního soudce. Jejího otce, který nejdřív zamete stopy vedoucí k jeho dceři, poté stojí v čele týmu,vyšetřující soudcovu smrt, hrál právě O.Vetchý .  *** Je s podivem, že v tomto dílu (jako vedlejší dějová linka) je také okrajově zmíněná cikánská-pardon,romská-kriminalita ... . Že by samozvaní "ochránci práv menšin"(etnických,sexuálních,muslimů, pro legalizaci eutanazie, pro legalizaci pedofilie+hebefilie+zoofilie a dalších neomarxistických zhovadilostí=svinstev) zaspali s hysterickou kampaní proti rasismu na obrazovce veřejnoprávní ČT ? Možná si toho - zatím - nevšimli .... :-) .

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda)

Debilnější politicko-korektní závěr si soudruzi Hřebejk + Jarchovský + Sýkora nemohli vymyslet : * , ÚDĚSNÝ, humus ....   . Katarzia je (jako už v předchozích dílech) totálně příšerná ....  . J.Hřebejk je na pervitinu?, na speedu?, na heroinu?, nebo má jen "prohulený" mozek z marihuany? ....  . Těžko říct, možná jenom chlastá .... .

De Gaulle - Svoboda, drahá svoboda (2020) (epizoda)

Musím pochválit vynikající dabing Č.televize : J.Šťastný, T.Medvecká a další a další . Samozřejmě : 5 * a 86 % .

Případy 1. oddělení - Exploze (2022) (epizoda)

Víťa Sršeň (M.Vladyka) a Pepa Korejs (M.Hanuš) zase perlí. V roličce manželky Petra Anděla (P.Stach) se mihla Petra Hřebíčková. Oběť vražedného útoku, paní Dang si zahrála Ha Thanh Špetlíková , známá z kriminálky Miss Hanoi . Jasně 5 * a 86 % .

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda)

Kpt. Ondřej Zach (T.Bambušek) a vrchní komisař Václav Sláma (J.Slovák) zase pěkně perlí. P.Ostrouchov taky. Jako v 1.+2.dílu to shazuje politicky korektní LGBT-linka. Katarzia je (jako už předtím) totálně příšerná... . Tenhle díl jen 3,5 - 4 * a to hlavně za kameru L.Miloty. V malých roličkách tchána+tchyně doc.Bohdanovského se mihli Andrei Toader a Claudia Vašeková . Jsem zvědavý na konec, na 4.díl.

Časové pásmo bylo změněno