Casanova (2005)

Film, který mi absolutně nesednul a to mám rád Lasseho, Heatha i Siennnu Miller. Dal jsem mu proto druhou šanci a zjistil jsem, že mi nesednul ještě víc. Kupodivu jsem na něj narazil potřetí a zřejmě i v jiném rozpoložení a tuze se mi líbil :) Dodnes si ho rád pouštím. Howgh.

V jako Vendeta (2005)

Nechápu proč od toho dal Alan Moore ruce pryč. Četl jsem původní komiks a že by film byl až taková zrůdnost? To teda rozhodně ne, naopak!

Základní instinkt 2 (2006)

Ha ha ha ha, muhahaha ha ha ha ha ha ha ha :D "Je to pěkný?" "Už ne!"

Dobrý ročník (2006)

Vinařské filmy mají vždy neuvěřitelně příjemnou atmosféru a kouzlo. Ať už je to Sideways nebo Bottle Shock. Zvlášť když u toho vypijete min jednu lahvinku.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

5* za lásku ke komiksu, k Millerovi a starověkému Řecku. Taky za vizuální orgie a za to, že jsem dostal přesnou porci machozábavy ve kterou jsem doufal. Nicméně musím uznat, že zatímco komiks funguje perfektně a působí rozmáchle, filmová verze působí víc prázdným dojmem. Výsledek přesto parádní poctivá a podtržená 4*

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Máš ve mě přííítele. Právě jsem si napsal "Andy" na podrážku svých tenisek. PS: jeden z mých nejoblíbenějších kinozážitků a animáků. Vůbec, 95. rok byl parádní.

Souboj Titánů (2010)

Netušil jsem, že je v Řecku tolik rozsáhlých pouští. ;) Srovnávat s původní verzí by byl hřích. Nicméně mrzí mě, že ta nová neobsahovala ani špetku kouzla té původní. Atmosféra nestála za moc, spíš nic než moc a málokdy jsem si připadal v pohoří Olympu. V každe scéně se vždy do záběru vmáčklo několik popadaných antických sloupů, aby teda bylo jasno. Navíc zbytečná rychlost filmu byla na přes držku: Plave si to v moři a najednou je z toho rybář, který se na chvíli ohřeje v paláci, zjistí že se umí rubat, a tak ultra rychle vyrube vše z okolí. Některé vůdcovské hlášky mě vyloženě s.... Ale při vypnutí mozku relativní zábava, která absolutně nenudí a nutí sledovat každou křivku krásné Gemmy + tedy pár blesků, triků a i na sovičku se vzpomnělo. 2,5*

Super Size Me (2004)

Happy meal? McChicken? McRoyal? Big Mac? Pork Mac? Fish Mac? Shit Mac? Jo jo, jen se pěkně nažer holubičko - 136kg na 120 cm je ideální váha, nebo vodnář? Či snad ryba? Fish Mac?

Apocalypto (2006)

Srdcem statečný a ukřižovaný Gibsonův pohled na starobylou říši mayů a začátek jejího zániku - Rudy Youngblood jako Jaguáří Tlapa a jeho cesta tam a zase zpátky, napsal Mel Beggins.