Švadlena (2015)

já si zezačátku říkal co to je za kravinu a ona se z toho vyklubala slušná černá komedie. Do své rodné díry přijede exkluzivní švadlena až z Paříže. Přes svůj um šití šatů započne se svou mstou nad ostatními obyvateli, kteří ji uštědřili nejednu křivdu. Sem tam vyskočí nějaká mrtvola. V tom to filmu není nikdo normální, je to trochu šmrcnuté seveřanama. Mě to bavilo. PS: ty brownies bych si dal :D

Na jezeře (2013) (seriál)

No čekal jsem to mnohem lepší. Jak to všichni srovnávají s True Detective, ta ktoto je o hodně slabší. Celkově příběh není moc silný. zato příroda Nového Zélandu je luxusní. Ani herecky mi to nepřišlo buhvico.

Patrola (2012)

75%. Vcelku drsný pohled na patrolu v LA v gangsta části. Na mě příliš mnoho ruční kamery. Je to efektní, je to drsné, je tam hodně akce. Je výborně zahráno, krom přílišné ruční kamery i slušně nasnímáno. Probém mám ještě trochu s tím, že pokud by patroly řešily takovéhle problémy skoro denně (když to přeženu tak ve filmu bude období tak 2 let max), tak umrtnost bude tak vysoká, že nebudou stíhat doplňovat policajty. Ale je jasné, že tam nebudou dávat vatu jak sundávají kočku ze stromu.

Truth (2015)

Vcelku slušný film, kde Blanchet v první minutě zahrála víc než v celé Carol. Téma je slušné a je to zajímavý pohled do zákulisí tzv. investigativní novinařiny nebo publicistiky. Je to komorní, přesně jak to takovým filmům sedí.

Suburra (2015)

Skvělá italská gangsterka z prostředí mafie, politiky a církve. Všemožné propletence a jak jeden šluk může zkurvit tolik věcí a tolik životů. No je vidět, že v té Itálii je to snad horší než u nás. Hodně lehce naťuknutý byznys s migrantama, toho tam klidně mohli dát více. Krásné slečny, drsní hoši, střílečka, no a tak prostě Kosa Znosa.

Ona (2013)

Tak tohle bylo hodně slabé. Nudné a nezáživné asi jako vztah s OS. Jako myšlenka hezká, ovšem herecky hodně podprůměr, natočeno nudně. V budoucnu asi něco takového bude pro úplné lůzry, ovšem točit o tom film??? Zlatá S1m0ne

Nebraska (2013)

No taková reálná amerika z maloěsta bez jakýchkoli příkras. Sledovač mejnstímu by se asi hodně divil. Každopádně film o poblázněném staříkovi který si myslí že vyhrál milión je místy docela ftipný. Má to svou duši, jak to rodinu spojí a rozpojí. No je to takové .... artové.

Únos (2012)

73%. Je to vcelku syrové, slušně natočené, místy to ovšem ztrácí tempo. Paradoxně kancelářské scény nabízejí více dramatu a emocí než je tomu u únosců a unesených na lodi.

Obchodník s delfíny (2008) (TV film)

Za mě těžce nevyvážený dokument, často založeny na doměnkách a předpokladech. Samotný obchodník samozřejmě nebyl úplně křišťálově čistý, ale ochránci mi přišli jako úplní psychopati. Vrcholem bylo, že jim nevadí kruté vybíjení 4000 delfínů ročně místním obyvatelstvem (protože jejich zuby maji jako platidlo, protože je jí, jsou to přece ryby a ty se jí). Na druhou stranu neváhají lynčovat kvůli 28 delfínům, kteří sice budou putovat do zajetí, ale nikdo je krutě nezabíjí.

Room (2015)

No nevím, čekal jsem mnohem více. Hutnou atmosféru, strhující drama. A nic moc. Je třeba přiznat, že ten kluk to zahrál famózně, z jeho matky jsem ale tak nadšený nebyl a ještě Oscar za to. Třeba Zmizení je úplně jiná liga, i když tento film je vyprávěn o podobném tématu, ale z jiného hlediska. Film spíše o posttraumatu a i tam spíše klouže po povrchu.