Trumbo (2015)

Výborný film o prostředí Hollywoodu za studené války, která se přenesla i do filmových studií. Parádní herecký výkon Cranstona. Životopisné filmy mám rád a tento byl natočen velmi dobře. Není tam chvilka oddechu, pořád se něco děje. Výborný je rozhovor pro noviny ke konci filmu, to byla ťafka do ksichtu té zkurvené píči co je potopila :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

MINIKino Kavárna, Ostrava, 23.1.2016: Parádní film, super kamera, super reálie, Kapr i Hardy vynikající, scénář jednoduchý. Dvě a půl hodiny utekly jako nic. Místy mi to připomělo Jarmušova DeadMana, jako třeba ten indián a to putování. Každopádně Kapr už toho Oskara musí získat. Jedine co mě vyloženě sralo byl nějaký starý týpek předemnou, co byl v kině asi poprvé a seděl tam vzpřímený jak ve školní lavici, no luxus.

Senna (2010)

Super dokument o mém oblíbeném pilotovi. Od jeho smrti začla F1 klesat. Prostě ta řevnivost s Prostem to táhla nahoru, to co se dělo mezi Alonsem a Hamiltonem byl jen slabý čajíček. Senna byl blázen a doplatil na jedno špatné rozhodnutí. Nicméně dokument hezky ukazuje špinavou hru na pozadí F1, která se děje dodnes. Závěr je prostě hodně silný ať už krátký záběr na toho rakušáka, který se asi půl hodiny na to zabil a několi kdnů před osudovým závodem, kdy Senna vypadal hodně nervózně a jakoby tušil, že tentokrát to nemá ve svých rukou a je totálně podřízen naprosto katastrofálnímu vozu. Na druhou stranu jezdil hodně na hraně a někdy za hranou, což Prost nesl hodně těžce. Každopádně to byl totální závodník a nutno dodat, že ten titul by mu vzali i dnes, to že po bouračce ještě všechno stáhnul a vyhrál bylo obdivuhodné, nicméně za ten střet mohl on (Prost byl kousek před ním), bohužel celé to bylo vyvolané rošádou s pole position.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Cinestar Ostrava 31.10.2015: Hodně slušný triler nehrající si na akci za každou cenu. Herecky zvládnuto hodně slušně, jak od del Tora, Brolina, tak i Blunt. Mělo to napětí, pomalejší tempo, skvělou kameru i hudbu. Přesto, i když mám Villeneuva hodně rád a všechny jeho filmy jsou hodně dobré, tak tady vidím lehký příklon k hollywwodskému mainstemu. Doufam, že se to nebude zhošovat, tím jak jeho hvězda stoupá.

Vražda - Série 3 (2012) (série)

Třetí série pokračuje ve stejné kvalitní lini jako předešlé dvě. Navíc skvělý Kaas. Opět vidíme tři linie, vyšetřování, rodinu a politiku. Parádní seriál a můžu jen doporučit.

Vražda - Série 2 (2009) (série)

Opět paradně vypointované. Ovšem všechny 3 série jsou stejné v tom, že i ti co nic nespáchali zatajují informace. Což to lehce shazuje. Nicméně tentokrát, oproti první sérii, jsem pachatele netrefil.Herecky opět nyvýši a procentuálně vlastně stejně jako první série.

Vražda (2007) (seriál)

Parádní seriál točící se kolem jedné vraždy mladé studentky. Vyšetřování komlikuje to, že v podstatě nikdo z lidí kteří se kolem ní pohybují neříkají pravdu a policije se točí v kruhu a vypadají dosti neschopně. Seriál neleží pouze na lince vyštřování, ale je tam zahrnuta i politická linka a linka rodinných problémů rodiny objeti. Seriál je vytvořen a zahrán s typickou severskou precizností. Jsem zvědav na další dvě série.

Whiplash (2014)

Parádní hudba, parádní herecké výkony dvou hlavních představitelů. Emoce, boj, nenávist. Duel dvou osobností s neuvěřitelným tahem na branku. Drama jak má být, v netradičním prostředí.

Birdman (2014)

CINESTAR Ostrava, 28.1.2015: Zvláštní film, rozhodně něco úplně jiného než Iňárritu kdy natočil. Film, který funguje na několika rovinách. Funguje jako obraz Keatonova života (jeho hit a následná chabá kariéra), taktéž funguje jako obraz dnešní jednoduché společnosti a jak fungují nové technologie, film má i schyzofrení složku hlavního hrdiny. Je tam rovněž i parodie na pláštěnkové filmy. 87%

Most (2011) (seriál)

Výborné, mrazivé, skvěle natočené, Bodnia paráda i kolegyně s jakýmsi sociálním syndromem (aspergenuv nebo něco tak). Jak první tak druhá série jsou skvělé i když začátek trochu trvá než se rozjede. Nemám proti tomu vůbec nic. kamera i scénář perfektní, herecky skvělé.