Cizí oběd (2013)

Zajímavý příběh dvou zoufalých a ,sice každý jinak, osamělých lidí. Vše je propojeno naprosto unikátní rozvážkou obědů, která snad funguje jen v indii. Člověk by jim i přál, aby se aspoň trochu poznali, nicméně přesto si velmi pomohli ve svých trápeních a dali nový impuls k životu.

Alibi na klíč (2017)

Hodně odlehčená komedie, u které se zasmějete i nepříliš inteligentním vtipům, těch je drtivá většina. Každopádně jako oddchovka ok, více od toho rozhodně nečekejte. Sem tam se to ještě Francouzům podaří.

Bába z ledu (2017)

Jako na český film celkem ok. Taková celkem klasická vztahovka, ovšem zasazená do netradičního prostředí. Bába z ledu herecky funguje, není tomu vlastně příliš co vyčíst, ale pořád jakoby víte co bude dále.

Vzteklina (2018) (seriál)

Za mě na český seriál dost slušné a to přesto, že se to odehrává v létě, za slunečného počasí a depresivní prostředí se objevuje málo. Sumasumárm žádná severská krimoška se nekoná. Což na druhou stranu vůbec nevadí, protože někdy je třeba změnit styl. Jsem zvěda kdy kvalitu dostanou i nekriminální seriály. Každopádně i herecky je to ok, včetně Bezručových hercoů, kteří mě potěšili.Zápletka je celkem zašmodrchaná a opravdu se vybarví až v posledním dílu. Téma přesahu do minulosti mi příjde dobře využité.

V pasti (2016) (seriál)

Atmosféricky vynikající. Prostředí luxusní. Rozjezd dost pomalý. Herecky dost slušné. Celkem taková klasická severská krimoška, tentokrát z Islandu. Máme tady i nějaké osobní roviny a podobně. Rozjed byl ovšem hodně pomalý, možná až 4 díly, což je z 10ti docela dost. Každopádně zbytekseriálu už je výborný.

Odnikud (2017)

Minikino kavárna, Ostrava, 18.2.2018: Diane výborně, o tom žádná. Film celkově je hodně předvídatelný a hodně se to podobá novému německému seiálu Teroristé hákového kříže. Jakoby se zdálo, že v německu rezonuje spíše naci otázka než muslimský terorizmus. Nicméně u Akina se asi nelze divit, je to Turek. Každopádně vykreslení psychiky pozůstalé je velmu dobře podané.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

CinemaCity Ostrava, 4.2.2018: No tak to je COenovka jak vyšitá, akorát to netočili Coeni, kteří se už tři filmy plácají někde v prdeli.Frances zahrála výborně, nicméně myslím si že jí trochu přejíždí "redneck" Sam Rockwell, což je jeho řekl bych typická pozice. Každopádně zápletka není nijak složitá, ale vše se postupně začne zamotávat. Nechybí ani černý humor, i když toho mohlo být trochu více. Po dlouhé době film tohoto střihu. Tyhle já mám rád.

Rozbitý svět (2012)

Další brutal ze sociální oblasti Anglie. Přitom místo vypadalo celkem ok, ale nicméně když vedle Vás bydlí rodinka naprosto vymaštěných debilů, tak se žije špatně všude. Musím říct, že film mě vtáhnul a některým lidem jsem přál to nejhorší a některým jsem velmi fandil. Rick přesto co udělal nebyl tou nejnegativnější postavou a do své situace byl vlastně vmanipuován a svým mentálním zaostáním to nakonec nezvládl. Doporučuju, nicméně je to trochu depresivní film.

Svět podle Daliborka (2017)

Na jednu stranu si z toho můžete neco vzít, s tím, že někteří jsou opravdu takoví magoři. Problém je, že tito to místy hrajou, některým scénám opravdu nelze rozumět jinak než, že byly zinscenovany pouze pro tento film a dělají z těch lidí ještě větší magory. Nicméně chválím zájezd do Osvětimi a konfrontaci, nicméně i toto se tváří příliš zinscenovaně. Trochu tomu chybí auteničnost.

Komorná (2016)

Pry erotické :D to už je erotičtější snad i Slunce, seno, erotika. Každopádně film se vleče, ale zápletka není špatná, zejména když se zápletka zjevuje tak nějak pomalu a postupně. Celkově mám za to, že to není natočeno špatně, lokace se povedly i herecky to bylo ok, nicméně ubrat tomu 20 minut času a zhustit to by nebylo asi na škodu.