Milí lidé (2010)

Festival Severská filmová zima, MINIKINO Ostrava, 18.2.2012: Masakrální film, plný osamělých lidí, plný úchylek a zobrazení bez obalu. Plus černý závěr jak se patří. Zahráno výborně. Má to i jiná poselství, film pracuje na několika rovinách. Je pravda, že zezačátku jsem si myslel, že ve filmu vystupují pouze uchylové a perverzáci, ale nakonec se tam sem tam vyskytl normální člověk, ale ne moc. Někdo má vše a je nespokojený a někdo hledá něco málo a nemůže to najít.

Lovci hlav (2011)

MINIKINO Kavárna, Ostrava, 22.1.2012: Žánrový mišmaš. Prvá cca půlka filmu je takový stylová krimoška ala James kokot Bond. Prvím půle byla fajn jen jsem si říkal kdy se začne něco pořádného dít. V jednom okamžiku se film otočil o 180 stupňů. Najednou sledujeme drama, mrazivý triler a kulervoucí černočernoupekelnou komedii. Je až neuvěřitelné čemu všemu se může člověk smát. Každopádně jsem se místy válel smíchy na zemi. Absolutně nezapomenutelkná scéna s traktorem, jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděl. Herecky perfektní, hlavní postava se z ulisnéhu hnusného kravaťáka strane štvancem s vizáží skinheda po bitce fandů Sparty a Baníku. Masakr. Děsí mě představa, že to chcou amici remakeovat. To je tak severské a ten humor tak typicky jejich, že něco podobného v US dokážou jen Coeni a pochybuju, že ti do toho pujdou.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Velmi dobrý film, klasický viditelný rukopis Juneta, hlavně znovuobsazením vynikající Tautou a příznačnými filtry a zastřením barev. Film o mnoho lepčí než Amelie z Montmartu. Je to takový poetický evropský Vojín Ryan. Doporučuju, kombinace válečného fimu, romantiky a krimi je zde rozvržena perfektně.

Drive (2011)

MINIKINO Ostrava, 10.10.2011: Výborný film. Skvělá režie, ne nadarmo dostal Refn cenu v Cannes za režii. Skvělý vizuál, hudba sedna perfektně. Zahráno výborně, Gosling exceluje se svou neverbalní mluvou, kde mu zdatně sekunduje Mulligan. Výborně i Brooks, Perlman a perníkový dědek Cranston. Opravdu našlapaná pecka, kde se málo mluví, ale neverbálně se tam mluví hodně. Že je možné natočit takový film, z prostředí aut, zlodějů, zamíchat dotoho rafinovanou romanci (netuctovou), to bych nevěřil. Teď už věřím. Stylový film, mě svým stylem nejvíce připomínající Východní přísliby.

Earth (2007) (TV film)

Naprosté vizuální orgie, hodně připomínající Bessonuv film Atlantis. Navíc s poselstvím, které je krapet zneklidňující. Bohužel všichni to nemůže přežít tak jako tak a to je velká škoda. Příroda je svině, ale my jsme ještě větší a nebezpečnější hovada.

Veteráni (2009)

Tohle bych nazval příjemným filmem. Kterak starý mládenec potkal kriminálníka a prostitutku. Zjístil jak žít, překopal svůj život a vyřešil 40 let staré traumata. Seveřani opět nezklamali, za maprosté minimum peněz dostáváme perfektní tragikomedii. Herecky výborné.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Hustý seriál s perfektníma hercema, hlavně představitelé Kelly, Simona a Nathana + krásná Alisha. Tenhle seriál nakopává zádek americkým Heroes velmi výrazně. V tomto seriálu není nic svaté ani Ježíš. Parodie na kde co. Buráky mě dostaly a první gang slušňáků taky. Bavil jsem se u toho náramě. Ano je to sprosté, hlavní hrdinové často šukají, berou drogy, mluví jak kanáli, ale je to prostě perfektní. Samozřejmě, že některé díly jsou místy slabší než jiné, ale celkově si celé dvě série drží velmi vysokou úroveň. Za málo peněz hodně muziky.

Bratři (2004)

Susanne Bier opět nezklamala. Velmi vydařený film, který je několika násobně lepší než americký remake. Herecky zvládnuto výborně. Co se mi nejvíce libilo byla kamera a hudba, na špičkové úrovni. Opět vynikající scénář. Doporučuju.

Nebe (2002)

Výborné komorní drama na pomezí msty, romantiky a zdánlivého terorizmu. Ve filmu se příliš nemluví a děj plyne vcelku pomalu. Nicméně vztah dvou lidí se vyvíjí i v docela extrémních podmínkách. Velmi dobře zahráno, vynikající kamera.