Tak dlouho tě miluji (2008)

70%. Rozervaná duše hozena na pranýř nevědoucí společnosti. Jak se s tím vyrovná? Dokáže ještě žít normální život? Vyrovná se s minulostí? Pochopí to ostatní? Drama, které je až příliž civilní a šedé. Každopádně to stojí za podívání. Herecky zvládnuto. Někdy to chtělo ale trošku přidat šťávu.

Sherrybaby (2006)

Za Maggie Gyllenhaal. Jinak to zpracování mi až tak nesedí. Ostatní herci taky nic moc. One women show, thats all.

Maléna (2000)

Průměr. Monica "Dobrý den kozy ven" Bellucci neumi moc hrát. Jejích pár scén kde se do toho měla vložit působí až směšně. Ale dudy má pěkné, to jo. Jinak je to film o Italské společnosti během války, jak se chovala. Neliší se ale moc od ostatních zemí, tudíž film nic objevného nepřináší. Nejvtipnější scény jsou z italské domácnosti, kde dochází k výpráskům atd. Jen oddychovka na nedělní odpoledne.

Intimita (2001)

První hodina je dost slabá a nic moc se tam neděje. Pak už se děje něco více, poznávání se navzájem. Chtěné nechtěné, prostě je to nevyhnutelné. Sexuální orgie přecejenom přestanou jedné straně stačit. Vyvrbí se to zcela očekávaně. Škoda natočeno docela nezáživně, ani scény sexuálních orgií není něco na co byste se měli těšit.

Mladí rebelové (2008)

Na Fucking Amal to nemá. Chybí tomu to provalení, reakce malého Norského města na homosexualitu. Probírá se pouze nějaké laškování mezi dvěma kluky, které nepřeroste v nic víc. Společensky nám to neříká nic. Čistě film o duši jednoho teenagera, která je rozpolcená na dva světy. Škoda dalo se z toho vytřískat trochu více.

Pošťák, který nikdy nezvoní (1997)

Slabší skandinávský kousek. Černý humor není tak podařený jak jsem u skandinávských filmů zvyklý. Kdo by si pomyslel, že je Norsko taková hnusná díra :) Víc jak tři hvězdy to nebudou. Je tam až moc za vlasy přitažených věcí a to tam onde nebývá zvykem.

Princezna a bojovník (2000)

Nic moc. Toporně zahráno, Potente to buď vůbec nesedlo nebo to nebylo šité jí na míru. Zdlouhavé, zbytečně. kamera je ok i styl natáčení je dobrý, ale chybí tomu veškerá šťáva. Jiskření zde vůbec není. Potente se chová jako jeden z pacientů psychiny kde pracuje. Zklamání. 50%

Norimberk (2000) (TV film)

70%. Jak to napsat. Solidně natočeno, na TV film určitě, ale nějak tomu chyběl opravdu silný zážitek a emoce. Teda kromě filmu z koncentráků puštěného při procesu. To teda byla síla. Trošku mi chybí i silnější popis chatakterů postav. Aspoň trochu rozebraný byl Goring. Ani o hlavní postavě se toho moc nedozvíme. Film snažící se jen popsat proces + náhled (nevím nakolik reálný) na poslední chvíle Goringa. Škoda mohlo to být krapet lepší.

Vyhazovači (2008)

60%. Jako docela dobré, nic objevného. Scénař hodně slabý. Rádoby šokující závěr podtrhuje průměrný film. Průměrný film na všech frontách. Ritchimu se to ani nepřibližuje. Vpodstatě tam není nic co by mě nějak nadchnulo a zůstalo v paměti.

Posel (2009)

68%. Hodně za perfektní výkon Woodyho Harrelsona. Jinak je to takové nemastné neslané. Začátek dobrý, prostředek docela nudný, pak je to zas ok, nakonec docela křečovité vyznání pocitů z války. Chtělo to nějaký silnější impuls. Charakter hlavního hrdiny je téměř cel film jakoby nedotčený šíleným masakrem, který zažil.